Monumentendag in Zuidplas André Muller is zijn opvolger Bekeuringen Zuidplasweg Extra informatie over BRAinS Excursie naar concentratie kamp Vught Boekenmarkt in Reigerhof Club voor basisschoolleerlingen Cursus internet voor senioren HART VAN HOLLAND ZUIDPU\S\8 SEPTEMBER 2010 39 Knoester stopt als raadslid SP Muziek Beeldende kunst Cultureel erfgoed BRANDWEERberichten Korte controle Ingedrukt Zolderbrand Dier in de sloot Zuidplas - Een aantal rijksmonumenten in Zuidplas is zaterdag 11 september, in het kadervan Open Monumentendag, opengesteld voor publiek. Zo kunnen bezoekers een kijkje nemen in Steenovens, Molen Kortenoord, Oudheidkamer Historische Vereniging Nieuwerkerk, de toren van de Nederlands Hervormde kerk in Moordrecht en de Dorpskerk in Moerkapelle. De wethouders Rinus Bosman en Henk van der Torn zullen namens de gemeente Zuidplas op een tweetal locaties aanwezig zijn voor onder andere het openen van een wis selexpositie Wikken en Wegen en kennismaking met ondernemers in Steenovens. Het thema van de vierentwintigste Open Monumentendag is 'De smaak van de negentiende eeuw'. De ne gentiende eeuw heeft een bonte verzameling gebouwen opgeleverd. Door de bloeiende industrie en de Zuidplas - Evert Knoester heeft per 1 september ontslag genomen als raads lid van Zuidplas. In een brief aan de raad laat Knoester weten dat het revali- datietraject na zijn ziekte traag verloopt en is hij van mening niet te kunnen voldoen aan de minimale kwaliteitseisen, die hij aan zichzelf stelt. "Deze beslissing valt mij zwaar, ze ker als het gaat om het mandaat en het vertrouwen dat ik van de SP- stemmers voor vier jaar heb gekre gen. Het is echter een onvermijdelijk maar een verstandig besluit", aldus Knoester. De opvolger van Knoester wordt An dré Muller. Muller (48) is een van de oprichters van de SP Zuidplas en was tot januari afdelingsvoorzitter. Zevenhuizen - Politie Hollands Mid den heeft donderdag 2 september tussen 16.15 en 16.45 uur een ver keerscontrole gehouden op de N219, Zuidplasweg. Op de parallelrijbaan geldt sinds een aantal maanden een geslotenverklaring. Alleen bestem mingsverkeer mag van de weg ge bruik maken. Dit wordt met borden aangegeven. Donderdagmiddag re den 35 automobilisten op genoemd tijdstip toch over de weg. Op de weg ernaast was er tussen twee roton des sprake van een file. Sommige automobilisten probeerden deze file te omzeilen door vanaf de eerste rotonde de parallelweg op te rijden en bij de tweede rotonde weer in te voegen. Automobilisten die al die tijd in de file stonden, ondervonden Zuidplas - Op alle scholen in de gemeente Zuidplas is inmiddels de nieuwe BRAinS brochure voor de eerste helft van het schooljaar 2010-2011 uitge deeld. De brochure geeft een overzicht van de activiteiten, welke worden aangeboden op het gebied van sport, kunst Et cultuur en welzijn voor leerlin gen van het basis- en voortgezet onderwijs in de gemeente. De activiteit 'Zandkaarten maken' is in Nieuwerkerk aan den IJssel niet op donderdag 28 november maar op donderdag 28 oktober. 'Op reis door Spanje' vindt in Moordrecht op de woensdagmiddag plaats en niet op vrijdagmiddag. Ouders, wonend in de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj, Voor en Door Jongeren, organi seert voor zondag 14 november een excursie naar het voormalige concen tratiekamp Vught. In totaal werden in dit kamp ruim 31.000 mensen gedeti neerd; van hen kwamen er zeker 735 om het leven. nieuwe mogelijkheden op technisch gebied, ontstonden er allerlei nieu we typen gebouwen, vaak in een verrassende vorm. Er werd daarbij teruggegrepen op verschillende his torische bouwstijlen die door.elkaar werden gebruikt, of in een nieuw jasje werden gestoken. Er wordt dan ook gesproken van stijlen als neo classicisme, neogotiek, neorenais- sance of eclecticisme. Kijk voor meer informatie op www.zuidplas.nl. In 2010 is het 65 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd. De gruwe lijkheden die tijdens de Tweede We reldoorlog gebeurden op basis van uiterlijk, kleur, ras en geloof mogen nooit vergeten dan wel herhaald worden. Met het organiseren van deze excursie wil men bij Stichting Vedj aandacht schenken aan de ge beurtenissen van toen en er de na druk op leggen dat de huidige vrij heid te danken is aan de strijd van onze voorvaderen. Eerder dit jaar heeft men met Vedj ook al een bezoek kunnen brengen aan Bergen-Belsen en Ausc+iwitz. In mei 2011 zal er, met het oog op D-Day, nog een excursie naar Nor- mandië volgen. Belangstellenden voor de excursie naar Vught kunnen zicht aanmelden via 06-14606126 of via info.vedj@ gmail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof wordt za terdag 9 oktober van 9.30 tot 16.30 uur een (kinder)boekenmarkt ge houden. Evenals in voorgaande jaren doneert een aantal standhouders de dagopbrengst aan een goed doel, waaronder KiKa (Kinderen Kanker- vrij). Er zijn nog kramen te huur. Het is ook mogelijk boeken voor verkoop ter beschikking te stellen. Voor meer informatie: 0180-314818. Zevenhuizen - In het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156 kun nen kinderen van de groepen 2, 3 en 4 van de basisschool met ingang van 15 september op de woensdag van 13.30 tot 14.45 uur komen zingen, knutselen, spelletjes doen en naar een bijbelverhaal luisteren. Kinderen van de groepen 5 en 6 zijn vanaf 14 september welkom op de dinsdag van 19.00 tot 20.15 uur en de oud ste leerlingen, uit de groepen 7 en 8, zijn welkom vanaf 16 september op de donderdag van 19.00 tot 20.15 uur. In de schoolvakanties is er geen club. Hij had zich politiek wat terug ge trokken om meer tijd met zijn gezin door te brengen. Voordat hij in Nieuwerkerk kwam wonen, was Muller jarenlang voor zitter en bestuurslid van de SP in Den Haag en heeft ook een periode in het landelijk bestuur gezeten. An dré Muller is al lid van raadscom missie BFB in Zuidplas en wordt op 28 september geïnstalleerd als raadslid. Nieuwerkerk aan den IJssel - On der leiding van Gerard Siepkes van Seniorweb kunnen senioren in de bibliotheek een cursus Internet vol gen. De cursus is bedoeld voor hen die geen of weinig ervaring hebben met internet. De cursus vindt plaats op dinsdag 14, 21 en 28 september van 10.00 tot 12.00 uur. Een volgen de cursus vindt plaats op dinsdag 12 en 19 oktober en 2 november. Voor meer informatie of inschrijven: 0180-316201 of activiteiten@bibli- otheeknieuwerkerkaandenijssel.nl last van deze bestuurders omdat zij hen voor moesten laten gaan. De politie heeft de auto's die toch over de parallelweg reden staande ge houden en gecontroleerd. Indien er geen sprake was van bestemmings verkeer, kregen zij een bekeuring van zestig euro. De automobilisten moesten vervolgens de auto keren en alsnog achteraan aansluiten Zuidplas, met kinderen op een school buiten de gemeente of an dere belangstellenden die geen bro chure hebben ontvangen, kunnen deze afhalen bij het gemeentehuis of bij de bibliotkeekvestigingen in Zevenhuizen en Moordrecht. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Donderdag 9 september 20.00 uur Ontmoetingscentrum Bospolderstraat Nieuwerkerk aan den IJssel Inloopavond koorrepetitie Nieuwerkerks Vrouwenkoor Voor meer informatie: www.nieuwerkerksvrouwenkoor.nl Zaterdag 11 september 11.30-13.30 (14.30 uur) Informatiemarkt en proeflessen Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool Voor meer informatie: www. muziekschoolnieuwerkerk.nl 16 augustus - 30 september Bibliotheek Zevenhuizen tijdens openingsuren. Leerlingenexpositie van Atelier Artistique Zaterdag 11 september Open Monumentendag: 10.00-16.00 uur: bezichtiging ^olen Windlust, muzikaal programma, Dagcentrum Korenaer geopend Rondvaart tussen Nieuwerkerk en Ouderkerk aan den IJssel 14.00-17.00 uur: Activiteiten bij Steenovens Klein Hitland (Groenendijk) Nieuwerkerk aan den IJssel Voor meer informatie: www.steenovens.nl Vanaf 10.00 uur: Nederlands hervormde kerk Moordrecht: toren kan beklommen worden Toegangsprijs kerktoren 0,50.- Demonstraties touwbaan Zevenhuizen - Door niet voorafge- melde werkzaamheden ontstond 31 augustus een brandmelding bij de Wollefoppen weg. De brand weer kon na een korte controle weer terug naar de kazerne. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een bewoner van Gemiva aan de Fransezoom heeft 31 augustus de brandweer opgetrommeld door de handmelder in te drukken. De brandweerlieden ontdekten ter plaatse dat er niets aan de hand was. Moerkapelle - Door nog onbe kende oorzaak, is 31 augustus een binnenbrand ontstaan op een zol der aan het Schieland. De korpsle den van post Zevenhuizen hadden de brand snel onder controle. Er werd wel een bewoner overgedra gen aan het ambulancepersoneel omdat deze ademhalingsproble men had. Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer van Nieuwerkerk heeft 1 september een koe uit een sloot aan de Westringdijk gehaald. De korpsleden van Moordrecht kon den 's avonds naar de Middelweg nadat een paard te water was ge raakt en op het droge moest wor den geholpen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39