Klikken mag Duurzame openbare verlichting 'We willen laten zien dat we niet zitten te slapen' de H^aij van der Wen de advocate n HART VAN HOLLAND REGIO I 8 SEPTEMBER 2010 3 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Collecte Prinses Beatrix Fonds Collecte Nierstichting Thuis in de regio. Het Comenius College heeft nieuwe rector v.cL Mee Jansen hoveniers Voor. tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx- veen en Zevenhuizen-Moerka- pelle: voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp bui ten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestagen): Huis artsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010- 2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-2229755. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk Moerkapelle Weideplant- soen 20, Moerkapelle, do. 9.00- 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Regio - De Provincie Zuid-Holland gaat de komende twaalf jaar zeventien procent energie besparen op openbare verlichting langs de provinciale we gen. Tien procent hiervan moet in de eerste zes jaar al bespaard worden. Dit hebben Gedeputeerde Staten dinsdag 31 augustus besloten. Om de beoogde doelstelling te be halen, neemt de provincie diverse maatregelen. Zij wil hiermee het goede voorbeeld geven aan de bur ger. De maatregelen passen binnen de energiedoelstellingen van de provincie, waarin gestreefd wordt naar twintig procent minder C02- uitstoot, twintig procent efficiënter energieverbruik en twintig procent duurzame opwekking in 2020 in Zuid-Holland. Model De provincie ontwikkelt een model waarmee wordt gekeken of open bare verlichting noodzakelijk en/of gewenst is vanwege verkeersveilig heid of de sociale veiligheid. Daarnaast worden vanaf nu alleen nog maar duurzame materialen ge bruikt voor de openbare verlichting en gebruikt de provincie al groene stroom. In het najaar wordt middels een proef ervaring opgedaan met het gebruik van LED-lampen. Ook wordt ingezet op minder licht vervuiling door actieve wegmarke ring toe te passen op plaatsen waar verlichting niet noodzakelijk is, maar mag automobilisten best het verloop van de weg duidelijk wor den gemaakt. Actieve wegmarkering is een markering in het wegdek die zelf licht geeft met behulp van LED- lampjes. Daarbij worden zonnecel len als energiebron gebruikt. Moerkapelle - In de week van maan dag 12 tot en met 18 september ko men collectanten langs de deur om geld in te zamelen voor het Prinses Beatrix Fonds. Dit fonds zet-zich in voor mensen met een spierziekte of bewegingsstoornis. Het thema van de collecte is, net als vorig jaar, 'kin deren en spierziekten'. Wie de collec tant gemist heeft kan een gift over maken op giro 969 ten bate van het Prinses Beatrix Fonds te Den Haag. Regio - Collectanten van de Nier stichting komen van 19 tot en met 25 september weer langs de deuren. Met het opgehaalde geld probeert de stichting nierziekten te voorkomen en patiV'nten te helpen. In Neder land kampen veertigduizend mensen met slecht werkende nieren. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 - 'Zaken moeten op elkaar zijn afgestemd. Regio - "Onderwijs is een van de meest basale behoeften in onze samen leving. De leerlingen moeten het straks gaan maken, dus moeten we voor goede voorzieningen zorgen.Hans Neven is de nieuwe rector van het Come nius College. Hij ziet het als zijn taak ouders en kinderen te laten zien dat het een 'goede school' is. "De afgelopen jaren is er een verkeerd beeld ontstaan. Je merkt dat mensen daardoor afwachtend zijn geworden. Het is onze taak het beeld recht te zetten. Door Marianne Vermaat Hoe verkeerd dat beeld is en wat er precies mis is gegaan, gaat Neven niet op in. "Het Comenius heeft al tijd bekend gestaan als een goede school en is dat nog steeds. Natuur lijk zijn er fouten gemaakt, maar die maakt iedereen. We hadden denk ik beter moeten communiceren." Activiteiten Het Comenius College kent zes ves tigingen: één in Nieuwerkerk aan den IJssel, drie in Capelle aan den IJssel, één in Krimpen aan den IJssel en de laatste vestiging staat in Rot terdam Alexander. "En er gebeurt zoveel overal. Leerlingen doen met van alles mee en winnen prijzen. Je hebt bijvoorbeeld de vlettenwed- strijd, maar niemand weet ervan. In Nieuwerkerk kunnen leerlingen tekenen als examenvak kiezen; als je ziet wat die kinderen kunnen, daar word je warm van. Zij deden afgelopen jaar nota bene mee met een kunstweekend. Ik zou dolgraag een voorlichtingsavond geven in Nieuwerkerk om te vertellen hoe prachtig die vestiging is. Niet zo zeer om aan te tonen hoe goed we zijn, maar om te laten zien dat we niet zitten te slapen." Communicatie speelt volgens de nieuwe rector een belangrijke rol. "Zowel intern als extern. Er is nu geen communicatieafdeling. Dat staat dan ook op mijn lijstje. Het is er overigens allemaal wel en de mensen kunnen het prima, maar het werkt een stuk prettiger als de zaken op elkaar zijn afgestemd." Chinees Een andere opgave voor Neven is nadenken wat de veranderingen in de samenleving betekenen voor de school. "Nederland is een handelslandje dat afhankelijk is van landen om ons heen. Dan is het razend belangrijk dat we de talen beheersen. China is een opkomende economie en het is niet gek dat we daarom nadenken of we misschien Chinees moeten invoeren. Daarmee zeg ik niet dat we meteen allemaal Chinees moe ten leren, maar het is wel iets om over na te denken. En ik heb geluk kig de taak dat te mogen doen." Op Comenius College is dit school jaar overigens gestart met tweeta lig onderwijs: Nederlands en Engels. Neven: "De samenleving groeit en wij gaan mee." Sterk Volgens de rector kent de school genoeg talent, maar moet dat op sommige gebieden verder ontwik keld worden. "De kunst is om talenten naar bui ten te brengen. Het is grappig zoals mensen vaak niet doorhebben hoe goed zij zijn. Mijn taak is om dat te stimuleren en te vertellen dat zij niet moeten onderschatten hoe goed ze zijn. Het is eigenlijk een soort sprookje waar ik mag zorgen dat alles gaat bloeien en wat al goed is, sterk wordt en blijft." Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610493 Lid van de VHG, dé brancheorganisa- tie van hoveniers en groenvoorzieners, J dus kwaliteit op de eerste plaats. V Wij, als klein bedrijf, staan garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3