Leny's Stoffenhuis wordt 'Alice stoffen' Rustige bezoekers in Reigerhof Be Fair in het nieuw gestoken door Businessclub 't Suyt MKB Ondernemer centraal Informatieavond borstvoeding HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 8 SEPTEMBER 2010 41 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Hand werken en naaien is voor veel men sen een bezigheid voor oude dame tjes, maar volgens Nadia Lalta is dit beeld onterecht. Ze is van mening dat alle vrouwen en mannen van alle leeftijden iets hebben aan naai en handwerkvaardigheden. Naaien is al jaren Lalta's grootste hobby en deze week komt haar grote droom uit; een eigen stoffen en handwerk winkel. Lalta neemt het stokje over van Leny van Leny's Stoffenhuis, een begrip in Nieuwerkerk en om streken. Op haar veertiende leerde Lalta van haar vader hoe ze een rits in een broek moest naaien en sinds die tijd is naaien haar grootste hobby. "Mijn vader was echt een manusje van alles en hij zei: als je een rits kunt inzetten, kan je alles maken. Ik was dan ook snel degene thuis die alles korter moest maken en innemen. Ik vond dat zo leuk dat ik van alles ging maken, van tasjes en andere accessoires tot allerlei kledingstuk ken, voor mezelf, maar ook voor mijn kinderen, nichtjes, neefjes en kennissen. Ik kom al vanaf 1984 bij Leny's en in 2007 heb ik er zelfs een tijdje gewerkt. Een halfjaar geleden kwam ik even binnenlopen om een praatje te maken en toen vertelde Leny dat zij en haar man Henk wil den gaan stoppen. Ze hebben de winkel ruim 28 jaar en de laatste drie jaar zijn ze erg succesvol met Nadia Lalta (rechts) van Alice stoffen: "Het wordt tijd dat jonge meiden ook weer weten hoe ze een naald moeten vasthouden. hun webshop voor modeaccessoires www.bouffante.nl. Daar gaan ze nu mee verder." Voor Lalta was dit een grote kans. "Ik dacht: 'dit is voQr mij dé moge lijkheid om een eigen bedrijfje op te zetten.' Naaien is echt mijn ding dus kan er een eigen draai aan geven en mensen goed adviseren. Naast stof fen en fournituren, gaan we ook een assortiment handwerkproducten aanbieden, zoals breiwol, borduur- katoen en borduurzijde en produc ten om bijvoorbeeld zelf tassen te maken. Zelf zal ik op vrijdagavond en zaterdag altijd in de winkel zijn. Op andere dagen zijn er twee colle ga's, die allebei een mode- of naai- opleiding gevolgd hebben, maar ik probeer er ook zoveel mogelijk zelf te zijn." Met de winkel wil Lalta zich ook gaan inzetten voor de naaikennis van jongeren. "In de toekomst wil ik workshops gaan organiseren. Daar bij wil ik me ook gaan richten op jonge meiden. Volwassen vrouwen blijven wel naaien; ik wil vooral de jonge groep prikkelen. Ik merk dat veel jonge meiden niet eens meer weten hoe je een knoop moet aan naaien en als iets kapot is, gooien ze het gelijk weg. Ik wil ze laten zien dat je kleding gemakkelijk kunt repare ren en datje zelf leuke dingen kunt maken, zoals tasjes of het opleuken van gekochte kledingstukken. Veel mode is standaard, terwijl je er zelf heel gemakkelijk iets bijzonders van kunt maken. Ik vind het echt zonde dat jongeren de hele avond achter de pc of de tv zitten, terwijl ze ook iets creatiefs zouden kunnen doen." Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof bevon den zich het afgelopen weekend diverse, stemmig geklede, 'living statues' temidden van het winke lend publiek. Waddinxveen - De businessclub 't Suyt bij voetbalvereniging Be Fair gaat haar tweede jaar in. De busi nessclub heeft naast het netwerken voor de leden duidelijke doelstel lingen. Ze wil een impuls geven aan het eerste team op weg naar een stabiele tweede klasser in het zater dagvoetbal. Om dat kracht bij te zet ten, stak de businessclub het eerste team en haar begeleiders onlangs in het nieuw. Spelers en begeleiding ontvingen strakke overhemden met CW Be Fair erop, die ze tijdens de wedstrijddagen zullen dragen. r. t SUMIV .bouwrr Gouda - Voor werkgevers in het midden- en kleinbedrijf wordt voor dinsdag 14 september een Onder nemersavond georganiseerd. On derwerpen die aan de orde komen zijn onder meer het inzetten van het UWV Werkbedrijf bij het vinden van de juist? medewerkers, moge lijkheden voor het aannemen van personeel uit de Wajong-populatie, informatie én advies over deeltijd- ww, arbeidsjuridische dienstverle ning, scholing en inzet van EVC, de dienstverlening vanuit de Mobili teitscentra, bemiddeling 'van werk naar werk' en informatie en advies aan de MKB-ondernemer in tijden van crisis. Loek Hermans, voorzitter van MKB- Nederland, ziet een belangrijke rol voor het UWV Werkbedrijf en MKB- Nederland weggelegd om werkge vers in het midden- en kleinbedrijf te ondersteunen in deze tijd. Hij ziet deze avond als een unieke kans om samen te werken. Aanmelden kan via mcmh@uwv.nl. De avond start om 18.00 uur; voor broodjes, melk en koffie/thee wordt gezorgd. Voor meer informatie: www.werk.nl Gouda - Het Groene Hart Zieken huis houdt woensdag 15 sep tember een informatieavond over borstvoeding. De avond, bedoeld voor vrouwen die willen bevallen in het GHZ, vindt plaats in de Balkon-' kamer op de Jozeflocatie en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 5,- euro. Partners zijn ook welkom. Aanmelden" 0182-505000 of aanmelden@ghz.nl. Voor meer informatie: www.ghz.nl/ informatiebijeenkomsten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41