AN HARDER' HüoOC. QMüateïB Een verfrissende blik BLOKMIDDAG ABDOULLAH KLINK KLAPT UIT DE SCHOOL ACOUSTIC KROEG Politie waarschuwt jongeren voor oplichting 42 HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 8 SEPTEMBER 2010 Door Pepijn de Groot De vlag hangt uit. 'De scholen zij# weer begonnen' luidt de boodschap. De druk op de rib benkast neemt weer toe, het zoemen van de zomer en de bijtjes en bloemetjes maakt plaats voor het gepiep van OV-chipkaaTten bij de poortjes en de meedogenloze wekker. Al word je gewekt door de meest oorstrelende muziek is de wekker nog irritant, gedwongen wakker worden is niet lekker. 'De scholen zijn weer begonnen' en meteen lijkt de wereld minder gemoedelijk. Oooh, de herinnering aan de zomer van 2010... De oranjegekte is bedaard. De helden van weleer werden uit hun sprookje geplukt en de transfermarkt op geknikkerd. Het is nog de vraag voor welke spelers het als een sprookje uitpakt. Kan Klaas-Jan betere pizza's scoren in Gelsenkirchen? Rafaëls buikje groeide ge staag dankzij de braadworsten; zal dat escaleren als hij in Tottenham van Sylvie bacon and eggs als ontbijt krijgt voorgezet? Paars plus leek het nieuwe Oranje. Waar lijsttrekkers elkaar eerst het leven zuur maakten, pakten ze na afloop van de verkiezingen gezamenlijk een lunch en speelden een potje 'wat- zijn-de-ingrediënten?' Paars-plus liep op de klippen, en laten we eerlijk zijn: geel-min, zwartwit of grijs-gedeeld- door, iets goed doen in deze tijden is niet gemakkelijk. Het lijkt mij wel kicken als een vooraanstaand figuur een kabinet oppert van WD en SP met Winston Bogarde op zijn oorspronkelijke backpositie: kabinet Pimpelpaars met een Goud Randje. Na Paars-plus was Kabinet Over Rechts een logische stap. Voor de conservatieven onder ons is er nog hoop: het feit dat een brief meer uithaalt dan honderdvijftig twitterende Kamerleden. Klink heeft de formatie verstoord. De Wildersvrezers zijn er dolbij om, in de Marrokkaanse gemeenschap wordt de demissionair minister liefkozend Abdoullah Klink genoemd. Wat nu? Hoewel ik me geen hoedje zou schrikken als ik Geert in het donker zou tegenko men, vrees ik hem toch. Dus liever zie ik Wilders door de mand vallen dan bij een herver kiezing de grootste partij worden. Dan kan hij bij het volgende seizoen Ranking The Stars plaatsnemen tussen de nummer acht van de eerste Idolsserie en een oud-speler van PEC Zwolle. Er was meer dan politiek afgelopen zomer. De Love Parade, waar liefde plaatsmaakte voor tragedie. Verschillende gevallen van vrouwen die functies vervulden in het openbare leven en 'uit hele gewone gezinnen kwamen', maar toch massagraven in en rond hun huis had den. Om de ratrace te ontvluchten had ik gewoon met Laura in het bootje moeten stappen. Strikt informeel, begrijp mij niet verkeerd. Deze formatie zal niet de boeken ingaan als 'The Fast Et the Formation', maar waarom zouden wij scholieren klagen? Eert wijs man genaamd Frog'er zong eens: "Alles kan een mens gelukkig maken." De onheilspellende fietstochten, de volle bus naar de Uithof en de slappe koffie uit de automaat: I'm lovin' it! 'li Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder het motto 'Dat kan harder' trekt zaterdag 77 september een luidruchtige stoet van trailers door Nieuwerkerk tijdens de zevende editie van de Nieuwerkerkse Vedj Dance Parade. DJ Provox op trailer 1, DMPMusic op trailer 2, DJ-LJ op trailer 3; trailer 4 DJ Rextar Et DJ Ryan Ferdinand; trai ler 5. Mc Town met DJ's, Roy C, Robba, Woodrush, Crazy G, Jorrit B, Mylove; trailer 6. DJ BizarBAR; trailer 7. Den ny-Sound-Light met de Dj,s MD Dj Larzzzzzzzzzz; trailer 8. PublicSound, trailer 9. First Bass Project en trailer 10. The Vips ft. ProDennis. Route De parade, met evenals vorig jaar een drankmatigingsbeleid, duurt van 13.00 tot 17.00 uur. De route voert via de Hoge Veenen en de Europalaan naar De Dreef, Vrijheid slaan, Europalaan, Alexanderlaan, Beyerinckstraat, Batavierlaan, Eu ropalaan, Vrijheidslaan, De Dreef, Europalaan, Ringvaartlaan, Zuidpla- slaan, IJssellaan, Parallelweg Zuid, Ringvaartlaan, Westringdijk en terug naar de Hooge Veenen. Haltes Op verschillende plaatsen zijn in- en uitstaphaltes waar tevens chemische toiletten opgesteld staan; wildplassen wordt bekeurd door de politie. Haltes zijn er bij het startpunt, bij de Vrij heidslaan ter hoogte van het Shell- station, bij Dorrestein ter hoogte van de Rabobank en op de IJssellaan. Er is geen halte op het Raadhuisplein. Moordrecht - Tijdens de eerste MORE-avond van het seizoen, op za terdag 11 september, komt een pro fessionele graffitiartiest naar gebouw De Schakel aan het Oosteinde 27 om de aanwezige jongeren te begeleiden bij het maken van een eigen graffiti kunstwerk. Wie niet in de weer is met de spuitbus kan lekker loungen. De avond, bestemd voor jongeren van 12 jaar en ouder, begint om 20.00 uur; deur open om 19.30 uur. Op de trailer door Nieuwerkerk. (archieffoto). Nieuwerkerk aan den IJssel - Kroeg Taverna in 't Blok is op woensdag 8 en 15 september én op vrijdagavond 10 september geopend vanaf 20.30 uur. Lekker bijkletsen halverwege de week, of weekend vieren op vrijdag. Kom kijken en beleef het zelf. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kroeg Taverna van 't Blok is iedere vrijdag middag van 15.00 tot 18.00 uur ge opend. Genieten van het begin van het weekend, internetten op je eigen laptop of ideeën voor leuke activitei ten realiseren; bijvoorbeeld voor een Xbox- of tafeltennistoernooi, een Warhammer gameboard maken, of een pokertournament organiseren. Voor meer informatie: anton@jeugd- werkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok staat woensdagavond 22 september van 20.30 tot 0.30 uur in het teken van akoestische muziek. Optredens zijn er van Miss Anthropy uit Engeland, die intieme en emoti oneel delicate muziek maakt en van The Weak and the Strong, een krach tige akoestische performer die eigen rauwe en gevoelige nummers speelt en zingt. De toegang Is vrij. Waddinxveen/regjo - De politie Hol lands Midden waarschuwt jongeren uit te kijken met het afsluiten van zaken als telefoonabonnementen, die telefonisch worden aangepraat. Jon geren vanaf achttien jaar worden op verschillende wijzen financieel opge licht door veelal criminele leeftijdsge noten. Zij zorgen ervoor dat jongeren diep in de schulden belanden. Politie Hollands Midden heeft dit jaar van negen jongeren aangifte opgenomen, die met deze vorm van telefoonoplichting te maken hebben gehad. In totaal zijn 41 telefoon abonnementen afgesloten. Tijdens een recent onderzoek door de recherche Rijn- en Veenstreek zijn in augustus vijf verdachten in verband met een aantal van deze oplichtings zaken aangehouden. Het gaat om vijf Waddinxvene-rs. Door Pepijn de Groot Treur er om, lach er om: het schoolseizoen is weer begonnen. Het panelsei zoen kan niet achterblijven. De zes frisse panelleden uit Boskoop, Moerka- pelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Waddinxveen en Zevenhui zen gaan jullie de komende tijd hun mening geven. Eerst is het tijd voor een eerste voorstelronde. Kristina van der Molen (16) uit Moordrecht Hoi, ik heet Kristina en ik ben dit jaar een van de panelleden. Ik zit in de vijfde klas op het Coornhert Gymnasium in Gouda en mijn pro fiel is 'economie en maatschappij'. Ik zit bij het Coornherts Debatge nootschap en doe elk jaar mee aan verschillende nationale en interna tionale wedstrijden debatteren. De batteren is sinds 2009 één van mijn grote passies en ik wil er na school zeker iets mee doen, ik wil namelijk een goede politica worden en wer ken voor de Verenigde Naties. Naast debatteren hou ik van karate en stijldansen en zit ik sinds mijn ze vende op scouting. Max van Mullem (16) uit Zevenhuizen in Waddinxveen. Tot nu toe bevalt het me wel daar. Vorig jaar heb ik examen VMBO gedaan en ben ik geslaagd. Ik train best veel bij volleybalvereni ging Nesselande. Ik speel in Heren 3 en ik train drie keer per week, binnenkort misschien vier keer per week en dan ga ik ook nog eens fit nessen. Later wil ik iets in de sport gaan doen, helaas kun je met vol leybal nietje brood verdienen. Kaylee Ramman (15) uit Nieuwerkerk Ik ben Max en ik help Pepijn dit jaar met het panel. Ik doe sinds dit jaar HAVO op het Coenecoop College Mijn naam is Kaylee en ook ik ben dit jaar lid van het panel. Ik zit in de vierde klas van het VWO op het Em- maus College in Rotterdam. Met het profiel Economie Et Maat schappij (EEtM) en diverse extra vakken heb ik de meeste opties open voor een studie later, aange zien ik nog geen idee heb wat ik na de middelbare school wil gaan doen. Buiten school dans ik twee keer per week bij Fabia Dance Centre, ik heb het daar erg naar mijn zin. Daar naast hou ik erg van mode en alles wat hiermee te maken heeft. Ik ben dan ook vaak in de stad te vinden, altijd op zoek naar nieuwe kleren of schoenen. Daar heb je tenslotte nooit genoeg van! V

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 42