laaIMI3inST3!l m l Prikkels geeft overzicht nieuw seizoen vol kunst en cultuur Startzondag Kerk in Nesselande Mare Lammers opent Yalp-veldje bij OMHC UW TREKHAKEN SPECIALIST HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 8 SEPTEMBER 2010 45 ZONDAG 12 SEPTEMBER Culturele Kaart Prins Alexander Alcoholverbod strand Nesselande verlengd Vanaf 475,- Kijk op www.trekhaken.nl Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Yoga na bevalling Primeur voor de hockeyclub Vanaf 382,- Vanaf 417,- Vanaf 418,- Vanaf 449,- Vanaf 465,- Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) Gert van den Bos (Start- zondag). St.Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 10.30 uur Woord en Communieviering met voor ganger mevrouw Z. van Uffelen (terugkomviering voor Eerste Communicantjes). Nesselande - De cultuur scout van deelgemeente Prins Alexander, Marieke Bongaards, overhandigt zaterdag 77 sep tember om 12.05 uur de Cultu rele Kaart aan Suzanne Rojer, portefeuillehouder kunst en cultuur. Dit gebeurt bij het Mia van IJperenplein. De Culturele Kaart is een boekje waarin alle personen, organisaties en instellingen die verbonden zijn met kunst en cultuur zijn gebundeld. Per wijk is te zien waar je een kunstzinnig portret van jezelf kan laten maken, welke mu zikant uit je eigen wijk het straatfeest op kan luisteren of waar je terecht kunt om een danscursus te volgen. Nesselande - Het alcoholver bod voor het strand en directe omgeving in Nesselande is ver lengd tot 7 oktober 2010. Het college van burgemeester en wethouders heeft hiermee ge hoor gegeven aan het verzoek van het dagelijks bestuur van de deelgemeente Prins Alexan der. De deelgemeente vroeg verlen ging aan omdat er een mooie septembermaand is voorspeld. Het alcoholverbod is sinds juli van kracht. Het is een middel om preventief op te kunnen treden tegen overlastgevende personen. In de dagelijkse werkpraktijk van de politie blijkt dat het contact met jon geren op het strand verbetert doordat ze beter aanspreek baar zijn op hun gedrag. Het alcoholverbod geldt voor het winkelplein, het strand en het aangrenzende gebied. Daar mogen mensen geen alcohol drinken of geopende blikjes en flesjes alcohol bij zich hebben. Het alcoholverbod geldt in het openbare gebied, maar niet voor terrassen van horecage legenheden. VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande Nesselande - Prikkels reist van vrij dag 10 tot en met zaterdag 18 sep tember met een tent door de deel gemeente. In diverse winkelcentra en op een aantal markten wordt de tent opgezet, worden de ballonnen opgeblazen, de tafels en stoelen uit geklapt en worden de folders klaar gelegd om het hooggeëerde publiek te ontvangen. Tijdens de Prikkelsshow kan men een indruk krijgen van wat er het komend seizoen op cultureel gebied in de deelgemeente gaat gebeuren. De officiële openingshandeling wordt zaterdag 11 september ver richt in Prinsenland door Suzanne Rojer, portefeuillehouder kunst Et cultuur. Op vrijdag is het Prikkels gezelschap al te vinden in Zeven kamp. Prikkels in Nesselande Op zondag 12 september strijkt het gezelschap tussen 12.00 en 16.00 uur neer op het Maltaplein. Het programma omvat een groot aantal optredens, presentaties en demon straties voor zowel kinderen als voor volwassenen. Woensdag 15 september is de Prik kelsshow te vinden op de Markt aan de Hesseplaats te Ommoord en op vrijdag 17 september op het Poolsterplein in het Alexandrium. De Prikkelstour wordt afgesloten op zaterdag 18 september in win kelcentrum Lage Land. Voor meer informatie over het pro gramma: www.prikkels.nu. Nesselande - Yoga na de bevalling zorgt ervoor dat je spieren verster ken en je lichaam weer in goede conditie komt. Er start een cursus op 16 september. Docente Michelle van Nes besteedt zowel aandacht aan het herstellen van je fysieke kracht, maar ook de emotionele kant komt aan bod. De cursus bestaat uit vijf lessen op donderdagavond van 20.30 tot 21.30 uur en is te volgen in De Knoop. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988. Nesselande - Het nieuwe seizoen van de Kerk in Nesselande gaat op zondag 12 september van start met de 'Startzondag'. Tijdens deze dag vinden er di verse activiteiten plaats voor jong en oud met als thema 'Vol van hoop'. Programma De dag wordt om 10.00 uur geopend met een feestelijke kerkdienst; er is een oppas aanwezig voor kinderen tot en met drie jaar. Om 11.30 uur volgt een lunch waarna om 12.30 uur een spelprogramma voor de kinderen van start gaat. Er is we derom een oppas voor de aller kleinsten aanwezig. Tussen 14.30 en 15.00 uur wordt de startzondag afgesloten met een zangdienst. De Kerk in Nesselande is gevestigd in de Knoop van de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hofstraat 10. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.nl. Nesselande/Ommoord - De Om- moordse Mixed Hockeyclub (OMHC) had alles uit de kast gehaald om de opening zaterdag 4 september tot een groot feest te maken. Het weer zat ook nog mee, dat maakte de dag compleet. 'We zijn zo blij met dit mooie weer", aldus Anneke Kooiker van de PR. Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 Door Joke Heikens Mare Lammers kwam om het Yalp Speelveld te openen. "Nadat ik ge stopt ben als bondscoach, startte ik met een plan om kinderen weer buiten te laten spelen. Het moet hen echter wel aanspreken en daarom is het een soort computerspel gewor den. Op het veldje kup je vier spellen doen, de computer vertelt je wat de regels zijn en die houdt de stand bij. Je drukt alleen op de knop en kiest het spel. De computerschermen zit ten achter kogelvrij glas", legde Mare Lammers uit. Nadat Mare Lammers het veld sa men met voorzitter Toni Kasteele opende, demonstreerden acht talen ten hoe het werkt. Een vrijwilliger uit het publiek deed de rekenrace, een soort 'Ren je Rot' waarbij je naar het goede antwoord van een som moet rennen. "Uit tests is gebleken dat het spelen op dit veldje ook goed is tegen obe- sitas", voegde de oud-bondscoach er aan toe. "We willen hem overal in Nederland hebben, er zijn er nu zeven, maar dit is de eerste bij een hockeyclub waar ook een BSO en de buurt er gebruik van kunnen maken. Dat is de toekomst." Parachute De sleutel van het clubhuis kwam 'uit de lucht vallen'. Uit een overvliegend vliegtuig kwamen drie parachutisten naar beneden die op het hockeyveld landden, waarbij de eerste maar net over de hekken vloog. Het publiek stond in rijen om het hockeyveld heen en was erg enthousiast. Voorzitter Toni Kasteele en Mare Lammers openen het Yalp-veldje. Derde veld Over een jaar krijgt OMHC er een derde veld bij. "Dat is ook wel no dig, want we groeien explosief', ver telt Toni Kasteele. "In de afgelopen weken zijn er veel leden bij geko men, in een week wel tachtig. We hebben nu iedere zaterdag vanaf 9.00 uur competitiewedstrijden, om half zes begint de laatste wedstrijd. Hockey is voor iedereen, dat dragen wij uit." De eerste parachutist landt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 45