Groeneweg te sterk voor debutant SVS Nieuwerkerk wint ruim van Sparta Moerkapelle krijgt loon naar werken Moordrecht speelt verdienstelijke gelijk Clubkampioenen bij Tennisclub Zevenhuizen Groeneweg dames overklast Antibarbari Michael Jongste en Frederique van der Kroft clubkampioenen TCN HART VAN HOLLAND SPORT 8 SEPTEMBER 2010 55 Voetbal Voetbal Tennis Tennis Zevenhuizen - Groeneweg overliep tegenstander SVS aan het begin van de wedstrijd. Net toen SVS meer grip kreeg liet de Capelse doelman een strakke corner van Angelo Lenters los en Maurice Eckhardt was er als de kippen bij om de bal over de lijn te duwen. De bezoekers lieten aanvallend weinig zien. Slechts één kans, een kopbal van een veel te vrij gelaten Capelse aanvaller, ging richting het doel van Johan Hoogeveen. De Ze- venhuizense keeper kwam de eerste helft nauwelijks in actie. In de tweede helft schoot Martijn van der Meer, na een doorgekopte bal van Eckhardt, tegen een verdedi ger waarna de bal wat gelukkig voor de voeten van Eckhardt viel. Zwaar gehinderd door een Capelse verde diger schoofde spits de bal keihard achter de verbouwereerde keeper. De kopjes van de bezoekers gingen omlaag en omdat de Zevenhuizense verdediging heel secuur en gecon centreerd speelde leek er geen vuil tje aan de lucht. Na weer een prach tige Zevenhuizense aanval werd Jos-Pieter Hordijk getorpedeerd door de keeper maar de toegesta- Nieuwerkerk won met 4-1 van Spar ta in een wedstrijd waarin de thuis ploeg niet in gevaar kwam. Al in de negende minuut kwam Nieuwerkerk op voorsprong toen de snelle Abner Texeira de bal meenam en keurig naar Remco Langerveld schoot, die er 1-0 van maakte. Nieuwerkerk kreeg veel kansen om de voorsprong te vergroten, maar pas in de 25e minuut scoorde Marijn Verhoef uit een corner: 2-0. Na de rust was de concentratie bij Nieuwerkerk even zoek, maar Sparta maakte daar geen gebruik van. Nieuwerkerk herpakte zich en Texeira maakte de 3-0 met zijn hoofd, na een voorzet van Ver hoef. Godwin Falix zette Nieuwer kerk op 4-0. Even leek Sparta nog terug te komen, toen een vrije trap nogal verrassend werd meegenomen en de stand op 4-1 bracht, maar Nieuwerkerk hield stand. Een prima begin van het seizoen. Spits Eckhardt opent de score: 7-0 voor Groeneweg. ne strafschop bleek aan topscorer Eckhardt niet besteed. Toch kwam Groeneweg twintig minuten voor tijd op een 3-0 voorsprong. Met een prachtige kopstoot uit een corner van Dennis Bakker scoorde Sven d' Ancona. Tenminste dat was het oor deel van de scheidsrechter terwijl zowel de spelers van SVS als het publiek achter het doel een andere mening was toegedaan. De bal zou de doellijn niet zijn gepasseerd. Voor de tegentreffer hadden de be zoekers de hulp nodig van Erwin Hof, die ongewild zijn eigen uitste kende doelman Johan Hoogeveen passeerde. Volgende week speelt Groeneweg in Vlaardingen tegen het eveneens met een overwinning begonnen VFC. Moordrecht - In de eerste wed strijd van Moordrecht in de derde klasse, speelde de ploeg verdien stelijk gelijk: 2-2 tegen ONA. Ona had zichzelf als favoriet bestempeld voor de wedstrijd, maar daar bleek op de grasmat minder van. Moor drecht begon aanvallend en kreeg de eerste kansen. In de 47e minuut werd het 1-0 toen Carli Lems de bal binnenkopte na een heel goed ge richte vrije trap van Arjan Nobel.In de tweede helft bleef Moordrecht de aanvallende partij. In de twee de helft vergrootte Moordrecht de voorsprong toen Marco Bouwmees ter de keeper in een direct duel ver sloeg; 2-0. ONA speelde de rest van de wedstrijd vol op de aanval, waar door Moordrecht een paar keerde kans kreeg om nogmaals te scoren. Toen dit niet lukte, kreeg ONA een penalty waardoor het op 2-1 kwam. In de 85ste minuut kwam ONA op gelijke hoogte.Trainer Rens Binken was tevreden met het getoonde spel: "Het was wel erg jammer dat we de voorsprong tot de 75 minuut vasthielden en hem toch uit handen gaven, maar het spel was goed." Moerkapelle won zijn eerste wed strijd in de derde klasse met 2-1 van Spirit. De laatste was vorig seizoen nog tweede klasser, daarom had Moerkapelle verwacht het moeilijk te krijgen. Spirit begon sterk aan de wedstrijd, maar dat leverde geen di recte kansen op. De scheidsrechter nam af en toe curieuze beslissingen, wat ook het eerste doelpunt van Spirit uit een vrije trap tot gevolg had. Nog voor de rust kreeg Spirit een penalty toen een speler struikel de binnen de 16 meter, maar keeper Dubbis van Moerkapelle hield de bal met een hand uit het doel. Vlak na de rust werd een Moerkapelse spe ler binnen de 16 meter neergehaald, maar de scheidsrechter zag hiergeen penalty in. Dit maakte Moerkapelle alleen maar doelbewuster en enkele minuten later kreeg de thuisploeg wel een penalty na hands van een speler van Spirit. Aanvoerder Ver schoor nam de strafschop en zette de stand op 1-1. Spirit probeerde wel weer op voorsprong te komen, maar dit lukte niet. Uit een goed genomen corner door Justin van der Hoven, kon Jaron van Dommele de rebound inschieten; 2-1. Na nog wat kansen en gele kaarten floot de scheidsrechter af. Een verdiende overwinning voor de ploeg die het hardst werkte. Groeneweg dames won de beker wedstrijd tegen Antibarbari met 0-12. Groeneweg was duidelijk een klasse beter. Trainer Frans den Hol lander was erg te spreken over de nieuwe aanwinsten in de ploeg. De titel vooreen jaar: blijde gezichten. Zevenhuizen - Tennisclub Zevenhuizen hield vorige week de clubkampioen schappen. Het regenachtige openingsweekend zorgde ervoor dat er een flin ke inhaalslag gemaakt moest worden waardoor alle zes banen vorige week bezet waren. De finales werden zondag 5 september gespeeld. De finalisten gingen tot het uiterste om. De uitslag:Heren enkel A: Theo van Iwaarden; Heren enkel B: Matthijs van Iwaarden; Dames enkel: Carmen Rodriques; Heren dubbel A: Ewoud Blaak ft Bob Daniels; Heren dub bel B: Alfons Flik Et Marcel Mayer; Dames dubbel A: AngV®le Bakker Et Linda Bijkerk; Dames dubbel B: Fran cis Et Loes van den Bosch: Gemengd dubbel A: AngV®le Bakker Et Erwin Ralan; Gemengd dubbel B: Loes van den Bosch Et Wijnand Alkemade. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Ten- nisClub Nieuwerkerk werden zondag 5 september de laatste finales ge speeld van de clubkampioenschap pen; een week eerder was de regen spelbreker. Bij de heren bleek club trainer Michael Jongste de sterkste en Frederique van der Kroft won bij de dames. Beiden mogen zich club kampioen 2010 noemen. Tim Bloemendal en Jasper Lindeman bestreden elkaar in de finale HE 4/5 (6-4 6-3). In de finale DE 4/5 speelde de dit seizoen goed in vorm zijnde Frederique van der Kroft een goede partij tegen Tess Poot (6-4 6-2). Op het 'kampioenenbord' boven de bestuurskamer prijkte de naam Mi chael Jongste al eerder. In 2000 was- hij eveneens de sterkste. In zijn weg naar de finale HE3 trof Jongste dit keer weinig tegenstand. Zijn eind strijd tegen opponent Gabri van der Wagt kreeg hij echter niet cadeau. De heren gingen tot het uiterste, maar Van der Wagt kon niet voor komen dat Jongste opnieuw de titel veroverde (6-4 6-3). Jongste besloot lachend in zijn speech: "Ik vind het leuk dat ik na tien jaar opnieuw de beker mee naar huis neem. Jammer natuurlijk, dat de echte 'toppers' er dit jaar niet bij waren. Maar laten we eerlijk zijn, in 2020 weet nie mand dat meer en staat wel mijn naam op dat bord vereeuwigd. Ik hoop alleen wel dat zij volgend jaar weer van de partij zijn, als ik mijn titel zal verdedigen". Clubkampioenen Michael Jongste en Frederique van der Kroft. (foto: Tineke Sigmond)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 55