Zuidpias Afscheidsreceptie burgemeester A.F. Bonthuis "De bak of de zak, denkt u mee over afval?" Open dag brandweer zaterdag 18 september Afsluiting Spoorwegovergang Tweede Tochtweg Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS 8 SEPTEMBER 2010 Vrijdag 10 september 2010 17.00-19.00 uur Raadhuis gemeente Zuidpias Uitnodiging informatiebijeenkomst 16 september 2010 André Bonthuis is op 13 oktober 1995 benoemd tot burgemeester van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. Daarvoor was hij burgemeester van de gemeente Moordrecht. Per 1 januari 2010 is hij benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Zuidpias, ontstaan door fusie van Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle. U bent van harte uitgenodigd! Zoals ieder jaar organiseert de brandweer weer een open dag. Deze keer vindt de open dag plaats op zaterdag 18 septem ber, van 10.00 tot 16.00 uur aan de Prins Alexanderlaan 2 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Jong en oud zijn van harte welkom! Uiteraard zijn de kazerne in Nieuwerkerk aan den IJssel en het materieel te bezich tigen, evenals de voertuigen van Brandweer Zuidpias. De brandweer geeft ook diverse demonstraties. Ervaar zelf londer deskundige begeleiding): Hoe het is om zelf een klein brandje te blussen. Hoe je auto's openknipt. Verder: Worden al uw vragen op brand- weergebied beantwoord. Kunt u een kijkje nemen in een ambulance. Zijn er de hele dag rondritten. 'De bak of de zak, denkt u mee over De gemeente wil alle inwoners van Zuidpias graag betrekken bij het ont wikkelen van nieuw afvalbeleid. Op dit moment zijn er in de vijf dorpen nog verschillende inzamelsystemen. Zo maken bijvoorbeeld in Moerkapelle de inwoners gebruik van de mini- container en in Nieuwerkerk aan den IJssel van de blauwe zak. De gemeente stapt in 2012 over op een eenduidig systeem voor heel Zuidpias om de service en de kosten voor al onze inwoners op hetzelfde niveau te brengen. Het bestuur hecht veel waarde aan de wensen en behoeften van de inwo ners. Daarom vragen wij u als inwoner deel te nemen aan inspraakavonden, online discussies en een onderzoek via de website. Door de inzet van deze drie. vormen worden praktisch alle groepen inwoners de gelegenheid geboden om mee te discussiëren. Inspraakavonden Tijdens de inspraakavonden krijgen de bewoners meer informatie over afval en wordt gediscussieerd in de vorm van "Het Lagerhuisdebat". De opzet van een Lagerhuisdebat is dat u discussie voert onder leiding van een gespreksleider. Het is geen vraag en antwoord tus sen burger en politiek. Het gaat om een verkennende discussie tussen burgers. De gemeente niet actief deel aan de discussie. De gesprekslei der is objectief, geeft leiding aan de discussie en bepaald wie er aan het woord komt. Hierdoor krijgt iedereen een gelijke kans om aan het woord te komen. Voor iedere stelling wordt een vaste tijd gesteld. Als die tijd is verstreken dan stopt de discussie over die stelling. De twee inspraakavonden vinden plaats op maandag 13 en dinsdag 14 september, de online discussies volgen eind september en in oktober ontvangt een groep inwoners een uitnodiging om mee te werken aan het online onderzoek. Graag vooraf aanmelden De informatieavonden vinden plaats op maandag 13 september in het Comenius College, Fresiaveld 20 in Nieuwerkerk aan den IJssel en op afval? dinsdag 14 september in dorps huis Op Moer, Raadhuisstraat 40, Moerkapelle. Om 19.30 uur start het programma. De zaal is vanaf 19.00 uur open. Wilt u zo vriendelijk zijn om u vooraf aan te melden in verband met de capa citeit van de zalen? U kunt zich aan melden via de link op de startpagina van www.zuidplas.nl of u kunt bellen naar (0180) 330 300 met vermelding welke avond u het beste uitkomt. Via de link op de startpagina kunt u zich ook al aanmelden voor de online discussies. Meer informatie vindt u ook op de website. Van Gennepweg Geplande fietsverblnding Bestaande weg WB&ÊBfi Nieuwe weg L .J Brug en hangduiker de spoorwegovergang volledig af te sluiten en een nieuwe verbindings weg aan te leggen. Deze nieuwe weg verbindt de Tweede Tochtweg via een nieuw aan te leggen brug over de Ringvaart met de bestaande Van Gennepweg. De weg volgt vervolgens via het in heel Nederland wordt naar de verbetering van de veiligheid van spoorwegovergangen met bestaande wegen gekeken. De spoorlijnen in ons land worden namelijk steeds intensiever gebruikt en de treinen rijden harder. Het gevolg hiervan is dat de kans op ongevallen op met name gelijkvloerse kruisingen toeneemt. Pro-Rail is daarom op verschillende plaatsen in het land bezig met het ongelijkvloers maken van deze kruisingen. In de gemeente Zuidpias is de spoorkruising aan de Tweede Tochtweg in Nieuwerkerk aan den IJssel de laatste in de rij op het baan vak Gouda-Rotterdam waar besluitvorming over de aanpassing moest plaatsvinden. De gemeente is voornemens Kortenoord en Francoisviaduct naar de Schietandweg. Bewoners en andere betrokkenen zijn persoonlijk uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst op: donderdag 16 september 2010 van 19.30 uur tot 21.30 uur in het hotel Nieuwerkerk aan de Parallelweg Zuid 185 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Wilt u aanwezig zijn bij deze informatiebijeen komst? U kunt zich tot uiterlijk 10 september 2010 aanmelden. Dit kan telefonisch op (0180) 637 711 of via e-mail secre- tariaatVROMOzuidplas. nl Uw naam, adres, postcode en e-mailadres wordt dan genoteerd, zodat de uitkomst op een later tijstip aan u wordt teruggekoppeld. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Sportlaan 56 (2e publicatie) 1-kamer woning (2e verdieping geen lift) Beschikbaar per 8-9-2010 Huur: 256,39 Voorwaarden: Tot 23 jaar Maximum bruto jaarinkomen 21.450,- Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het raadhuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 330 300 of download het van www.zuidplas.nl. Uw inschrijving moet 13 september vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen vol ledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formu lier of de gevraagde inkomstenverklaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kun nen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brieven bus doen van het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurderverklaring van uw huidige verhuurder noo_dzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5