Zuidpias WÊÊÊÊÊBÊ Open Monumentendag U komt toch ook? gemeente WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN WERK AAN DE WEG Wegafsluiting Swanlaweg/Noordeinde en Julianaweg/ Burgermeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen Werkzaamheden Dorpsstraat Zevenhuizen HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 8 SEPTEMBER 2010 Algemene Plaatselijke Verordening Verleende ontheffing/ bouwvergunning Verleende bouw-/ sloopvergunning(en) Verkeersbesluit Dorpsavond Nieuwerkerk aan den IJssel (zuidelijk deel) In Moordrecht: Graag vooraf aanmelden Tevens ontsluit de hoofdtoegang van het park op de Laan van Avant-Garde. Hierdoor is qua naam aan te sluiten op het begrip Laan. Indien u bezwaren heeft tegen het tegen deze besluiten wordt u in de gelegenheid gesteld gedurende 6 weken na deze publicatie bezwaar aan te tekenen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor inlichtingen over het bezwaar kan contact worden opgenomen met Dhr. E. Kooistra van de afdeling VROM, telefoon (0180) 639 973. ZEVENHUIZEN Oe volgende vergunningen zijn verleend: Gereformeerde Kerk Zevenhuizen- Moerkapelle, evenementenvergunning barbecue nabij de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen op 11 sep tember 2010 vanaf 16.00 uur tot 20.00 uur. Kern Kinderopvang, evenementenvergun ning open dag nabij dorpshuis Swanla op 11 september 2010 vanaf 10.00 uur tot 13.00 uur. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. 10180) 330 491. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening Wagenmaker 65 (2761 MB) Plaatsen dakkapel Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een beroepschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. Sloopvergunning Schielandsingel 18 12761 XR) Slopen uitsluitend asbesthoudende materialen Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180)330 488. GEMEENTE ZUIDPLAS Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 149 Wegenverkeerswet en artikel 87 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 ontheffing verleend: aan diverse medewerkers van de afde ling Openbare Werken van de gemeente Zuidpias voor de uitoefening van hun functie in de gemeente Zuidpias (verkeersbesluit 31 augustus 2010) Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact'opnemen met de afdeling Verkeer, tel: (0180) 330 300. BAM Civiel Zuidwest voert in opdracht van ProRail het project 'Onderdoorgang Swanlaweg Zevenhuizen' uit. Het project bestaat uit de bouw van een nieuwe spooronderdoorgang om de huidige spoorwegovergang te vervangen. Gedurende de bouw van de nieuwe onderdoorgang zal de Swanlaweg/ Noordeinde Julianaweg/ Burgermeester Klinkhamerweg ter hoogte van de spoorlijn inciden teel afgesloten worden. De eerste afsluiting vindt plaats in het week end van 17 tot 20 september. Voor de werkzaamheden is de Swanlaweg/Noordeinde en Op maandag 13 september star ten de werkzaamheden aan de Wethouder Kreftlaan. De hoofdwaterleiding in de Dorpsstraat in Zevenhuizen wordt vervangen, het gedeelte tussen de Opril en de Wethouder Kreftlaan. Julianaweg/Burgermeester Klinkhamerweg, op onderstaande tijdstippen, afgesloten voor weg, landbouw- en fietsverkeer ter hoogte van de spoorlijn. Op vrijdag 17 september 23:00 uur tot maandag 20 septem ber 5:00 uur is de Swanlaweg/ Noordeinde voor wegverkeer afgesloten. Op vrijdag 17 september 23:00 uur tot zaterdag 18 september 7:00 uur is de Burgermeester Klinkhamerweg Julianaweg voor fietsverkeer afgesloten. Op zondag19 september 18:00 uur tot maandag 20 september 5:00 uur is de Burgermeester Doorgaand verkeer is hierdoor afgesloten voor motorvoertuigen, de trottoirs blijven toegankelijk. Telkens zal een lengte van ca. 80 meter opgebroken zijn, hier door zijn winkels en bedrijven op korte afstand bereikbaar voor toeleveranciers. Klinkhamerweg/ Julianaweg voor fietsverkeer afgesloten. Er worden omleidingroutes aan gebracht. A Het ingestelde eenrichtingsverkeer is gedurende de werkzaamheden in dit gebied opgeheven. De werkzaamheden zullen voor enige overlast zorgen en vragen mede namens Dunea hiervoor uw begrip. Van workshops beeldhouwen, bruidsjurkenexpositie tot rond vaart Hollandsche IJssel. Op zaterdag 11 september tijdens de landelijke Open Monumentendag is een aantal Rijksmonumenten in de gemeente Zuidpias open voor het publiek. De wethouders M. Bosman en H. van der Torn zijn namens de gemeente Zuidpias op een tweetal locaties aanwezig voor onder andere het openen van een wis selexpositie Wikken en Wegen en kennismaking met ondernemers in Steenovens. De smaak van de 19e eeuw Het thema van de vierentwin tigste Open Monumentendag is "De smaak van de 19e eeuw". De landelijke opening vindt dit jaar plaats in de gemeente Apeldoorn. Tal van locaties zijn gratis open voor het publiek. In de gemeente Zuidpias zijn de volgende rijksmo numenten te bezichtigen: In Nieuwerkerk aan den IJssel: Steenovens Klein Hitland: De Steenovens zijn geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Rondleidingen door locale historici. Rondleidingen door aan nemer Heijmans over de restauratiewerkplaats. Open atelier van Wilco van Hoogdalen in de turfschuur. Activiteit georganiseerd door riviervisser Wilkin den Boer. Horecagelegenheid Grandcafé Deel 2 is geopend. Parkeren op de Groenendijk! Oudheidkamer HVN, 's-Graven- weg 6a: De Oudheidkamer is open van 14.00 tot 17.00 uur met nieuwe wisselexpositie "Wikken en wegen", te openen door wethou der Rinus Bosman. Molen Kortenoord, Kortenoord 3: Molen Kortenoord en de thee- schenkerij Korenaer zijn geopend van 10.00 tot 16.00 uur en bieden een rondvaartmoge- lijkheid met rondvaartboot Libra. Oude Kerk, Kerkgang 3: De Oude Kerk en de consisto riekamer zijn open van 14.00 tot 17.00 uur. De toren van de NH Kerk, Kerkplein: Is opengesteld van 10.00 tot 16.00 uur, tevens zal ter plaatse een kleine touwbaan worden opgesteld In Moerkapelte: Dorpskerk: is open van 9.00 tot 15.00 uur. Rondleidingen met gids om 11.00, 12.00, 13.00 en 14.00 uur. In de kerk is een expositie met trouwjaponnen van bruidsparen die in het verleden in de oude dorpskerk getrouwd zijn. Rondom de oude dorpskerk wordt een Rommelmarkt gehouden met meubelen, boe ken, antiek, speelgoed, servies en apparatuur, maar ook bloe men planten groente en fruit, oliebollen, vis, kinderkleding ën schminken. Vanaf 1 januari bent u niet alleen inwo ner van Nieuwerkerk aan den IJssel, maar bent u ook Zuidplassenaar. Het bestuur van de gemeente Zuid plas wil graag bereikbaar zijn voor al haar inwoners. Een van de manieren waarop ze dat duidelijk maken het komende jaar is het houden van dorpsavonden. Alle inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel (zuidelijk deel) zijn uitge nodigd om op dinsdag 21 septem ber naar de vierde dorpsavond van Zuidpias te komen. Deze week treffen de inwoners van Nieuwerkerk (zuidelijk deel: Esse, Kleinpolder, Oranjebuurt Dorrestein, Parkzoom en aangrenzend buitenge bied) bij Hart van Holland de uitnodi ging met meer informatie aan. De dorpsavond vindt plaats in de brede school Esse Zoom, Donge 1-3 op 21 september van 20.00 uur tot 21.45 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Om 20.00 uur start het programma. Wilt u zo vriendelijk zijn om u vooraf aan te melden in verband met de capaci teit van de zaal? Voor uw aanmelding kunt u tot en met 21 september bellen naar (0180) 330 300 of e-mailen aan: dorpsavondSzuidplas.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 6