Zuidpias gemeente RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 8 SEPTEMBER 2010 Openbare buitengewone raadsvergadering Datum: 15 september 2010 Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 19.00 uur Uitnodiging voor de openbare buitengewone raadsvergade ring op woensdag 15 september 2010 ter installatie van de heer K.J.G. Kats als burgemeester van de gemeente Zuidpias. De vergadering begint om 19.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Na afloop van de vergadering is aansluitend een receptie. Nieuwerkerk aan den IJssel, 2 september 2010 A.F. Bonthuis, Voorzitter Vergaderpunten 1. Opening 2. Vaststelling agenda 3. Beëdiging van de nieuwe burgemeester door de commissaris van de koningin, de heer J. Franssen 4. Toespraak commissaris van de koningin 5. Installatie van de burgemeester a. Overdracht ambtsketen en voorzittershamer door A.F. Bonthuis b. Toespraken van de nestor van de gemeenteraad, de kinderburgemeester en de burgemeester van de partnergemeente Bückeburg. 6. Toespraak burgemeester K.J.G. Kats 7. Sluiting Openbare commissievergaderingen Vergadering: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling Datum: 13 september 2010 Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldin gen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. a. Vaststelling adviezenlijst commissie MO van 14 juni 2010 b. Actiepuntenlijst commissie MO 5. Ingekomen stukken 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Burgerinitiatief Een groep jongeren die woonachtig zijn in Nieuwerkerk aan den IJssel géven aan dat er behoefte is aan een goed skatepark voor jongeren. In dit burgerinitiatief geven ze aan dat ze graag een skatepark gerealiseerd willen zien naast het jongerencentrum 't Blok. Het burgerinitiatief voldoet aan de criteria zoals in de verordening is aangegeven. 9. R 10151 Benoeming bestuurslid Stichting Scholengroep Holland In het bestuur van de Stichting Scholengroep Holland is een vacature ontstaan. In deze vacature moet, op voor dracht van het bestuur, worden voorzien door de benoe ming van een nieuw bestuurslid door de gemeenteraad. De bestuursleden worden benoemd door de gemeentera den, deels op voordracht van de ouders en deels op voordracht van het stichtingsbestuur. Door het vertrek van een bestuurslid moet in een vacature worden voorzien. Het bestuur draagt als kandidaat voor de heer Louwerse uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 10. R 10154 Inburgering Nieuwkomers Ingaande 01-01-2010 is de Wet inburgering gewijzigd. Per deze datum zijn het persoonlijk inburgeringbudget en de - vrijwillige inburgering in de wet opgenomen. Deze zijn verwerkt in bijgaande verordening. Portefeuillehouder: H. van der Torn 11. Sluiting Hierna wordt de vergadering besloten voortgezet. Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: 14 september 2010 Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldin gen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. Ingekomen stukken 5. a. Vaststelling adviezenlijst commissie Ruimte van 14 juni 2010 b. Actiepuntenlijst commissie Ruimte 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Concept structuurvisie Groene Zoom (tevens presentatie) De raadscommissie wordt gevraagd haar gevoelen uit te spreken met betrekking tot de voorliggende concept structuurvisie Groene Zoom Portefeuillehouder: M. Bosman 9. Presentatie gemeentelijk archeologiebeleid Bureau Baak zal een presentie verzorgen Portefeuillehouder: M. Bosman 10. R 10152 Vaststellen bestemmingsplan Schoolstraat 24 te Nieuwerkerk aan den IJssel Voor het perceel Schoolstraat 24 is een bestemmingsplan procedure opgestart met uiteindelijk doel ter plaatse verschillende vormen van kinderopvang toe te staan. Het ontwerpbestemmingsplan heeft reeds tervisie gelegen. Gedurende de periode van tervisielegging zijn er geen zienswijzen binnengekomen. Het bestemmingsplan kan worden vastgesteld. Portefeuillehouder: M. Bosman 11. R 10153 Vaststellen bestemmingsplan A 20 Moordrecht, reparatie Het ontwerpbestemmingsplan 'Aansluiting A20 Moordrecht, reparatie' heeft met ingang van donderdag 17 juni 2010 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende de termijn van ter inzage legging zijn 5 ziens wijzen ontvangen. De zienswijzen zijn beantwoord in de Nota van beantwoording zienswijzen. Het bestemmings plan ligt nu ter vaststelling voor. Portefeuillehouder: M. Bosman 12. B 42 Concept ontwerpbestemmingsplan Zelling Ver Hitland Het aangepaste ontwerpbestemmingsplan voor de Zelling Ver Hitland wordt voor inhoudelijke beoordeling aangebo den; hierna wordt dit bestemmingsplan opnieuw in procedure gebracht. Portefeuillehouder: M. Bosman 13. R 10158 Geen exploitatieplan vaststellen voor Intratuin Conform artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) dient de gemeenteraad bij het opstellen van een wijzigings plan een exploitatieplan vast te stellen. Indien het verhalen van kosten op een andere wijze verzekerd is, kan de gemeenteraad besluiten geen exploitatieplan vast te stellen. Het kostenverhaal voor het wijzigingsplan 'Intratuin Bredeweg', is met een anterieure overeenkomst verzekerd. Portefeuillehouder: H. van der Torn 14. R 10144 Vaststellen geactualiseerde exploitatiebere kening in Esse Zoom Voor de ontwikkellocatie Esse Zoom in Nieuwerkerk aan den IJssel is een geactualiseerde exploitatieberekening opgesteld. In deze geactualiseerde berekening houden kosten en opbrengsten elkaar in evenwicht. Portefeuillehouder: M. Bosman 15. R 10145 Vaststellen exploitatieberekening voor de locatie "Tweemaster", Kamerlingh Onnesstraat te Nieuwerkerk aan den IJssel Voor de locatie "Tweemaster", Kamerlingh Onnesstraat Nieuwerkerk aan den IJssel is een exploitatieberekening opgesteld. (Bij eerdere besluitvorming door het college van burge meester en wethouders en ook de gemeenteraad van de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel is bepaald dat het te verwachten positieve exploitatieresul taat zal worden aangewend ter gedeeltelijke dekking van de stichtingskosten van de in Esse Zoom Hoog te realiseren (inmiddels gerealiseerde] Brede School.) Portefeuillehouder: M. Bosman 16. R 10147 Vaststellen exploitatieberekening "Wulpendaal" Bij eerdere besluitvorming door de gemeenteraad van de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel is bepaald dat het te verwachten positieve exploitatieresul taat zal worden aangewend ter gedeeltelijke dekking van de stichtingskosten van de in Esse Zoom Hoog te realiseren (inmiddels gerealiseerde] Brede School. Portefeuillehouder: M. Bosman 17. R 10148 Vaststellen exploitatieberekening 't Land van Kanaan Voor de locatie 't Land van Kanaan (Zevenhuizen) is een exploitatieberekening opgesteld. Deze berekening geeft op basis van de gehanteerde uitgangspunten een verwacht positief saldo. Na afsluiting van de ontwikkeling kan het resultaat worden afgewikkeld in de Algemene Reserve Grondbedrijf. Portefeuillehouder: M. Bosman 18. R 10150 Vaststellen exploitatieberekening Oranjestraat te Moerkapelle Voor de locatie Oranjestraat in Moerkapelle is een geactu aliseerde exploitatieberekening opgesteld. In deze geactualiseerde berekening houden kosten en gefaseerde opbrengsten elkaar in evenwicht. Portefeuillehouder: M. Bosman 19. R 10156 Aanpassing bouwverordening i.v.m. Wabo (gewijzigd) De Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) introduceert de omgevingsvergunning. Wanneer de Wabo in werking treedt, moet de gemeentelijke bouwverordening aangepast zijn, omdat daarin toestemmingstelsels zijn opgenomen die in de omgevingsvergunning integreren. Portefeuillehouder: M. Bosman 20. Sluiting De stukken liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www. zuidplas.nl (klik op "Bestuur Organisatie" en daarna op Vergaderschema en agenda's"). Dialoog raadscommissies: Bij De Dialoog kunt u los van de agendapunten een onderwerp presenteren en kunt u in gesprek treden met de commissieleden. Waarom De Dialoog? Met De Dialoog wil de gemeenteraad burgers uitnodigen om in gesprek te raken met de leden van raadscommissie. De Dialoog geeft de mogelijkheid om over bepaalde onderwerpen met commissieleden van gedachten te wisselen, voordat eventuele besluiten worden genomen. Indien u een onderwerp onder de aandacht van de commis sie wilt brengen meldt u uw onderwerp met een korte toelichting uiterlijk drie werkdagen voorafgaand aan de vergadering aan bij de griffie. De voorzitter bepaalt de volgorde van de onderwerpen voor De Dialoog en de spreektijd. Hij/zij kan het onderwerp eventueel doorschuiven naar een volgende vergadering. Ook bepaalt de voorzitter of uw onderwerp in aanmerking komt voor De Dialoog. Zie voor telefoonnummer onder kopje spreekrecht. Spreekrecht raadscommissies: Na de opening van de bovengenoemde commissievergade ringen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken, bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan; benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e-mail: griffieldzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7