Nieuwerkerkers missen titel Jong en oud doen met 25ste Fietsvierdaagse Sterrenslag voor CliniClowns Prins Willem Alexander even circusschool Bijeenkomst over bidden Hollands Christelijk Mannen koor in Open Deur Dienst HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ55EL 8 SEPTEMBER 2010 9 Jeu de Boules Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste team van de Nieuwerkerkse Jeu de Boules Club is er niet in geslaagd het algemeen kampi oenschap in de eerste klasse in de wacht te slepen. In een directe confrontatie tussen poulewinnaars Nieuwerkerk en L'Esprit moest Nieuwerkerk de eer aan de Schie dammers laten. L'Esprit sleepte hiermee voor de tweede keer op rij de titel in de wacht. Ondanks de 2-4 nederlaag was het overall punten resultaat van -17 toch een alleszins redelijke score. Nieuwerkerk 2 kwam eveneens in actie om haar plaats in de eerste klasse te behouden. Ook dit team slaagde niet in haar missie en ver loor met 2-4 van Nederlek. Een overall saldo van -18 punten was wel het bewijs dat de twee partijen ook hier redelijk aan elkaar ge waagd waren. De dames Reijm en hun behaalde medailles door de jaren heen. Nieuwerkerk aan de IJssel - Voor de vijfentwintigste keer werd in de afge lopen week de fietsvierdaagse gehouden. Zes deelnemers deden ook voor de 25ste keer mee, waaronder de zussen en nicht Reijm. "Wij fietsen al van kleins af aan met elkaar", vertelde Rijmie Bos-Reijm. Door Joke Heikens De opkomst viel sommige deelne mers wat tegen, maar een ander bracht daar tegenin dat er dit jaar zes meer deelnemers waren dan vo rig jaar. De tijd dat driehonderd man meedeed, is voorbij. Met de leeftijden van tussen de ze ventig en 76 jaar, was de familie Re ijm niet eens de oudste van het stel. De oudste deelnemer was 77 jaar. Met elkaar De 'Reijmpjes' fietsen veel vaker met elkaar. "Ja, we doen fietsvierdaagses door het hele land", vertelt Cor- rie van den Herk-Reijm, de jongste van het stel. "Daarnaast treinen we ook nog regelmatig samen. We doen best veel met elkaar." Ook het echtpaar de Groot reed voor de 25ste keer mee, net als mevrouw Bakker. Maar het was geen bejaardenclub, ook de nieuwe generatie stapte op de pedalen. Yara en Ylva van acht en zeven jaar fietsten mee. "Het gaat best goed", zei Ylva. "We doen voor de eerste keer mee, alleen de tweede avond was het parcours nogal lang. En we liggen steeds laat in bed, maar we vinden het erg leuk." Weer meedoen Nico Kemp organiseerde de tocht voor de laatste keer: "Toen ik ermee begon, zei ik dat ik het vijftien jaar zou doen. Nu zijn die vijftien jaar voorbij en stop ik ermee. Ik heb twee prima vervangers en ik ga nu zelf weer meedoen aan de fietstochten." Voor alle deelnemers was er deze keer een bos rozen in de plaats van de drie rozen die ze voorheen altijd kregen. De jubilarissen kregen ieder een flinke bos bloemen, 25 jaar lang meedoen aan de fietsvierdaagse is dan ook een hele prestatie. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Essepark liep zondag 5 september een clown rond, terwijl acht teams in een Sterrenslag allerlei sportieve uitda gingen aangingen. Scheidsrechters waren Leo Nootenboom van politiekorps Nieuwerkerk en Hans Houtman van de gemeente Zuidpias. VEDJ organiseer de dit evenement en hoopte zo het bedrag dat men dit jaar voor CliniClowns verzamelt, te kunnen verhogen. Door Marianne Fortuin Leen de Koning, weerman van Om roep Zuidpias, gaf het startschot en riep iedereen op om voor het goede doel een bijdrage te geven: "Om een lach op het gezicht van zieke kinde ren te toveren." De teams, die luis terden naar namen als de Tomaat jes, de Red Devils, de Wannabestars, de Bombi's en de Muppets, begon nen het parcours met skilopen. Ook de teams van Omroep Zuidpias, de IJsselkids en VEDJ deden mee. Even leek het, of één stel houten reuze ski's geprepareerd was, want tot twee keer toe kwam een team op deze ski's niet van zijn plaats, tot grote hilariteit bij het publiek. Een nieuwe spelvorm was het levend ta felvoetbalspel. Vervolgens ging het naar onderdelen als de rodelbaan, de kakrace en de buikglijder. Voor de teamcoaches was een speciaal on derdeel bedacht: sumoworstelen. Ed van Gelderen van VEDJ: "We probe ren iedere keer een nieuw onderdeel in te zetten, zoals nu het levende tafelvoetbal." Scheidsrechter Hans Houtman le verde voor het eerst een bijdrage: "Dit is leuk om te doen en het is mooi weer. In mijn werk heb ik re gelmatig met VEDJ te maken." Di- nie Visschers-de Wit van Omroep Zuidpias was kort voor aanvang als clown geschminkt. Zij ging met de collectebus rond als clown Dine- meuje - een koosnaampje voor haar van haar opa - en deelde aan kin deren ballonnen uit. Het werk van de CliniClowns ligt haar na aan het hart: "Ik doe nog een heleboel meer, maar als je in je eigen omgeving ziet wat een ziekenhuisopname voor een kind betekent, wil je graag iets bij dragen." Hoewel er ruime aandacht was be steed aan deze Sterrenslag, viel het bezoekersaantal een beetje tegen. Aan het eind van de middag kwam er een winnaar uit de bus: Stichting VEDJ. De Muppets eindigden op de tweede plaats, de IJsselkids wer den derde en de vierde plaats werd gedeeld door Wannabestars en de Bombi's. De Tomaatjes van de SP, Omroep Zuidpias en de Red Devils sloten de rij. Van Gelderen: "We zijn nu bijna eenjaarbezig metalsgoede doel de CliniClowns. Er komen nog twee activiteiten, de Dance Parade en Back to the Sixties. Dan gaan we kijken wat er totaal ingezameld is." Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Clown Dinemeuje. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een schietgebedje in nood, bijna ie dereen kent het wel. Maar wat is 'bidden' eigenlijk en waarom zou je het doen? Op zondag 12 septem ber staat 'het gebed' centraal in de bijeenkomst welke plaatsvindt in de Gideonschool aan het Kroonkruid. De bijeenkomst wordt georgani seerd door de Hervormde Gemeente en duurt van 11.30 tot 12.30 uur. De samenzang wordt begeleid door een groepje jonge muzikanten en een spreker diept het thema verder uit. Deur open om 11.00 uur; iedereen is welkom. Arjan Breukhoven. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de feestelijke opening van de nieuwe locatie van openbare basisschool Prins Willem Alexander aan de Don- ge op woensdag 1 september veran derde de school voor twee dagen in een echte circusschool. Onder leiding van Circus Rotjeknor studeerden de kinderen diverse acts in, soms met assistentie van leer- Circus aan De Donge. krachten en ouders. Zonder blikken of blozen stapten de kinderen ver volgens in de piste om hun act op te voeren voor alle leerlingen, leer krachten en ouders. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Hollands Christelijk Mannenkoor is zondag 12*september te horen in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 tijdens de eerste Open Deur Dienst van het nieuwe seizoen. Het Hollands Christelijk Mannenkoor bestaat uit 130 leden en staat onder leiding van Arjan Breukhoven. In deze Open Deur Dienst zal Ds. Quak uit Hazerswoude-Dorp voor gaan. Hij zal spreken over Jezus en de actualiteit van de dag. De orga nist van de avond is André de Jager. De aanvang is 17.00 uur, vanaf 16.50 uur is er samenzang.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9