Ondanks toch sferen HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 15 SEPTEMBER 2010 11 r^im .Atsam -A Nieuwerkerk aan den IJssel - Ondanks de regen was het in het Oude Dorp in Nieuwerkerk vrijdag 70 september toch een mooie nazomeravond. In de Dorpsstraat werd door de winkeliersvereniging, in samenwerking met Vivre Productions, Summer City georgani seerd. Het evenement begon 's middags met een iunch voor basisschool leerlingen, ten behoeve van Stichting DaDa en werd 's avonds afgesloten met een tropische party met spetterende optredens. Summer City werd georganiseerd door de winkeliersvereniging, in samenwerking met evenementen bureau Vivre Productions. Zij waren erg tevreden over het verloop van de dag. Door Marlonneke Wiliemsen Het middagprogramma van Summer City bestond uit een lunch voor leerlingen van groep 6, 7 en 8 van de Nieuwer- kerkse basisscholen De Terp en Montessori en de Wingerd. Ondanks de donkere wolken bleef het droog, tot op het mo ment dat er door de leerlingen gedanst moest worden. Onder leiding van de leden van de dansgroep van Thorbecke Nieu werkerk werd er een Flash mob gedanst op het nummer Waka Waka van Shakira. Dit nummer, met Afrikaanse invloeden, werkte blijkbaar als een soort regendans, want al snel kwam er flink wat water uit de hemel. Erg vonden de dansers dit niet; er werd gewoon vrolijk verder gedanst en ook de aanwe zige ouders en leerkrachten konden niet stil blijven staan en dansten gezellig mee. De leerlingen konden, tegen een kleine vergoeding, introducés meenemen en de opbrengst hiervan was bestemd voor de Stichting DaDa. De opbrengst bedraagt ruim duizend euro. Een van de introducés was wethouder Jan Verbeek. "Een van de kinderen heeft mij uitgenodigd en daar heb ik natuurlijk gelijk 'ja' op gezegd. Ik vind het heel leuk dat ik bij deze lunch aanwezig kan zijn." Mare Olsthoorn van de winke liersvereniging: "Summer city is erg goed verlopen. We hebben alleen maar enthousiaste reacties gehad, zo wel van de winke liers als van de be zoekers. Het was de hele dag gezellig druk en over het weer mogen we eigenlijk niet mopperen. Het dreigde 's middags heel slecht te wor den, maar uiteindelijk viel dat reuze mee." Over de uiteindelijke opbrengst van het evene ment kan Olsthoorn nog niets zeggen."De knuffelactie loopt nog een week door, dus we kunnen nog niet precies zeg gen hoeveel geld we voor de stichting DaDa hebben opge haald. Dat wordt over ongeveer anderhalve week bekend ge maakt. Ik heb wel even met André van Duivenbode van DaDa Tropische party Na een regenachtige middag, klaarde het weer op, waardoor de dag eindigde met een mooie nazomeravond; het perfecte weer voor een tropische party. Het feest w opend met een optreden van de Band Earthquake. Ook de rest van de avond konden de bezoekers genieten van verschillende optredens zoals verschillende Zumba-workshops, een sam bapresentatie van Aquerela do Brazil en muziek van DJ Remko en groovebox DJ Casper samen met saxofonist Mare 'Toeter'. hij was ook erg enthou- erg tevreden kunnen zijn met gesproken en siast. Ik denk dat we wat we hebben neergezet." Ook Brendo Festen van Vivre is erg tevreden over het verloop van Summer City. "Het was een heel succesvol evenement, ondanks het weer. 's Avonds is het gelukkig droog gebleven en ook tijdens de lunch regende het alleen een beetje op het eind. Zelf zijn we tijdens het opbouwen voor het avondpro gramma flink nat geworden, maar gelukkig hebben de be zoekers daar geen last van gehad. We zijn tevreden over het aantal bezoekers; dat was, waar we ongeveer op gehoopt hadden. De mensen bleven alleen iets minder lang dan we gedacht hadden, maar dat had waarschijnlijk met het weer te maken. De organisatie is ook allemaal goed ge gaan, dus we zijn eigenlijk heel tevreden." Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11