Vrcn^inifflmRi Moordrecht loopt uit voor zonovergoten jaarmarkt Scouting Moordrecht vliegt over en vaart in het donker Nieuw carillon voor Moordrechtse kerktoren HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 15 SEPTEMBER 2010 13 ZONDAG 19 SEPTEMBER Start seizoen Praise Moordrecht Vaker plastic opgehaald Collecte Nierstichting Moordrecht Volle Evangelie Gem. Moor drecht 15.00 uur dr. K.D. Go- verts. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN (Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep en ds. H. Schipper (Startzondag SOW). Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur R. Schep en H. Schipper (SoW Startzondag). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Goyert en 18.30 uur ds. Shipaanboord. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistieviering met pastoor Van Klaveren. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaats vinden. Allemaal kraampjes in het centrum van Moordrecht. Schuitje varen in de duisternis. Moordrecht - Scouting Moordrecht hield zaterdag 11 september diverse activiteiten voor leden en belangstellenden. Langs de Bernardbrug was een kabelbaan gespannen, hier werd het 'overvliegen'gehouden, 's Avonds werd de Gondelvaart gehouden, waarbij met zoveel mogelijk boten met verlichting tussen de Kanaalbrug en de Bernardbrug gevaren werd. Door Joke Heikens De kinderen van Scouting Moor drecht die te oud werden voor hun club, 'vlogen over' naar een oudere club. Hierbij kwamen de oudere kin deren regelmatig in het water te recht. Bezoekers aan de Jaarmarkt werden uitgenodigd te komen overvliegen, hen bleef het water bespaard. Met de kabelbaan werd hoog over het water 'gevlogen'. "Dit doen we iedere twee jaar", zegt Erik Kuster, terwijl hij een pan choco lademelk opwarmt voor de deelne mers aan de gondelvaart. "Ik weet eigenlijk niet waarom we het niet ieder jaar doen. Maar zo blijft het iets speciaals. Er doen vijf boten van Scouting Moordrecht mee, vier van Scouting Nieuwerkerk en nog zeven van particulieren." Van Scouting Nieuwerkerk was groepsbegeleider Rik Ernst meege komen: "Scouting Moordrecht vroeg ons deze avond mee te komen doen, wie weet komen zij volgende week bij ons, als wij in Nieuwerkerk de vlootschouw hebben." Ron Gast met één van de achttien klokken van het carillon. Moordrecht - In het kader van de Open Monumentendag konden be zoekers de toren van de Dorpskerk beklimmen. Via een smalle trap was het prachtige uitzicht te bewon deren. Voor de kerk hield de Stich ting Torenmuziek Moordrecht een loterij met een reuzenrad om geld in te zamelen voor nieuwe klokken. Oud-wethouder Ron Gast verkocht ook lootjes: "Deze kaartverkoop is ten behoeve van de renovatie van het kleine carillon. Het huidige kan niet meer, dat wordt bespeeld met een elektronisch keyboard en het kan maar op één volume staan: hard. Met het carillon kun je harder en zachter spelen. Er zijn nu zo'n achttien klokken in het carillon, het doel is om dat uit te breiden tot 38 klokken met een traditioneel stok- kenklavier." Nog dit jaar moet het uitgebreide en verbeterde carillon in de toren worden geplaatst. Moordrecht - Het seizoen van Prai se Moordrecht gaat op zondag 19 september om 19.00 uur van start met een lezing door gevangenis predikant Thea de Jong. Thema van de lezing, welke plaatsvindt in het muziekgebouw van de Harmonie aan de Sportlaan 5, is 'Ben je er klaar voor?!'. Zaal open om 18.30 uur. Moordrecht - Het plastic afval in Moordrecht wordt met ingang van woensdag 15 september om de twee weken ingezameld. De ge meente verwacht dat meer inwo ners hierdoor mee zullen doen met het scheiden van plastic afval. Het plastic verpakkingsafval kan thuis worden bewaard in de spe ciaal daarvoor bestemde Plastic Hero-zakken. Eens in de twee we ken kunnen de zakken op de aan- biedplaats van rest- en GFT-afval worden neergezet. De data voor 2010 zijn: 15 en 29 september, 13 en 27 oktober, 10 en 24 november, 8 en 22 december. Voor meer informatie: www.plasticheroes.nl. Moordrecht - De zon scheen zaterdag 11 september volop en dat kwam goed uit voorde jaarmarkt. In het centrum en daaromheen stonden de straten vol met kraampjes, met een grote verscheidenheid aan koopwaar. Door Joke Heikens Er waren ook stands voor het goede doel, zoals die van Hospice IJsselT- huis. De stand verkocht tulpen, die weer terug mochten worden gegeven voor in de tuin van het tehuis. "Daar staat nu een saaie grijze muur, dan hebben de bewoners iets leuks om naar te kijken", vertelt de IJsselThuis- medewerker. "We stonden ook op het Oogstfeest in Zevenhuizen, daar haalden we vierhonderd euro op. Hier loopt het nog een stuk beter." Bij de stand van EHBO Moordrecht konden grepen geoefend worden. "We beginnen in januari weer met een volledige cursus", informeert de medewerkster. "Door een schenking van de Rabobank hebben we een AED (een defibrillator) kunnen aan schaffen en we geven begin volgend jaar ook een cursus alleen over het omgaan met de AED." In De Tuin van Bier pikten enkele be woners een graantje mee door in hun tuin een verkoop van speelgoed en video's te houden. Voor de Dorpskerk stond een reuzenrad waar de hele dag lootjes werden verkocht en het rad draaide. De kermisattracties die tussen de kraampjes stond kregen veel bezoek. De kleinere kinderen vonden het ge weldig op de draaimolen, de grote ren vermaakten zich bij het bungee- springen. Voor elk wat wils op deze zonovergo ten jaarmarkt, waarvoor heel Moor drecht uitliep. Moordrecht - Een vijftigtal col lectanten gaat in de week van 19 tot en met 25 september in Moor drecht de straat op voor de Nier stichting. De Nierstichting zet zich in voor een toekomst met zo weinig mo gelijk nierziekten en een betere toekomst voor nierpatiënten. Dit jaar wil de stichting nog extra aandacht vragen voor de donorpro- blematiek. Ongeveer duizend zieke mensen wachten op een donornier. De wachttijd is momenteel meer dan vier jaar.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13