Jongeren kloppen bij gemeente aan voor nieuwe skateplek Modeshow Vrouwen van Nu Jester of the King brengt single uit Optreden bij l'Écrit Fietsen voor het goede doel House, hardcore, Hazes en hitte Druk weekend Muziekschool HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 15 SEPTEMBER 2010 15 Commissie blij met eerste burgerinitiatief VEDJ's Dance Parade Zuidpias - Het is nog maar een aantal maanden geleden, dat de gemeente raad van Zuidpias de mogelijkheid tot burgerinitiatief heeft ingesteld, maar afgelopen maandag werd het eerste voorstel besproken in de commissie Maatschappelijke Ontwikkeling. Een aantal jonge inwoners van Nieuwerkerk heeft een plan ingediend voor een nieuwe skatevoorziening bij jongerencen trum Het Blok. De leden van de commissie waren hier positief over en ook wethouder Jan Verbeek zag mogelijkheden.' Door Marlonneke Willemsen Het Burgerinitiatief is het recht van burgers om onderwerpen te agende ren voor de gemeenteraad. In Nieu werkerk bestond deze regeling al langer, maar sinds kort kunnen alle inwoners van Zuidpias hun plannen aan de commissies en raad presen teren. Het spits werd maandag afge beten door een aantal jonge skaters uit Nieuwerkerk. Zij hebben een plan ingediend voor een nieuw skatepark bij Het Blok. De jongeren werden vertegenwoordigd door Sparky, Olaf en Jake. Zij mochten hun plan aan de commissie uitleggen. Jake: "De toestellen in het Essepark zijn niet meer in goede staat. We skaten daar al twee jaar en het is nu ook te makkelijk voor ons. Daarom willen we graag een skatepark naast Het Blok. Dan kan er op ons worden ge let en als we vallen, kunnen we daar terecht voor verzorging. De halfpipe in het Groene Hart is ook niet goed meer. De tegels liggen verkeerd; er zitten grote spleten tussen en als je daar met een wieltje inkomt, val je heel hard." Mogelijkheden De leden van de commissie Maat schappelijke Ontwikkeling waren te spreken over het voorstel. Marijke Edel (CDA) noemde het een super- goed initiatief en Karin Slooters (PvdA) en Ferry van Wijnen (Trots) zeiden trots op de jongens te zijn. De commissie had nog wel een paar vragen, zoals het aantal toekom stige gebruikers en vragen over de kosten en de manieren waarop de jongens zelf nog extra geld wilden ophalen. De commissieleden hadden ook nog tips. Suzanne Broere (WD): "Gaan jullie de toestellen kopen of zelf bouwen? Ik denk dat je met de hulp van een aantal volwassenen best een aantal mooie dingen kunt maken." De jongens vonden dit een goed idee. Jake: "We kunnen ook kijken of we tweedehands iets op Marktplaats kunnen kopen." Kees Heuvelman (GBZ) had tips over be drijven. die de toestellen eventueel kunnen sponsoren. Ook wethouder Jan Verbeek is was enthousiast over het plan. "Een deel van de skatevoorziening in het Groene Hart, de halfpipe, is aan ver vanging toe. We hebben als college besloten om dit op een andere plek te doen en bij Het Blok is hiervoor eeh goede locatie. Dit sluit dus mooi aan bij het burgerinitiatief. Er is een bedrag van zestigduizend euro be schikbaar voor de vervanging van de bestaande toestellen. We denken dat we voor dit geld een nieuwe voorziening kunnen aanleggen. Ex tra acties en initiatieven vanuit de jongeren juichen we natuurlijk toe. Er zijn twee mogelijke plekken bij Het Blok waar we het skatepark kunnen aanleggen en in overleg met de jongeren zullen we de beste locatie kiezen. Bij de aanleg van het park trek ik ook samen op met wet houder Hazelebach, want het is ook een stukje onderhoud en beheer." Wethouder Verbeek zegde toe op korte termijn met de jongeren en Stichting Jeugdwerk om de tafel te gaan zitten over de inrichting van het skatepark. "De winter is niet de beste tijd om zoiets aan te leggen, maar de jongeren hebben aange geven dat het fijn zou zijn als ze volgend voorjaar op die plek kunnen skaten en daar gaan we ons best voor doen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de Vrouwen van Nu wordt donder dag 23 september een modeshow gehouden. Zowel leden als niet- leden zijn welkom op deze avond in het kerkelijk centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen 3,- euro. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het liedje 'Do and don't' is door singer- songwriter Jester of the King, de artiestennaam van Judith Moerman, op single uitgebracht. Het nummer is afkomstig van het nieuwe album 'Gravitation', dat onlangs versche nen is. 'Do and don't' is een liedje over de liefde, waarbij popmuziek gemixed is met folk-invloeden. Zaterdag 18 september verzorgt Jes ter of the King om 11.15 uur een live optreden bij boek- en muziekwinkel l'Écrit aan de Kerklaan 80. De zan geres krijgt hierbij versterking van violist Gideon van Buitenen. Rond het middaguur volgt een tweede optreden. Op vrijdag 24 september is Jester of the King te beluisteren bij Radio Rijnmond. Voor meer informatie: www.jesteroftheking.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n honderd deelnemers stappen zaterdag 18 september om 9.00 uur op de fiets voor het goede doel. De sponsorfietstocht van de Stichting Zuidpias Helpt voert door de Alblasser- en Krimpenerwaard en is naar keuze honderdvijfig of tweehonderd kilometer lang. Leen Goedegebuure, Chris Nebel- stein en Otto Dijkstra hebben ook dit jaar een tweetal fraaie routes uit gezet. Via de Van Brienenoordbrug en de brug over de Noord wordt de Alblasserwaard aangedaan. Via zeer landelijke routes wordt er gekoerst richting Leerdam, om via de brug bij Vianan in de Krimpenerwaard uit te komen. De snelle ploeg (200 km,) zal twee keer een extra lus maken en ookTiel aandoen. Er is, in tegenstel ling tot voorgaande jaren, gekozen voor twee stops onderweg en geen lunchstop. Tussen 16.00 en 16.30 uur worden de deelnemers terug verwacht op het terrein van bouw bedrijf Valkenburg waar de dag af gesloten wordt met een hapje en een drankje. Recreanten In de vorm van een puzzeltocht is er een korte afstand voor recrean ten. Zij kunnen in eigen tempo een fietstocht maken naar het hart van Rotterdam. Vertrek vanaf het Raad huisplein tussen 11.00 en 12.00 uur Bij vertrek ontvangen de deelnemers een routebeschrijving. De kosten voor deelname bedragen 7,50 euro. Als u wilt kunt u aan het einde van de tocht nog nagenieten op het terrein van Valkenburg BV aan de Hoofdweg (naast Formido). De kos ten voor, deelname aan de puzzel- tocht bedragen 7,50.- Voor meer informatie: www.zuidplashelpt.nl Nieuwerkerk aan den IJssel Burgemeester Ahmed Aboutaleb heeft besloten de Dance Parade te schrappen van de Rotterdamse jaarkalender. Waar moet de feestganger nu naartoe? Burgemeester André Bonthuis schrapte de Nieu- werkerkse VEDJ Dance Parade niet, dus op naar de gemeente Zuidpias voor een muzikaal festijn. Door Pepijn de Groot Op de eerste trailer van de muzikale stoet hangt een spandoek. "Burge meester Bonthuis, bedankt voor al die jaren Dance Parade!" De stoet tekent gedurende de middag het straatbeeld. Er staan kluitjes mensen langs de kant of op hun balkon, per rondje worden het er meer. Het is alsof de koningin op bezoek komt. Het is dan ook royaal feesten ge blazen. Tien trailers met dansbare muziek, een begrip wat niet eendui dig blijkt te zijn. Op de ene trailer worden de actuele discotheekhits gedraaid, twee trailers verder is het genadeloze hardcore wat de klok slaat. Ook al zou er klassieke muziek opstaan, zijn oordopjes gewenst zo dra je dichtbij komt. De VEDJ-leden die de vrachtwagens begeleiden hebben die dan ook allemaal in. Ze wagen overigens ook zo nu en dan een dansmove. Bij de Vrijheidslaan staat de dance- karavaan een tijdje stil. Onderhoud, oponthoud? Plaspauze! Van veel vuldig drankgebruik is geen sprake, het zijn energiedrankjes die de on vermoeibare dansers op de been houden. Nadat er een nieuwe lading feestvolk de gewilde trailer beklom men heeft, gaan de vrachtwagens in looppas verder. Martijn Thomas (18), crewlid van VEDJ, begeleidt de eerste trailer. "De meeste artiesten zijn bekenden van ons. Sommigen hebben we via internet opgezocht en gestrikt." Een schatting van het aantal bezoekers? "Ik zou het niet durven zeggen." De verschillende muziekstijlen - ook het levenslied krijgt airplay op een van de trailers - maakt dat iedereen een lekker deuntje te horen krijgt. Thomas is resoluut: "Ik hou zelf het meest van hardcore." Dansbare muziek. Te voet, per fiets of per scooter. De Dance Parade krijgt veel belang stelling, mensen rijden mee met de stoet. Het weer nodigt uit om naar buiten te komen, de zomersfeer is terug. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Muziekschool konden belangstel lendenzaterdag 11 september diver se proeflessen volgen; onder meer op gitaar onder leiding van Harald Boxtart. De Muziekschool liet deze dag tevens van zich horen bij Koren molen Windlust waar leerlingen in het kader van Monumentendag een aantal optredens verzorgden. Tege lijkertijd kon het winkelend publiek in winkelcentrum Reigerhof tijdens de daar gehouden Cultuurmarkt bij de stand van de Muziekschool te recht voor allerhande informatie. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15