Honderden Nieuwerkerkers op de been voor monumenten Twintigste paardenmarkt komt eraan Klikken mag HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN tJSSEL I 15 SEPTEMBER 2010 17 EHBO kids training ook voor oppasouders dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl No matter what Genezingsdienst Benefietconcert Frisfeest in 't Blok Boekenmarkt Reigerhof Nieuwerkerk aan den IJssel - De in woners van Nieuwerkerk aan den IJssel hebben belangstelling hebben voor hun cultuurhistorische Rijksmo numenten, zo bleek tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 11 september. Het thema van de Monu mentendag 2010, De smaak van de 19e eeuw, was een uitdaging voor de honderden belangstellenden, die hun smaak voor cultuur en historie naar voren brachten tijdens hun bezoek aan Molen Windlust, de Steenovens, de Oudheidkamer en de Oude Kerk in de Dorpsstraat. Bij Molen Windlust en het Dag centrum Korenaer kwamen vanaf 10.00 uur de eerste bezoekers een kijkje nemen in de gerestaureerde korenmolen en genoten van het uit zicht vanaf de omloop van de mo len en de optredens van leerlingen en docenten van de Nieuwerkerkse Muziekschool. Het spits werd af gebeten door het klarinettrio van Corry en Jan de Klepper en Anne- marie, later gevolgd door Marlous en Floor van den Brink met klarinet Adri den Boer leidt zijn publiek langs de steenovens. en saxofoon. De uitvoeringen van de Muziekschool werden besloten door Lex van Vianen en Senny Vegter met Wethouder Rinus Bosman 'wikten weegt'. gitaar en zang. 's Middags gaf de band New Coat of Paint bij de mo len een aantal optredens. Belangstelling was er ook voor de rondvaart met de Libra, die een pendeldienst onderhield tussen de molen en Ouderkerk aan den IJssel, waar ook een paar historische mo numenten te bezichtigen waren. Kennismaken De restauratiewerkplaats van de Steenovens Klein Hitland, waar on der andere Adri den Boer deskundi ge en humoristische uitleg gaf over de historie van de Steenovens en het zware werk dat tientallen jaren geleden nog in en om de ovens werd verricht, werd goed bezocht tussen 14.00 uur en 17.00 uur. Wethouder Henk van der Torn kwam eveneens langs bij de steenovens. Hij kwam Nieuwerkerk aan den IJssel - De twintigste paardenmarkt bij win kelcentrum Dorrestein wordt dit jaar gehouden op zaterdag 2 oktober. De handelaren kunnen handje klappen tussen 6.00 uur en 12.00 uur en van 10.00 uur tot 16.00 uur is er een bra derie met allerlei activiteiten. Hoeveel paarden en pony's er ko men, is elk jaar weer de vraag, maar Ria Kemp van Stichting Evenement heeft vertrouwen. "Al is het wel zo dat de aanvoer van paarden vorig jaar laag was door de crisis. Maar er is ons al gemeld dat er meer komen dan vorig jaar. Dat geeft vertrou wen." Hoefijzer Zoals altijd zal de paardentram- weer rondjes rijden in het dorp, zijn er oude ambachten, een elektroni sche stier, een luchtkussen en kun je pony rijden. Kemp: "En de palingro kerij komt weer terug. Een nieuwe activiteit is hoefijzer werpen, leder een die wil - jong en oud - mag het proberen. Ook zal er een hoefsmid zijn." Daarnaast ontbreekt de muziek niet. Country met linedancers, een jaren zestig repetoire, soul Et blues, Hol- landstalig; bijna alle stijlen zijn te horen die dag. Dorrestein De paardenmarkt was door de ver bouwing van het winkelcentrum een tijdje weg uit Nieuwerkerk, maar was vorig jaar weer terug als vanouds. "Deze markt hoort bij Dor restein", vindt Kemp. Er waren vorig jaar vooral veel pony's, (archieffotoMarlonneke Willemsen) De braderie, de markt en actviteiten zijn in aanloop naar het evenement al nagenoeg geregeld. Kemp: "Wij zoeken eigenlijk alleen nog mensen met radiografisch bestuurbare boot jes. ledereen met zo'n bootje kan daarmee in de vijver varen. Maar al met al is eigenlijk alles al klaar. Het enige wat we niet kunnen regelen, is het weer. Dat is een kwestie van afwachten." kennismaken met de ondernemers, die een plan hebben ingediend voor het toekomstig gebruik van de Steenovens. Wethouder Rinus Bosman was aan wezig bij de Oudheidkamer HVN, waar hij de nieuwe wisselexpositie 'Wikken en wegen' kwam openen. Bij een oude bascule was hij in de weer met gewichten, waarmee de expositie voor geopend werd ver klaard. Daarna nam hij een kijkje bij de touwbaan achter de oudheidka mer, waar een vrijwilliger een de monstratie touwslaan gaf. Ook de Oude Kerk aan de Kerkgang in Nieuwerkerk had over belangstel ling niet te klagen. De kerk en de consistoriekamer waren de gehele middag geopend. Nieuyverkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat donderdag 30 sep tember een EHBO-kids training van start. De cursisten leren onder meer levensreddend te handelen bij ver stikking, verwonding of verdrinking van kinderen en krijgen een reani- matietraining. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speciale oefenpoppen in verschillende leeftijdscatego rieën. Per 1 januari is een dergelijke trai ning verplicht gesteld voor betaalde oppasouders, dus dat kunnen ook grootouders, buren en overblijfmoe- ders zijn. Het is van groot belang voor iedereen die met kinderen om gaat om te weten hoe er gehandeld moet worden wanneer de gezond heid van een kind gevaar loopt. De cursus omvat drie avonden. Voor meer informatie: 0180-310180 of info@zorgiseenkeuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Volle Evangelie Gemeente Het Kruispunt houdt zaterdag 18 september een PowerNight. Het thema is: No mat ter what. De avond begint om 20.00 uur en is in het gebouw de Duinen aan de 's Gravenweg 266. De toegang is gratis. Voor meer informatie: www.powernight.hyves.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Volle Evangelie Gemeente Het Kruispunt is zaterdag 25 september een redding- en genezingsdienst. Deze dienst begint om 19.45 uur en vindt plaats in het gebouw 'de Duinen' aan de 's Gravenweg 266. Voor meer informatie: www.kruis- punt.org. Nieuwerkerk aan den IJssel - De orgelcommissie van de kerk De Lichtkring, de Stichting Vrienden van IJsselThuis en Deo Cantemus houden zaterdag 25 september een benefietconcert. Het Christe lijk Gemengd Koor Deo Cantemus uit Rotterdam, zal die avond op treden met tweehonderd leden. Verder zal medewerking verleend worden door bariton Lucas Kramer en organist André de Jager. De opbrengst van dit concert is be stemd voor de Stichting Vrienden van IJsselThuis. Het concert begint om 20.00 uur in de kerk aan De Dreef 1. Voor meer informatie: 06-43556721 of www.deocantemus.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Speci aal voor jongeren in de leeftijd van twaalf tot vijftien jaar wordt voor zaterdag 18 september een 'Fris- feest' georganiseerd. Er wordt, de naam zegt het al, alleen frisdrank geschonken. Volwassenen houden deze avond een oogje in het zeil en DJ Manuel verzorgt de muziek. Het Frisfeest duurt van 20.00 tot 24.00 uur; de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Kinderboekenweek, van 6 tot 16 oktober, wordt aangegrepen om voor zaterdag 9 oktober van 9.30 tot 16.30 uur een (kinder)boeken- markt te organiseren in winkel centrum Reigerhof. Het winkelend publiek kan dan snuffelen in een grote variëteit aan gebruikte boe ken die tegen aantrekkelijke prijzen worden verkocht. Het assortiment bestaat, naast kinder- en jeugd boeken, uit onder meer thrillers, romans, literatuur, religieuze boe ken en hobbyhoeken. Evenals in voorgaande jaren doneert een aan tal standhouders de dagopbrengst aan een goed doel, waaronder KiKa (Kinderen Kankervrij). Er zijn nog kramen te huur. Het is ook mogelijk boeken voor verkoop ter beschik king te stellen. Voor meer informatie: 0180-314818.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17