Aan tafel! 'Snelheid op BK-weg zo veel mogelijk beperken' Muziekverkenning voor kinderen Ondanks slechte vangst derde plaats voor HZM Brokken maken Landtong? Opbrengst afscheidscadeau dr. Van Bruggen goed besteed HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 15 SEPTEMBER 2010 19 Hengelsport Zevenhuizen - Fietssuggestiestroken, meer parkeerplaatsen, brede voetgan gersstroken en een rotonde aan de kant van Swan la. Daarbij wil ik ook wel de adviessnelheid van dertig meenemen. Wethouder Arjen Hazelebach maakte tijdens de vergadering van de commissie Bestuur, financiën en beheer dui delijk dat er gekozen wordt voor een vijftig kilometer regime op de Burge meester Klinkhamerweg, maar dat alles wordt gedaan om de snelheid zoveel mogelijk te beperken. kende onderdelen. Op deze manier willen we ook de BK-weg inrich ten. Bij vijftig kilometer zijn er meer mogelijkheden om daadwerkelijk de snelheid te beperken. Daarbij wil ik ook wel de adviessnelheid van dertig meenemen." Hazelebach probeerde voorts naar voren te brengen dat het ook voor hem een belangrijk onderwerp is. "Ik weet hoe gevoelig dit onderwerp is en ik heb me dan ook breed georiën teerd. De BK-weg moet een veilige weg worden, die voldoet aan zijn functie. Het is geen erfontsluitings- weg, maar een gebiedsontsluitings- weg, waardoor deze niet in aanmer king komt voor een dertig kilometer regime. Een dergelijke weg zou ook leiden tot veel drempels en alle an dere weggebruikers, die we gespro ken hebben, zagen hier erg tegenop. Het is een doorgaande weg en ik moet ook rekening houden met de inwoners van Moerkapelle, die via' deze weg op een goede manier hun dorp moeten kunnen bereiken." Door Marlonneke Willemsen Met alle buren rond de tafel. Oud Verlaat - Al voordat bekend was wat er op het menu zou staan, hadden velen zich al opgegeven voor het jaarlijkse evenement 'buurteten'. De, in grote getale aanwezige, bu ren konden 12 september genieten van een voorgerecht bestaande uit miniloempia's en garnalen, waarna een champignonsoepjë volgde. Het hoofdgerecht bestond uit nasi met sate, kip en diverse bijgerechten. Alle gasten lieten zich, al bijpratend en kennismakend met elkaar, het di ner, klaargemaakt door vier plaatse lijke koks, goed smaken. Zevenhuizen - Kinderen uit de groepen 4, 5 en 6 kunnen zich aan melden voor de lessen 'Muziekver kenning', welke onder leiding van Margré van Gestel plaatsvinden op de donderdag van 16.00 tot 17.00 uur in Dorpshuis Swanla. De cur sus duurt anderhalfjaar. Na afloop kunnen de kinderen snel thuisraken op het instrument van hun keuze. Tweemaal per jaar krijgen de ouders een rapportage over de vorderingen van hun kinderen. Voor meer informatie: 0180-632829. "Bij een maximale snelheid van vijf tig kilometer per uur zijn veel meer snelheidsbeperkende maatregelen mogelijk." Hazelebach legde tijdens de commissievergadering uit waar om hij gekozen heeft voor een maxi mum snelheid van vijftig kilometer per uur voor de BK-weg. Hij deed dit naar aanleiding van een brief van de bewoners, waarin zij aangeven teleurgesteld zijn in deze beslis sing, aangezien bij hen de voorkeur bestaat voor een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur. Oplossing Om gezamenlijk te zoeken naar een oplossing, heeft dewethouder samen met een aantal bewoners een bezoek gebracht aan Tiel om daar naar een voorbeeld van een wenselijke weg- inrichting te kijken. De hier gekozen oplossing zou volgens Hazelebach ook in Zevenhuizen goed toepas baar zijn. "Het gaat in Tiel ook om een vijftig kilometerzone, die verder is ingericht met snelheidsbeper- Zevenhuizen-Moerkapelle - De 48e ringwedstrijd vond, met 64 deel nemers, plaats in de Amsteldrecht. Zoals gewoonlijk werd hier slecht gevangen. Zevenhuizen wist een derde plaats te veroveren, na Wad- dinxveen, dat eerste werd en Alphen, dat op de tweede plaats eindigde. Onderling deed H.Z.M het ook niet slecht, Adriaan van Erk werd tweede in vak E met 2571 gram; zeven gram te weinig om eerste te worden. Jan de Zwart werd vierde in vak A en Han Kok eindigde op de vijfde plaats in vak D. Zaterdag 25 september wordt er gevist in de Oude Rijn. Vertrek om 6.30 uur vanaf La Baraque. Ouderencompetitie De 19e wedstrijd van de Ouderen- competitie werd gevist in het Lage Bergsche Bos. De zeven deelnemers vingen in totaal 56.250 gram vis, wat- een aardige vangst genoemd kan worden. Eerste werd Keimpe Bos met 21.500 gram. Wim Berkelaar werd tweede met 14.600 gram en op de derde plaats eindigde Jacques Visser met 12.500 gram. Zevenhuizen - Politie Hollands Midden heeft op woensdag 8 september een 52-jarige man uit Zevenhuizen aangehouden omdat hij als bestuurder met teveel alcohol op achter het stuur had gezeten. Een vijftigjarige dame uit Zeven huizen reed die middag rond 16.00 uur over de Wethouder Kreftlaan richting de Dorpsstraat. Uit tegen gestelde richting kwam een auto aanrijden, die over de weg slingerde. De wagen die voor de vijftigjarige vrouw reed, kon de auto ontwijken, maar hij botste vervolgens tegen de auto van de aangeefster aan. De auto die het ongeluk veroorzaak te reed door. Een getuige zag de man later een woning binnengaan en gaf aan de politie door waarde man was. De politie ging naar de woning van de man en aan hem werd gevraagd te blazen. Het apparaat gaf aan dat de man te veel had gedronken en hij werd meegenomen naar het politie bureau. Zijn rijbewijs is ingenomen. De politie maakt proces-verbaal op tegen de man. Zevenhuizen - Het bedrag van 4.268,40 euro, dat vorig jaar bijeen gebracht was als afscheidscadeau voor dokter Van Bruggen, is in Bur kina Faso goed besteed door Peggy, de dochter van Van Bruggen, en haar man, die in dit Afrikaanse land zendingswerk doen. Het geld is onder meer gebruikt voor medische hulp, bijvoorbeeld voor een hazenlipoperatie bij een baby van zes maanden. Voor een aantal jongeren is het schoolgeld betaald, terwijl anderen geholpen konden worden met maïs en andere levens middelen. Voor én na de operatie. (foto: Pepijn de Groot) Zevenhuizen - Hoge bomen vangen veel wind. Het gevolg daarvan is mooi zichtbaar vanaf het Kerkepad. Vanaf de brug valt het oog al snel op een groep ontwortelde bomen achter de hervormde kerk. "Het gebeurde om een uur of vijf. Normaal staat de boom in de luwte, maar nu kwam de wind vanuit het oosten", aldus een omwonende. De schade is inmiddels hersteld.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19