Raad neemt afscheid van eerste burgemeester van Zuidpias Open dag Scouting Vijfde plaats voor HSV tijdens Ring Zevenhuizen Hl HART VAN HOLLAND I ZUIDPtAS I 15 SEPTEMBER 2010 Muziek Sleutels verloren Opening jubileumjaar Vrouwen van Nu Hengelsport 27 Zuid plas - Behendig bestuurder, bruggenbouwer en zeer betrokken. Dit waren maar een paar van de lofuitingen die op woensdag 8 september werden geuit over André Bonthuis. Bonthuis nam vorige week afscheid als burgemeester van Zuidpias. Dit gebeurde in drie etappes; een afscheid van de gemeente raad, een afscheid van de medewerkers van de gemeente en een afscheid van de inwoners van Zuid plas. Het afscheid van de raad bestond uit verrassingen en na afloop een staande ovatie. Door Marlonneke Willemsen Bonthuis mocht zelf nog zijn laat ste vergadering als voorzitter van de gemeenteraad openen, maar als snel werd de hamer overgenomen door plaatsvervangend voorzitter Gert Will. Er hadden zich zes personen gemeld, om Bonthuis voor de laatste keer te kunnen toespreken. Het spits werd afgebeten door wethouder Jan Verbeek, namens het college van burgemeester en wethouders. Respect Verbeek richtte als eerste het woord aan de vrouw en kinderen van Bont huis, die bij het afscheid aanwezig waren. "Jullie hebben een bijzon dere echtgenoot, vader, schoonva der en opa. Het zal voor hem geen gemakkelijke week worden. Hij wil graag alles van te voren weten en de touwtjes in handen houden, maar dat zal deze week anders zijn. Het zal voor hem ook niet gemakkelijk zijn om na 23 jaar afscheid te ne men. Hij was 24 uur per dag in func tie en was echt een burgemeester in hart en nieren. Daar heb ik veel res pect voor." De wethouder noemde Bonthuis ver der een bruggenbouwer, een door tastende bestuurder, een menselijke collega en een veelzijdig talent aan wie de inwoners van Zuidpias veel dank zijn verschuldigd. Ook de tweede spreker, Martien Zij derhand, de nestor van de raad van Zuidpias, was vol lof. "We hadden een immer rust uitstralende en stijl volle burgemeester met een grote staat van dienst. Als burgemeester van de grootste fusiegemeente heb je veel werk verzet. Dit megaproject is zeer goed verlopen en dit is een prestatie van formaat. Je wist de be woners van de dorpen te binden en boven de partijen te staan en werd dan ook unaniem gekozen als de eerste waarnemend burgemeester van Zuidpias." Na Zijderhand was het de beurt aan De gemeenteraad staat als eenheid op voor Bonthuis. Zaterdag 18 september 11.00 uur Boekhandel l'Ecrit Kerklaan 80 Nieuwerkerk aan den IJssel Instore-concert Jester of the King L'Ecrit en Jester of the King Zondag 19 september 11.00 - 16.00 uur Huiskamerroute Rotterdam- Hillegersberg m.m.v. Nieuwerkerkse Stichting Cantare Con Placere met sopranen Heieen Vlietstra en Meta Starre. Voor meer informatie: www.kunstfestival.nl Donderdag 16 september 20.00-22.00 uur Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106 Zevenhuizen Repetitie Gospelkoor El Jakim (wekelijks) Voor meer informatie: 0180631916 of wilmahof@ hotmail.com Vrijdag 17 september 20.00 uur Nieuwerkerkse muziekschool Regionale samenspelavond door Gezellen van het Nederlandse Pijpersgilde. De eerste oud-burgemeester van Zuidpias aan de wand. de kinderburgemeester van Zuidpias, Dilian Ritmeester, en de burgemees ter van Gouda Wim Cornelis. Ook zij waren lovend over Bonthuis en had den allebei een geschenk meegeno men. Dilian had dit zelf gemaakt, wat Bonthuis zeer kon waarderen. Harten De volgende spreker was een grote verrassing. Burgemeester Reiner Brombach van zusterstad Biicke- burg was uit Duitsland gekomen om bij het afscheid van zijn collega te zijn. Naast Brombach waren er ook vertegenwoordigers uit de andere zusterstad, Sablé-sur-Sarthe aan wezig. Brombach vond het een grote eer om bij het afscheid aanwezig te kunnen zijn. "Je was een zeer goede vertegenwoordiger van jullie dorp en hebt je zeer ingezet voor de vriend schap tussen onze inwoners. Je hebt zowel de harten ais de hoofden van de mensen in de partnersteden kun nen winnen en er, samen met Sablé, een drie-eenheid van gemaakt." Verder gaf Brombach aan dat Bont- Zevenhuizen - In het dorp is vrijdag 10 september een sleutelbos verlo ren. Wie hem gevonden heeft kan contact opnemen via 06-20002458 of de sleutelbos afgeven bij de re ceptie van het Hart van Holland aan de Noordelijke Dwarsweg 1a. Móerkapelle - De Vrouwen van Nu openen hun jubileumjaar 15 septem ber met een hoedenparade. Hoeden maker Erna Wouters maakt exclu sieve, handgemaakte hoeden van vilt, stro, buntal (weefsel van ananasvezel en katoen) en sisal. De aanwezigen kunnen deze avond kennismaken met de lees- en gespreksgroepen en de tuinclubvan 'de Vrouwen'en inschrij ven op uitjes zoals naar dierengaarde Blijdorp en een stadswandeling in Delft. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer en begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. huis voorlopig nog niet van Büc- keburg af is. "Dit is geen afscheid. Als ere officier van onze stad, zul je regelmatig moeten terugkomen. Ik hoop dat we je nog vaak in onze stad te kunnen begroeten. Je bent altijd welkom." De laatste spreker was Henk van der Torn, die namens het comité inter nationale betrekkingen Bonthuis bedankte voor zijn jarenlange inzet. Na de lofuitingen was het de beurt aan Bonthuis zelf om iets over zijn jarenlange burgemeesterschap te vertellen. Hij begon met een leuke anekdote. "Ik liep deze week langs de vijver achter mijn huis en daar zat een jongetje te vissen. Hij be groette me met 'dag burgemeester', maar toen zag ik hem meteen na denken. Aarzelend zei hij: 'of oude burgemeester'. Dat zei wel veel over mijn afscheid." Onthullen Bonthuis vertelde met veel plezier de afgelopen jaren zijn werk gedaan te hebben en hij wilde veel mensen bedanken. "Ik wil de wethouders bedanken voor de wijze waarop ze me gedoogd hebben. Ik heb met veel plezier met iedereen samengewerkt. De vier wethouders, die we nu heb ben, denken dat ze wel zonder mij verder kunnen en hoop doet leven. Jullie zijn vier mannen, maar jullie zijn een goed stel. Tegen de raad wil ik zeggen: 'ga' zo door'. Jullie heb ben bewezen dat omgangsnormen er echt toe doen. Ik kan terugkijken op een prachtige periode. Ik heb me erg thuis gevoeld in en rond de Zuidplaspoider en ik dank allen dat ik een groot deel van mijn leven met jullie op heb mogen trekken." Na deze speech kreeg Bonthuis van alle aanwezigen een staande ovatie. Daarna was het tijd voor de laatste officiële plichtpleging. Samen met kinderburgemeester Dilian Riet- meester mocht Bonthuis het eerste portret onthullen in de galerij van oud-burgemeesters van Zuidpias; zijn eigen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Scou ting Nieuwerkerk houdt zaterdag 18 september van 11.00 tot 15.00 uur open dag op het terrein aan de Schielandweg 98. Voor jong en oud zijn er diverse activiteiten als een zeephelling, een familieschommel, broodjes bakken boven een kamp vuur of een leuk spel. Meelunchen kan die dag voor 0,50 euro. Voor meer informatie: www.scouting- nieuwerkerk.net. Moordrecht - Het korps van HSV Moordrecht behaalde zaterdag 11 september een teleurstellende vijfde plaats tijdens de wedstrijd in de Am- steldrecht voorde Ring Zevenhuizen. Individueel was er wel succes. In vak A was er een derde plaats voor Erik Faas met 2.450 gram en een vijfde plaats voor Henk Jan Boer met 2.000 gram. In vak B veroverde Jan Brou wer de eerste plaats met 3.150 gram en werd Dennis Holthuyzen tweede met 1.850 gram. In vak E werd Ron Hofland derde met 2.390 gram, ein digde Hans Speulman op de vierde plaats met 2.105 gram en werd Koos van Herk vijfde met 2.007 gram. Met zeven individuele prijswinnaars kijkt HSV toch terug op een geslaagde Ring Zevenhuizen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27