Zin om een extra zakcentje te verdienen? Bel 0180 - 632289 en vraag naar Jeannette of mail naar: jvdberg@hart-van-holland.nl 1J Is met spoed op zoek naar bezorgers voor Puzzelen bij eerste Lions Zuidpias Rally Opbrengst jaarproject is voor hospice een wijk in Nesselande: Korfoepad/Brandingdijk/Siciliëboulevard en een wijk in Moerkapelle: Julianastraatjvanaf nr. 98/47)/0nderweg/Middelweg. 28 HART VAN HOLLAND DE KRANTVOOR DE ZUIDPLAS 15 SEPTEMBER 2010 I. Dankzij het jaarproject kunnen weer puntjes óp de i worden gezet in Usseithuis. START lom <«rar IIM' snelste is, krijg je problemen met de politie en het is ook te gevaarlijk." De deelnemers zijn divers. Zij heb ben gereageerd door persberichten, via kennissen of stukjes in automa gazines. Er was onder andere een deelnemer uit België met een Por sche die over de rally had gelezen in een magazine. Tussen de auto's waren enkele dure modellen, maar ook 'gewone' auto's waren wel kom. Moonen: "We willen niet dat het een eliterally wordt, ledereen is welkom." Onder de deelnemers was Joke Vroegop: "Het was een hele leuke ervaring. De. tocht ging een heel stuk door de Krimpenerwaard en een klein stukje Utrecht en het weer was fantastisch." Zuidpias - Pittige opdrachten uitvoeren voorgoede doelen, maar dan geluk kig wel met de auto. De Lions Club Zevenhuizen-Moerkapelle hield zaterdag 77 september de eerste Lions Zuid plas rally. Het weer zat mee en aan het einde van de race was een zeergrote verscheidenheid aan auto's op het par keerterrein van La Baroque te vinden. Door Niels Raas De Lions Club Zevenhuizen heeft hiermee een nieuwe manier bedacht om geld binnen te halen voor goede doelen. Deelname kost 135 euro. De deelnemers krijgen in ruil daarvoor een dagvullend programma vol cre ativiteit en activiteit. Daarnaast is er ook een aantal spon soren dat bijdraagt aan het evene ment. Het geld wordt in een grote pot gestopt, die over verschillende v- goede doelen verdeeld wordt. George Moonen van de Lions Club legt uit dat niet degene die het snelst is, bepaalt wie de winnaar is. "De route is uitgezet door de Sky- masters uit Nieuwerkerk. Dit is een vereniging die gespecialiseerd is in het uitzetten van puzzelritten. De gene die het meeste aantal vragen goed heeft, heeft gewonnen. Daar naast voert de route natuurlijk door een mooi stukje Holland." Politie De opdrachten bestaan onder an dere uit het rijden van specifieke routes. Er wordt gecontroleerd of de route ook echt is gereden door bijvoorbeeld de deelnemer de huis nummers langs de route in correcte volgorde te laten opschrijven. "Op deze manier is de rally ontspannen en gezellig. Als je gaat doen wie het Pronkstukken beginnen hun tocht. Prijzen Vlak voor het eten was het tijd voor de uitslag in de zaal van La Baraque. Er waren in totaal drie prijzen te verdelen. De derde prijs was voor het echtpaar Peter en Alice Veer man. De tweede prijs was een vader en zoonprestatie en mocht in ont vangst worden genomen door Albert en Harm Hessels. Het waren echter Nico Overbeeke en Koen Gouweloos die de eerste prijs van de eerste Zuidpias Rally mee naar huis moch ten nemen. Het bestuur van de Lions Club gaf al aan dat het gezien feit dat er zich nu al 63 equipes hadden ingeschre ven, het niet moeilijk zal zijn om volgend jaar weer een rally te orga niseren. Deze zal er dan ook zeker gaan komen. Zuid plas - De Nederlands Hervormde Gemeente Zevenhuizen heeft hos pice Usseithuis 8500 euro geschon ken. 'Het is de opbrengst van het di- akonaal jaarproject van de kerk. "Jullie hebben zoveel gedaan om dit bedrag binnen te krijgen", reageerde Ed Beenhakker van de hospice. "We worden verwend en ik kan niet an ders dan constant constateren dat de hospice is ingebed in de samen leving." Jan de Graaf van de Hervormde Ge meente: "Wij steunen elk jaar een goed doel. Het ene jaar zoeken we het binnen Nederland, het andere jaar in het buitenland. Dit jaar heb ben we gekozen voor de hospice omdat wij te horen kregen dat er sponsoren werden gezocht om de verbouwing te bekostigen." Beenhakker erkent dat de verbou wing achter de rug is, maar maakt duidelijk dat dat om 'het grote werk gaat. "Nu willen we nog de puntjes op de i zetten." Het geschonken geld zal gaan naar de bewoners. Bijvoorbeeld in de vorm van eetkamerstoelen waar zij minder snel vanaf schuiven, een bankstel waaruit de bewoners mak kelijker getild kunnen worden en medicijnkasten op de kamers. "Nu gaat het ook, maar het zou voor meer gemak zorgen", verklaart alge meen coördinator Myrna Ouderkerk. "In bepaalde situaties moet je ook heel snel zijn." HART VAM HOLLAND

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 28