Prikkelende presentatie Culturele Kaart Prins Alexander Feestelijke opening seizoen Buurtwerk Alexander Vlindermobiel maken Eerste bingo Inloopspreekuur fysiotherapie Karaoke en kalenders maken Sociale Vaardigheidstraining voor kinderen Kinderwinterkledingbeurs Sokpoppen in Haïti ontvangen Kinderyoga HART VAN HOLLAND NESSELANDE 15 SEPTEMBER 2010 33 ZONDAG 19 SEPTEMBER UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanaf 382,- -jq8 S Vanaf €417,- 5" Vanaf 449,- <jËT Vanaf 465,- Vanaf 475,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Prinsenland - Het culturele jaar voor Prins Alexander werd afgelopen zater dag onder de naam 'Prikkels' officieel geopend op het Mia van IJperenplein. Cultuurscout Marieke Bongaards bood Suzanne Rojer, portefeuillehouder Kunst en Cultuur, het eerste exemplaar van de Culturele Kaart Prins Alexan der aan. Door Marianne Fortuin "Geweldig dat we zo'n boekje heb ben", reageerde Rojer. "Cultuur is heel belangrijk. Er zijn zoveel men sen actief en ook passief mee be zig. Het hele jaar bruist het in Prins Alexander en kunt u het beleven. Ik wens u heel veel plezier." De Culturele Kaart is een boekje, waarin nagenoeg alle culturele in stellingen, artiesten en kunstenaars in de deelgemeente zijn opgeno men. Karavaan In zes wijken van de deelgemeente biedt 'Prikkels' tijdens de presentatie van de Culturele Kaart een afwisse lend programma met optredens van artiesten uit de deelgemeente zoals zangers, cabaretiers en dichters. Dit programma is bedoeld om in aanra king te komen met ideeën en emo ties om zintuigen te prikkelen. De Prikkelshow was zondagmiddag op het Maltaplein in Nesselande met optredens van het Popkoor Loudness, Dansstudio Rozas en Mu- sica Nostalgia. Road2 had daarnaast voor allerlei spelletjes en speelmaterialen voor kinderen gezorgd op het plein. Er was een panna-kooi, een suiker spinmachine, en jongeren konden t-shirts beschilderen. Vernieuwing De organisatie van 'Prikkels' is in handen van Marieke van der Honing, Carin van Plaastregt en Arco van Os. Van der Honing en Van Plaastregt zijn in Nesselande onder andere be kend van de 'Mirakelse Kitschkerst', Arco van Os is Festivaldirecteur van de Stripdagen. Nesselande - Het seizoen van Stich- tea, meedoen aan workshops 'schil- ting Buurtwerk Alexander ging vrijdag 10 september feestelijk van start. In de Kristal konden belang stellenden genieten van een high deren' of 'tapas maken' of in actie komen tijdens het wii-toernooi. Ook kon men deelnemen aan een wijn en limoquiz. Nesselande - In het Kinderatelier in de Kristal kunnen kinderen in de leeftijd van vier tot en met negen jaar op woensdag 22 september tus sen 13.30 en 14.30 uur een vlinder- Nesselande - In de Kristal aan de Cypruslaan wordt zondag 19 sep- Nesselande - Fysiotherapie en Kin- derfysiotherapie Nesselande houdt maandag 20 september van 20.00 tot 21.00 uur een, gratis inloop spreekuur in de praktijk aan de Ce- sar Domelastraat 109. ledereen met Van der Honing vertelde over het ontstaan van 'Prikkels'. "Het was tijd voor vernieuwing en de deelge meente heeft ons toen gevraagd een plan te maken. Vorig jaar was er een pilot van Prikkels en dit jaar doen er 45 gezelschappen mee. Dit is de grootste deelgemeente van Rot terdam, met circa honderdduizend inwoners. -Alle leeftijden en genres zijn vertegenwoordigd. Er gebeurt heel veel in deze deelgemeente. De cültuurscout heeft ons erg geholpen met de samenstelling van de pro gramma's, want zij heeft een enorm adressenbestand." De Culturele Kaart is af te halen in de wijkgebouwen, de stadswinkel en bibliotheken. Het eerste exemplaar is voor Suzanne Rojer. Nesselande - De instuif voor ver standelijke beperkten vindt plaats op 29 september. Van 19.00 tot 21.00 uur zijn ook begeleiders van de in stellingen welkom om te zien wat er georganiseerd wordt door SBA in De Kristal. Aangezien karaoke vorig jaar erg populair bleek, wordt deze activiteit opnieuw aangeboden. Ook worden er kalenders gemaakt. De kosten voor deelname bedragen 4,- euro. Informatie en aanmelden: 010-2862760 ofmanouck.kwaker- naat@buurtwerk-alexander.nl mobiel maken. De toegang bedraagt 2,- euro. De Kristal is gevestigd aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: 010-2862760. tember van 14.00 tot 16.00 uur de eerste bingo van het seizoen gehou den. De bingo vindt plaats tijdens de soepdagen in het Nesscafé. Nesselande - In Multifunctio neel Centrum De Kristal start een So ciale Vaardigheidstraining voor kinde ren van zeven tot en met negen jaar. De training is bedoeld voor kinderen die moeite hebben met het maken of houden van vriendjes, snel boos wor den, pesten of gepest worden, moeilijk hun eigen mening kunnen geven. De training bestaat uit negen groepsbij eenkomsten en start op 20 september van 15.45 tot 17.15 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Informatie: 010-4553799 of info@buurtwerk.nl vragen op het gebied van houding en beweging is welkom. Voor meer informatie: 010-8903367, 06-16116280 en www.fysiotherapie-nesselande.nl. Nesselande - In het tijdelijk gebouw van basisschool het Tangram op de kruising van de Laan van Avant Gar de en de Laan van het Surrealisme vindt op 25 september van 9.00 tot 14.00 uur een kinderkledingbeurs plaats waar winterkleding in di verse maten wordt aangeboden. Van schattige jurkjes en snoezige shirtjes tot stoere broeken, stevige stappers en warme jassen, en alles voor prij zen waar je het warm van zou krij gen. De beurs begint om 9.00 uur; koffie en thee is verkrijgbaar vanaf 8.30 uur. Parkeren kan voor de deur en de metro is op loopafstand. Nesselande - Voor de zomervakan tie zijn tijdens het kinderatelier sokpoppen gemaakt. In augustus werden deze overhandigd aan kin deren in Haïti. Charlie Luijk bezocht tijdens haar reis een weeshuis. Bij binnenkomst werden zij en haar reisgenoten opgewacht door 'pap pa' die de kinderen verzorgde. Niet elk kindje had een bed of kleding en sommige kinderen sliepen op de grond. De rondleiding was indruk wekkend. Het was dringen geblazen bij het uitdelen van de sokpoppen. De foto's van de reis zijn woensdag 22 september te zien tijdens het kinderatelier in De Kristal van 13.30 tot 14.30 uur. Blij met Rotterdamse sokpop. Nesselandse - Brede School Nes selande organiseert diverse cursus sen voor in Nesselande wonende kinderen, waaronder 'kinderyoga'. Deze cursus, bestemd voor kinderen van vier en vijfjaar, geeft kinderen kracht en helpt bij de lichamelijke en geestelijke groei. Door een combina tie van spel, zang en yogaoefeningen wordt yoga een avontuur, waarbij afwisselend gebruik gemaakt wordt van verhaaltjes, spelletjes, muziek en tekenen. De lessen vinden plaats op dinsdag van 15.45 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: bredeschool nessela nde@ hotmail, com Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) ds. B.GJ. Reitsma (vie ring Avondmaal). St. Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 10.30 uur Woord en Communieviering met voor ganger pastor R. Schoolenberg m.m.v. Camerata. Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Mazda 2 HB 5 drs. H. Bwj. juni 2003 o" Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Vanaf €418,- ca (O Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 CD Ut Ford Focus II HB 5 drs. CD Bwj. sep. 2004 jg" VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizén Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33