Schuifkasten op maat 'Een tastbaar bewijs van de identiteit van de gemeente' 4f Overwegen afgesloten de H^aij van derWende advocate n HART VAN HOLLAND REGIO 15 SEPTEMBER 2010 3 Uitreiking eerste exemplaar van boek Thuis in Zuidpias Duchenne Heroes fietsen weer Wil ÏÏJ Ï1 MI ill I lïl nM éi 1 jaar gratis onderhoud bij aankoop van een nieuwe fiets.* 2m fietsklaar.nl Thuis in de regio. Zuic Bonthuis overhandigt Franssen (links) het eerst exemplaar. Zuidpias - "Ik voeg dit boek toe aan de ruime collectie die ik de afgelo pen jaren heb opgebouwd en ik zal er zeker van genieten.Commissaris van de Koningin van Zuid-Holland, Jan Franssen, nam woensdag 8 sep tember met veel plezier het eerste exemplaar van 'Thuis in Zuidpias' in ontvangst; een boek over de geschie denis van de dorpen, die nu de ge meente Zuidpias vormen. Het boek is tot stand gekomen dankzij de stuur groep Fusie, waarin bestuurders uit de drie voormalige gemeenten vóór Zuidpias zitting hadden. Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente' is geschreven door en voor inwoners van de gemeente Zuidpias en samen gesteld en geredigeerd door het Erf goedhuis Zuid-Holland. Door Marlonneke Willemsen De inleiding van het boek is ge schreven door burgemeester André Bonthuis en hij had dan ook de eer om het eerste exemplaar uit te rei ken. Het was voor hem een speciale gelegenheid, aangezien het een van zijn laatste activiteiten als burge meester van Zuidpias was. "Het is voor mij bijzonder dat ik tijdens mijn laatste dagen dit boek mag uitreiken in het raadhuis van Moor drecht, want dit is de plek waar het voor mij allemaal begon. Aan dit ge bouw zijn veel anekdotes verbonden en deze vorm van geschiedenis kun je in alle dorpen vinden." Het boek 'Thuis in Zuidpias' is geschreven in het kader van de fusie van de ge meenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle. Het moet er volgens Bonthuis aan bijdragen dat de ei gen identiteit van de verschillende dorpen blijft bestaan. "Onze nieuwe gemeente is ontstaan na een bijzon dere fusie, die erg goed is verlopen; er is in de media niet één negatieve reactie geuit en dat is zeer bijzon der. Uit onderzoek is gebleken dat bij een fusie verlies optreedt in de henkenbaarheid van het bestuur en de eigen identiteit van de dorpen. Daarom willen we extra aandacht aan de dorpen besteden om te zor gen dat dit in Zuidpias niet gebeurt. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven- huizen - Na maanden van training, sponsorgelden binnenhalen en an dere voorbereidingen zijn de Du chenne Heroes, Jeroen Kool (21) uit Nieuwerkerk en Remko de Vries (20) uit Zevenhuizen, zaterdag 11 sep tember in het Luxemburgse Wiltz gearriveerd. Onder het motto '700 km, 7 dagen, 4 landen met 1 doel', namelijk de strijd tegen de ziekte van Duchenne, zitten in totaal 370 Heroes deze week op de fiets om op zaterdag 18 september in Nijmegen over de finish te komen. Jeroen en Remko nemen in totaal 6.181,13 euro aan sponsorgeld mee. Voor meer informatie en voor het volgen van de rit: www.tzn-4-duchenne.nl. We hebben er voor gekozen om een boek te maken dat de geschiedenis van de verschillende dorpen be schrijft en aangeeft hoe deze zijn samengebracht tot Zuidpias." Bonthuis maakte een groot com pliment naar de auteurs, historisch geograaf Jan Beenakkeren de lokale historici Wouter Paul, Pane Vink en Adri den Boer. "Het boek is prachtig geschreven door mensen, die ik ern stig tekort doe door ze dorpshisto rici te noemen. Door hun kennis en expertise is het een zeer mooi histo risch overzicht geworden." Ook Commissaris van de Koningin Jan Franssen schonk aandacht aan het belang van de identiteit van de verschillende dorpen in Zuidpias. "Een fusie is vooral veel gedoe en ik ben zeer blij met de manier waarop het in Zuid-Holland op dit gebied toegaat. De fusies in onze provin cie hebben snel gemeenten opgele verd waar de bestuurders met veel enthousiasme aan de slag zijn ge gaan. Er is een groot verschil tussen gemeenten en gemeenschappen. Gemeenten zijn administratieve eenheden, terwijl gemeenschap pen gewoon blijven bestaan, on danks dat aan de gemeenten wordt gesleuteld. In deze tijd hebben we veel behoefte aan binding en stabi liteit en dat ligt in de opbouw van gemeenschappen. De identiteit van deze gemeenschappen is in de ge schiedenis opgebouwd, dus wees je bewust van je roots en neem dit mee om vanuit het bekende en het onbekende iets nieuws te maken." Dat de gemeente Zuidpias de iden titeit en geschiedenis van de dorpen erg belangrijk vindt, werd direct bewezen. Burgemeester Bonthuis onthulde, samen met 'Moorde naren', zoals de oude term voor inwoners van Moordrecht luidt, Pane Vink en Willem Hard ijzer, het Zevenhuizen - De overweg bij de Swanlaweg/Noordeinde is van 17 september 23.00 uur tot en met 20 september 05.00 uur gesloten voor wegverkeer. De overweg bij de Burgemeester Klinkhamerweg/ Julianaweg is van 17 op 18 septem ber tussen 23.00 uur en 07.00 uur en van 19 op 20 september tussen 18.00 uur en 05.00 uur gesloten voor fietsverkeer. Gedurende de afsluitingen zijn er omleidingsroutes aangegeven. Het nieuwe welkomstbord van het dorp. In deze borden, die onder de plaats naamborden aan het begin van de bebouwde kom worden gehangen, zijn de gemeentewapens van de voormalige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk, Zevenhuizen en Moer- kapelle verwerkt. Hierbij krijgt elk dorp zijn eigen welkomstbord. Het boek 'Thuis in Zuidpias kan van af 15 september door inwoners yan Zuidpias gratis worden afgehaald tegen inlevering van een bon op de gemeentepagina in deze krant (1 exemplaar per huishouden). fietsverkeer wordt omgeleid via het Noordeinde, de BK-weg, de Noorde lijke Dwarsweg en het fietspad dat parallel aan de A12 loopt. De omlei dingsroute voor automobilisten zal vanaf het Noordeinde lopen via de BK-weg, de Zuidplasweg, de N219 en de Bredeweg. De afsluitingen zijn in verband met de nieuw te bouwen onderdoorgang aan de Swanlaweg. Onwonenden kunnen geluids- of lichtoverlast ondervinden van het spoor gedurende deze dagen. Het Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx- veen en Zevenhuizen-Moerka- pelle: voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp bui ten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestagen): Huis artsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010- 2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-2229755. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk Moerkapelle Weideplant- soen 20, Moerkapelle, do. 9.00- 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. plaatsen van damwanden kan even tueel trillingen veroorzaken. De werkzaamheden kunnen gevol gen hebben voor het treinverkeer; zie daarvoor www.ns.nl. Voor meer informatie: www.prorail.nl. CBW-erktnd Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Voor bij u thuis of op het werk ;06-30727212 Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fietss i 'r.1 Dé mobiele fietsenmaker Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3