Zuidpias DigiD De bak of de zak, denkt u mee over afval? Vergunnirigplichtige huur- eri nieuwbouwkoopwoningen in Zuidpias Informatieavond maatschappelijke stage gemeente Weinig tijd en toch iets regelen bij de gemeente? Doe het met DigiD! Aanmelden Dorpsavond Nieuwerkerk aan den IJssel (zuidelijk deel) 'Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente' HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 15 SEPTEMBER 2010 "De bak of de zak, denkt u mee over afval? Geschreven door en voor inwoners van de gemeente Zuidpias X Een uitreksel van de Gemeentelijke Basis Administratie aan vragen of een verhuizing doorgeven, dat kan gemakkelijk via internet. Bij de gemeente Zuidpias kan dit via de webwinkel op www.zuidplas.nl. U heeft hiervoor wel een DigiD code nodig. DigiD (spreek uit: 'Diegiedee') staat voor Digitale Identiteit; het is een gemeenschappelijk systeem waarmee de overheid op internet uw identiteit kan verifiëren. Hiermee kunt u gemakkelijk zaken regelen met de gemeente, zonder dat u naar ons toe hoeft te komen. De inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel, zuidelijk deel (Esse, Klein- polder, Oranjebuurt, Dorrestein, Parkzoom en aangrenzend buitengebied] ontvingen vorige week een uitnodiging voor de Dorpsavond op 21 september 2010 in de brede school Esse Zoom, In deze uitnodiging stond abusievelijk een verkeerd telefoonnummer vermeld. Het juiste telefoonnummer voor aanmelding is (0180) 330 300. U kunt uw komst ook doorgeven via dorpsavondiazuidplas.nl. Aanmelden kan tot en met 21 september. Meld u aan voor de online discussie! De gemeente wil alle inwoners van Zuidpias graag betrekken bij het ontwikkelen van nieuw afvalbeleid en vraagt bewoners van Zuidpias mee te praten. Dit kan op drie manieren, namelijk tijdens informatieavonden, door online discussies en door een enquête die gestuurd wordt aan een groep inwoners. Informatieavonden Op maandag 13 en dinsdag 14 september organiseerden wij informatieavonden in Nieuwerkerk aan den IJssel en Moerkapelle. Online discussie Ook voeren wij over dit onderwerp op 20, 21 en 22 september een online groepsdiscussie met circa 35 inwoners. Het aantal deelnemers is dus beperkt! De online discussie vindt plaats in een afgeschermde online omgeving onder leiding van een gespreksleider. Als u zich aanmeldt voor de discussie dan kunt u gedurende drie dagen, wanneer en waar het u uitkomt, inloggen op de discussie. De verwerking van de gegevens is anoniem: uw antwoorden worden niet herleid tot uw personalia. Elke dag wordt een nieuwe set van vragen geplaatst over afvalinzameling. Wij vragen deelnemers om per dag alle vragen te beantwoorden en vervolgens in te gaan op reacties van andere deelnemers. U bent uiteraard vrij om de online discussieomgeving zo vaak als u wilt te bezoeken en deel te nemen aan de discussie. Via de link op de startpagina van www.zuidplas.nl kunt u zich aanmelden voor de online discussies. In de gemeente Zuidpias worden momenteel veel huur- en nieuwbouwkoopwoningen aangeboden. Hierbij gaat het niet alleen om nieuwbouw in het duurder segment, maar juist ook om betaalbare woningen in de sociale sector. Voor een deel van deze woningen geldt de vergunningplicht. Voor welke woningen geldt een vergunningplicht? Volgens de in de gemeente Zuidpias geldende Huisvestingsverordening geldt een vergunningplicht voor de volgende woningen: huurwoningen met een huur tot 647,53 nieuwbouwkoopwoningen met een koopsom tot €212.000,- Het is verboden zonder een huisvestingsvergunning een woonruimte met een huurprijs beneden de huurprijsgrens of een nieuw gebouwde woonruimte met een koopprijs beneden de koopprijsgrens in gebruik te nemen voor bewoning. Voor het verkrijgen van een huisvestingsvergunning komen woningzoekenden in aanmerking die voldoen aan de toelatingseisen en inkomensnormen zoals die zijn opgenomen in de Huisvestingsverordening van de gemeente Zuidpias. Heeft u vragen? Bel de gemeente Zuidpias (0180) 330 300 of raadpleeg voor verdere informatie www.zuidplas.nl. Via deze site kunt u ook het aanvraagformulier huisvestings vergunning downloaden. Jongeren leren het beste hoe de maat schappij in elkaar zit door mee te doen en door actief bij te dragen aan de samen leving. Dat kan door het doen van vrijwil ligerswerk als onderdeel van het les programma van de middelbare school. Leren buiten de muren van de school en leerlingen laten ervaren hoe mooi het is om iets voor een ander te doen. Dat ooemen we maatschappelijke stage. Leerlingen maken tijdens hun stage periode kennis met een kant van de maatschappij waar ze anders misschien niet mee in aanraking zouden komen. Ze verbreden hun horizon en werken aan burgerschapsvaardigheden. Ze zetten zich in voor anderen en leveren een zin volle bijdrage aan de samenleving. Tijdens de stage merkt de leerling dat zijn/haar inzet ertoe doet en dat de samenleving is wat je er met anderen van maakt. De maatschappelijke stage stimuleert kennismaking met 'de ander' al op jonge leeftijd. Dat is goed voor anderen en voor hun persoonlijke ont wikkeling. En wat ook belangrijk is: de maatschappelijke stagiairvan vandaag kan de vrijwilliger van morgen worden! Vanaf schooljaar 2011-2012 is de maat schappelijke stage verplicht voor alle middelbare scholieren. Veel scholen hebben maatschappelijke stage al opgenomen in het onderwijsprogramma. Jaarlijks zullen duizenden leerlingen vrijwilligerswerk doen in de vorm van een maatschappelijke stage. Er zijn vol doende stageplaatsen in alle mogelijke sectoren nodig om het effect in de hele samenleving voelbaar te maken en tot een goede match tussen leerling en stageplaats te komen. Daarom organiseert de gemeente Zuidpias eeninformatieavond over de maatschappelijke stage. De avond vindt plaats op maandag 4 oktober 2010 en is bedoeld voor alle vrijwilligersorganisa ties en non-profit organisaties die wer ken met vrijwilligers. Vanaf 19.45 uur bent u van harte welkom in dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst krijgt u uitge legd wat maatschappelijke stage precies inhoudt en welke kansen dit voor u kan bieden. Ook het voortgezet onderwijs uit de gemeente Zuidpias is vertegen woordigd om te vertellen hoe de scholen omgaan met de maatschappelijke stage. Daarnaast delen twee leerlingen die al een maatschappelijke stage hebben gedaan samen met 'hun' vrijwilligersor ganisatie hun ervaringen. Wilt u deze informatieavond bijwonen? Meld u dan uiterlijk 27 september aan bij Ingrid Bennis, (0180) 330 431 of i.bennis® zuidplas.nl. In verband met de beschik bare ruimte kunt u met maximaal 2 personen per organisatie komen. Een ontwikkeling van honderden jaren is nu vastgelegd in woord en beeld. 'Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente' is een uniek boek, waarin de geschiedenis van de dorpen die sinds 1 januari 2010 de gemeente Zuidpias vormen en de belevenissen van hun inwoners beschreven staan. "Thuis ben je als je bestaan erkend en herkend wordt" Alles krijgt een diepere betekenis als je je verbonden voelt met de geschiedenis van eeuwen van mensen die vóór jou in datzelfde dorp woonden. De verscheidenheid van de dorpen kleurt de toekomst van onze nieuwe gemeente Zuidpias. Met dit boek kunnen inwoners van Zuidpias eikaars kennis van het verleden delen en bouwen aan een nieuwe toekomst, zodat zij zich - nog meer - thuis voelen in hun eigen dorp. Vandaar de titel 'Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente'. Afhalen met coupon Vanaf woensdag 15 september kunnen inwoners van Zuidpias het boek gratis afhalen tegen inlevering van onderstaande bon. Er zijn 8000 exemplaren beschikbaar, één per huishouden en op is op! De afhaallocaties zijn: raadhuis Nieuwerkerk aan den IJssel (raadhuisplein) bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel (Reigerhof) bibliotheek Moordrecht (Sportlaan) bibliotheek Zevenhuizen (Dorpsstraat) Met deze bon kunt u vanaf 15 september het boek Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente gratis afhalen. Vul deze bon in en lever hem in bij een van bovengenoemde locaties. Naam Adres Postcode

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5