Startersleriingen Iriloopmarkt Amboriwijk Iriloopbijeenkomst voorlopig ontwerp Burgemeester Klinkhamerweg gemeente Herbestrating Kerklaan iri Nieuwerkerk aan den IJssel Wegafsluiting Swanlaweg/Noordeinde en Julianaweg/ Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen Workshop beeldhouwen Schaatslub zoekt jeugdige leden Presentatie over menselijke waardigheid WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 15 SEPTEMBER 2010. WERK AAN DE WEG Renovatie Digitale fotobewerking Acoustic Kroeg Zuidpias Vanaf 13 september wordt een deel van de Kerklaan in Nieuwerkerk aan den IJssel herbestraat. Het gaat om het stuk tussen de Dorpsstraat en Kerklaan 45C (de Piano-winkel). De werkzaamheden bestaan uit het vernieuwen van de kolken, op hoogte brengen en herbestraten van de weg. De werkzaamheden duren ongeveer 9 weken en kunnen enige overlast veroorzaken. De straat wordt afgesloten op de plek waar de wegwerkzaamheden op dat moment plaatsvinden. Wij rekenen op uw begrip. A BAM Civiel Zuidwest voert in opdracht van ProRail het project 'Onderdoorgang Swanlaweg Zevenhuizen' uit. Het project bestaat uit de bouw van een nieuwe spooronderdoorgang om de huidige spoorwegovergang te vervangen. Gedurende de bouw van de nieuwe onderdoorgang zal de Swanlaweg/ Noordeinde en de Julianaweg/ Burgemeester Klinkhamerweg ter hoogte van de spoorlijn incidenteel afgesloten worden. De eerste afsluiting vindt plaats in het weekend van 17 september tot 20 september. Voor de werkzaamheden is de Swanlaweg/Noordeinde en Julianaweg/Burgemeester Klinkhamerweg op onderstaande tijdstippen afgesloten voor weg-, landbouw- en fietsverkeer ter hoogte van de spoorlijn. Van vrijdag 17 september 23.00 uur tot maandag 20 septem ber 5.00 uur is de Swanlaweg/ Noordeinde voor wegverkeer De gemeente Zuidpias heeft besloten om door te gaan met het verstrekken van Startersleningen op grond van de Verordening VROM Starterslening van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Dit betekent dat de Starterslening (onder voorwaarden) kan worden verstrekt aan starters die ingezetene zijn van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en een nieuwbouw-koopwoning kopen in de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Het project in Groot Swanla in Zevenhuizen waar 15 koopapparte menten in de verkoop zijn gegaan, afgesloten. Van vrijdag 17 september 23.00 uur tot zaterdag 18 september 7.00 uur is de Burgemeester Klinkhamerweg/Julianaweg voor fietsverkeer afgesloten. Van zondag19 september 18.00 uur tot maandag 20 september 5.00 uur is de Burgemeester Klinkhamerweg/Julianaweg voor fietsverkeer afgesloten. Er worden omleidingroutes aangebracht. komt hiervoor in aanmerking. Dit project biedt starters een mooie kans om een eigen woning te kopen. Voor verdere informatie over de Starterslening kunt u contact opnemen met de gemeente Zuidpias, mevrouw J.Immerzeel-Hertog, telefoonnummer (0180)330 300. Het voorlopig wegontwerp van de Burgemeester Klinkhamerweg is gereed. Tijdens een inloopbijeenkomst op woensdag 22 september in La Baraque te Zevenhuizen kunt u het voorlopige ontwerp van de 'oude N219' bekijken en hierover vragen stellen aan medewerkers van de gemeente en Oranjewoud. Ook kunt u met een reactieformulier uw opmerkingen op het voorlopige ontwerp kenbaar maken. Datum: woensdag 22 september 2010; Tijd: 17.00 - 20.00 uur, u kunt binnen deze tijden langskomen wanneer het u uitkomt; Locatie: La Baraque, Zuidplasweg 14 te Zevenhuizen. Kunt u de inloopbijeenkomst niet bijwonen? Het voorlopig ontwerp en reactieformulieren liggen op donderdag 23 september en vrijdag 24 september 2010 ter inzage op het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Vervolgtraject De reacties moeten uiterlijk 27 september 2010 bij de gemeente bin nen zijn. Er zal zorgvuldig bekeken worden of de reacties aanleiding geven tot het aanpassen van het voorlopige ontwerp. Het college van burgemeester en wethouders zal naar verwachting eind oktober 2010 een besluit nemen over het definitieve ontwerp. Op woensdag 29 september vindt in het JWF gebouw te Moordrecht voor de inwoners van de Ambonwijk de 4e inloopmarkt plaats. De inloopmarkt staat dit keer geheel in het teken van de renovatie. Bewoners kunnen hun voorkeur uitspreken voor een naar binnen draaiend kiepraam of een naar buitendraaiend raam en alvast diverse voorbeelden bekijken van werkbladen, keukenkastdeuren, ladefronten en tegels in meerdere kleuren. Datum: woensdag 29 september 2010 Tijd: 16.00 - 21.00 uur Locatie: JWF gebouw, Moordrecht Mondelinge presentaties om 17.00 en 19.30 uur. Zevenhuizen - De Zeven Muzen houdt een basiscursus beeldhouwen met speksteen, bestaande uit vijf maandagavonden van 19.00 uur tot 22.00 uur of vrijdagmiddagen van 13.30 uur tot 16.30 uur. Deze begint in de eerste week van oktober. Daarnaast geeft de stichting op woensdag 20 oktober en dinsdag 21 december een workshop beeld houwen van 13.30 uur tot 16.30 uur voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Ook is er een korte kennisma king voor volwassenen: op zaterdag 6 november van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. Opgave is mogelijk voor één of twee dagdelen. Voor meer informatie of aanmel ding: www.dezevenmuzen.nl of 0180-631869. Gouda/Zevenhuizen - Schaatsclub Gouda heeft nog plaats voor nieuwe jeugdleden in de leeftijd van zeven tot en met twaalf jaar. In de winter wordt gereden op ijs, in de zomer op skeelers. Van zaterdag 25 septem ber tot en met 20 maart vertrekt elke zaterdag om 15.45 uur vanaf de parkeerplaats bij La Baraque in Zevenhuizen een bus met schaats liefhebbers, begeleiders en trainers naar de Uithof in Den Haag. Het winterseizoen wordt afgesloten met diplomaschaatsen, een mini- 11 stedentocht en een' spetterend zwemfeest. Voor meer informatie: 0180-633145, 06-43227639 of www.schaatsclub- gouda.nl. Leren werken met speksteen. Zuidpias - "Dag in dag uit leven in een rolstoel, hoe kan dat nou waardig zijn?", "Mijn vader was al tijd een waardige en statige man, maar nu hij dement wordt, is dat ver te zoeken" of "Als je stervend bent, zoals de mensen in hospice IJsselthuis, dan heb je toch geen waardigheid meer?" Mevrouw Astrid Bokhorst van de Nederlandse Patiënten Vereniging gaat op donderdag 7 oktober na der in op bovengenoemde stel lingen tijdens een presentatie in de Meander aan de Boslaan 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De lezing begint om 20.00 uur; de toegang is vrij en iedereen is wel kom. De collecte is bestemd voor de thuishulp. Zevenhuizen - Belangstellenden kunnen bij de Zeven Muzen op de maandag of op de dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur een cursus 'Digitale fotobewerking' volgen. Onder lei ding van Ton de Bruyn leert men on der meer over uitvergroten, horizon rechtzetten, onthoeken, verbeteren van kleur, helderheid, contrast en scherpte. De cursus omvat vijf lessen en vindt plaats in dorpshuis Swanla. Voor meer informatie: www.deze- venmuzen.nl of 0180-631869. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok staat woensdag avond 22 september van 20.30 tot 0.30 uur in het teken van akoesti sche muziek. Optredens zijn er van Miss Anthropy uit Engeland, die intieme en emotioneel delicate mu ziek maakt en van The Weak and the Strong, een krachtige akoestische performer die eigen rauwe en ge voelige nummers speelt en zingt. De toegang is vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 6