Ondernemers blij met veranderingen plan Groene Zoom i Zonnig uitje Zonnebloemgasten Kinderyoga voor goed doel Senioren aan de mosselen HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJ55EL I 15 SEPTEMBER 2010 ZONDAG 19 SEPTEMBER Schrijfcafé Rommelmarkt Onder en boven water Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik heb het gevoel dat er naar de burgers en gedeeltelijk naar de ondernemers is geluisterd." Tijdens de informa tieavond over de plannen voor de Groene Zoom op donderdag 9 sep tember, waren er redelijk positieve geluiden te horen. De gemeente Zuidpias presenteerde, samen met ontwikkelaar Arcadis, de plannen die gemaakt zijn naar aanleiding van het overleg met bewoners en andere belanghebbenden dat op 8 april werd gehouden. Doordat in de zomer van 2009 de provincie heeft besloten om geen financiële steun te verlenen bij de ontwikkeling van dit project, is de gemeente genood zaakt om een nieuw plan voor dit gebied te maken. Tijdens de informatieavond werden eerst de plannen gepresenteerd. Wethouder Rinus Bosman: "We wil len graag weten wat onze inwoners van de plannen vinden en kijken of het materiaal dat er nu is, ook aan sluit bij de ideeën, die we in april hadden. Het uitgangspunt blijft dat de Groene Zoom een buffer is tussen de verstedelijking richting Rotterdam en het Groene Hart." De komende maanden zullen de struc tuurvisie en het bestemmingsplan voor de Groene Zoom worden vast gesteld. In de huidige plannen zal rondom de Hoofdweg ruimte gere serveerd worden voor bedrijven en zal de weg zelf verbeterd worden. In het gebied tussen de Hoofdweg en het spoor zal de glastuinbouw gereduceerd worden, net als in het gebied rondom de Bermweg. In dit laatste gebied is ook ruimte gere serveerd voor waterberging en be perkte woningbouw. Ook rondom het laatste gebied, de 's Gravenweg, Na de presentatie werd er gediscussieerd over de plannen. is beperkt woningbouw mogelijk. Er wordt dan vooral gedacht aan de locatie van het racketcentrum. Na de presentatie konden de be trokkenen met vertegenwoordigers van de gemeente en Arcadis over de plannen discussiëren. Een aan tal aanwezige ondernemers was vrij positief over de nieuwe plan nen. Tuinder en voorzitter van de Tuindersvereniging Zuidpias, Koos Hoogendoorn: "In de huidige plan nen is er de mogelijkheid van wo ningbouw op ons bedrijf aan de Bermweg en dat is voor ons minder bedreigend dan dat er alleen een wegbestemming op ligt. Ik vind de plannen er sympathiek uitzien en je kunt zien dat er sinds de vorige keer veel gebeurd is. Ik heb het ge voel dat er is meegedacht met de burgers en gedeeltelijk ook met de ondernemers." Ook de heer Segers was niet onte vreden. Hij is de eigenaar van een van de grootste veeteeltbedrijven in het gebied. "We kunnen voorlopig blijven zitten. Ik ben blij dat de plan nen gewijzigd zijn, want ik zit niet te wachten op een fiets- of wan delpad door mijn land, zoals eerder gepland. Ik denk dat mijn schapen daar niet blij mee zouden zijn. Als er bedrijven weg moeten, moet dat wel ergens van gefinancierd worden en ik denk dat de mogelijkheid van het verkopen van bouwkavels hier mogelijkheden voor biedt. Het lijkt alsof de gemeente de wil heeft om ook de ondernemers mogelijkheden te bieden. Dat moet ook wel anders komen we er nooit uit." De meeste mogelijkheden voor ondernemers lijken er rondom de Hoofdweg te zijn, waar ruimte wordt gereserveerd voor bedrijven. Ook de uitbreiding van Hoveniersbedrijf Gebr. Blok is in de plannen opge nomen. Volgens Peter Blok komt er hiermee eindelijk duidelijkheid voor het bedrijf. "We hebben de vergun ning al een aantal jaren geleden aangevraagd en als de gemeente kan waarmaken wat ze nu zegt, gaan we zo snel mogelijk bouwen. De plannen zien er dus redelijk goed uit voor ons bedrijf. Ik denk dat de gemeente met deze presentatie veel verwachtingen bij het bedrijfsleven heeft gewekt en ik ben benieuwd of ze dit ook kunnen waarmaken. Als bedrijven geen ruimte krijgen om zich te ontwikkelen, komt ook de arbeidsmarkt stil te liggen; door de financiële effecten hiervan pro jecten zoals de Groene Zoom nooit gerealiseerd kunnen worden." Het programma start op om 13.00 uur. Alleen op vertoon van de in schrijving ontvangen de kinderen bij de ingang een paspoort en een t-shirt. Vanaf 13.30 uur kunnen de kinderen kiezen uit yoga en dans op muziek of kunnen ze creatief bezig zijn. Om 14.15 uur is er pauze waar na om 14.45 uur de tweede ronde van start gaat. De middag eindigt om 16.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 06-30240743 of chidan.bergh@live.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hon derd Zonnebloemgasten genoten vorige week van een uitje naar Dier gaarde Blijdorp in Rotterdam. Bij aankomst stonden de rolstoelen voor de gasten al klaar. En dan is het duwen geblazen voor de vrijwil ligers, maar eerst is er koffie, mét gebak. Tijdens het rondje dierentuin werdeb onder andere een jong oli fantje en een klein tijgertje gespot. Na de lunch nog even genieten van het prachtige weer of tot rust ko men bij de vissen. Om kwart over drie stonden de bussen weer klaar en rond half vijf was iedereen weer in z'n eigen kooi. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een groot aantal leden én niet-leden nam donderdag 9 september deel aan de traditionele 'mosseltoeht' van de Anbo. Via Middelburg, waar men ruim de tijd had'om de stad te bekijken of om op een terrasje te zit ten, arriveerde men in de loop van de dag in Zevenbergen waar de mossel pannetjes al op het bezoek stonden te wachten. Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie Nieuwerkerk/ Nesselande 9.30 uur Woord- en Communieviering met voor ganger pastor R. Schoolenberg m.m.v. Camerata. Herv. Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig (Opening Win terwerk) en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uurds. H.C. Marchand (Opening Winterwerk) en 17.00 uur ds. PJ. Visser. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 12.15 uur Sunday Half Hour dienst met Niels de Jong; m.m.v. het SHH combo. Prot.Gem. De Bron 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor (dopen). Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur ds. W. de Groot. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de Global Mala, een wereldwijd evenement, waarbij tienduizenden mensen de handen ineen slaan voor een goed doel, organiseert Praktijk Chidan van Yogaschool B-BodyEtMind voor zaterdag 18 en zondag 19 september in speeltuin de IJssel kids een speel- en creatief yogaweekend. De opbrengst is bestemd voor een weeshuis in Ma lawi. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Schrijfcafé wordt in september gehouden op donderdagmid dag 23 september, van 14.15 tot 16.15 uur in de Bibliotheek van Nieuwerkerk aan den IJssel. Cen traal staat de ontmoeting met iedereen die van schrijven houdt, het uitwisselen van ervaringen en het schrijven aan de hand van concrete korte schrijfopdrachten. Schrijfervaring is niet nodig. Het schrijfcafé is elke derde don derdag van de maand. Alle bij eenkomsten staan op zichzelf. De kosten zijn 7,50 euro per keer, contant te betalen. De bibliotheek staat aan de Reigerhof 32. Voor meer informatie: www.luisterennaarjezelf.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 wordt zater dag 18 september een rommel markt gehouden. De markt duurt van 9.00 uur tot 16.00 uur. De opbrengsten zijn bestemd voor verschillende goed doelen. Wie nog goede spullen kwijt wil, kan deze op donderdag 16 sep tember en vrijdag 17 september tussen 9.00 uur en 20.00 uur afle veren in het Ontmoetingscentrum of bellen met 0180-314.156. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bi bliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel laat donderdag 30 sep tember een foto- en geluidpre sentatie van het onder- en bo- venwatergebeuren op het eiland Bangka zien, die gemaakt is door fotograaf Peter Korff. De aanvang is 20.00 uur, de toegang vrij. De bibliotheek staat op de Rei gerhof 32.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7