liïïfiJlifBïl?! Seniorenrestaurant Beth-San: opening op 29 september 'Tussen de hemel en het dak' in de Oude Dorpskerk Nieuwe predikant Hervormde gemeente Moerkapelle HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 15 SEPTEMBER 2010 Open Monumentendag Moerkapelle Coördinator Penningmeester ZONDAG 9 NOVEMBER Start verkoop loten clubactie Schaakavond Moerkapelle - Het seniorenrestau rant van zorgcentrum Beth-San wordt woensdasg 2ST september ge opend. Zowel bewoners als senioren uit de omgeving zijn van harte wel kom. Senioren kunnen vanaf deze dag, naast de bestaande openings tijden op dinsdag- en donderdag middag, iedere woensdagavond voor een diner terecht in Beth-San. Gezellig tafelen bij Beth-San. Beth-San hoopt met het restaurant bij dragen aan het welzijn en de on derlinge ontmoeting van senioren. Het restaurant is geopend vanaf 17.30 uur, met een inloop tot 19.00 uur. Een driegangen keuze menu kost 12,-. Reserveren kan bij het servicepunt van Beth-San tot dins dag 18.00 uur. Voor meer informatie en reserveren: 079-5931840. Door Pepijn de Groot Moerkapelle - "Alles ziet er mooier uit met mooi weer." De Oude Dorps kerk in Moerkapelle steekt af tegen een strakblauwe hemel. Wat ook geldt: "Je moet verder kijken dan het uiterlijk."'De Open Monumentendag op zaterdag 11 september is daar voor een gelegenheid bij uitstek. De kerk zelf is behangen met trouw- kleding. "Dat is voor de gelegenheid tentoon gesteld. Allemaal van echt paren die hier getrouwd zijn", zegt Arjan Visser, de gids voor vandaag. Visser is ouderling-kerkrentmeester. "Vroeger werd dat kerkvoogd ge noemd." Visser wordt gedurende de rondleiding bijgestaan door Arjan van 't Hof. "De eerste tekenen van Moerkapelle waren er rond 1540, toen stond er al een kapel op een landkaart. Daar komt de naam dan ook vandaan: 'moer' komt van moeras", vertelt Visser. De Oude Dorpskerk is nog niet zo oud, maar tussen 1662 en 1667 is het gebouw vervaardigd. 'Tussen Prachtmonument. de hemel en het dak' verwondert Van 't Hof zich: "Het blijft toch bij zonder hoe deze balken al die tijd meegaan." Vanuit twee luiken kijken de bezoekers over Moerkapelle. Een jongeman wordt gegrepen door het zicht: "Ik kan bijna Duitsland zien!" In de consistoriekamer, de verga derruimte van de kerkenraad, lig gen bronnen van kennis, waaronder notulen uit 1663. "Ik verwonder me vooral over het handschrift. De no tulen van nu typen we, printen we tien keer uit en dat is het", aldus Visser. Open Monumentendag draait in Moerkapelle niet alleen om de Oude Dorpskerk. Van de Dorpsstraat tot de Herenstraat staan kramen opge- Kijken in en vanuit de kerk. steld. Om te neuzen of om te peuze len: curiosa, oliebollen en veel meer. Kinderen dartelen rond, van de stroopwafelkraam tot de ijscowa gen. Een boekenkraam is garantie voor succes. Suske of Sartre, jong en oud snuffelen in de dozen op zoek naar een aanwinst. Voor de voorma lige BAC-winkel is een lunchroom gecreëerd waar mensen gebak kun nen eten met een kopje koffie. Op de Herenstraat liggen de hamburgers op de bakplaat: de klanten hebben het zweet op hun voorhoofd staan. Een rommelmarkt vereist inspan ning. Of je komt voor de appelbeig net of voor de rondleiding, iedereen heeft zijn of haar aandeel geleverd: een geslaagde dag in hartje Moer kapelle. KERKDIENSTEN - zondag 19 september Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 en 19.00 uur ds. C. Haasnoot (Heilig Avond maal). Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.C. de Borst (Heilig Avond maal). Ger.kerk 9.30 uur drs. A.F. de Oude. Vrijz. Kerk Zev. geen dienst R.K. Gem. Moe./Zev. n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.W. van Estrik en 18.30 uur ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Herv. Gem. 9.30 uur ds. AJ. van den Herik en 18.30 uur ds. P.H. van Trigt. Moerkapelle - Jeugdleden van W Moerkapelle zijn weer actief loten aan het verkopen voor de jaarlijkse Grote Clubactie. Het doel van de Grote Clubactie is het Nederlandse verenigingsleven financieel te on dersteunen. Daarbij komt de op brengst in 2010 van W Moerkapelle ten goede aan de ondersteuning van de jeugdtrainers door de Voetbal- school De Complete Techniek (DCT). Voor meer informatie: www.groteclubactie.nl. Zevenhuizen/Moerkapelle - Het Rode Kruis Afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle is op zoek naar een col lecte Coördinator. Interesse in deze functie? Bel 06-105.308.96 of mail naar pandvrij@hetnet.nl. De afgelopen vier jaar is Van den He rik predikant geweest in Hoevelaken. Daarvoor was hij werkzaam in Oene en in Moordrecht. Naast zijn werk als predikant heeft Van den Herik in samenwerking met dominee Van der Kraan een catechisatiemethode ge schreven, welke door veel gemeen ten in Nederland gebruikt wordt om jongeren bijbels inzicht te geven en te helpen bij geloofsopbouw. De Hervormde gemeente van Moer kapelle is ruim twee jaar vacant ge weest. In deze periode is dominee M.B. van den Akker consulent ge- Zevenhuizen/Moerkapelle - Het Rode Kruis zoekt voor haar afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle een pen ningmeester. Geïnteresseerden kun nen bellen met 06-105.308.96 of mailen naar pandvrij@hetnet.nl. weest van de Hervormde gemeente. De consulent wordt door de classis, het kerkelijk bestuur, aangewezen zodat het werk in vacante gemeen ten kan voortgaan. Voor Moerkapelle was het de derde keer dat Van den Akker consulent was. In totaal heeft hij Moerka pelle langer bijgestaan dan menig gemeentepredikant doorgaans aan een gemeente verbonden is. Een vrij unieke situatie die wel aangeeft dat er in de achterliggende jaren een wederzijdse band is ontstaan met Van den Akker. De Hervormde kerk staat aan de Dorpsstraat. Moerkapelle - Ronde 2 van de in terne competitie schaken is vrijdag 10 september gespeeld in dorpshuis Op Moer. Hugo van Elteren speelde met wit tegen Arian de Bruijne. Veel vuurwerk kwam er niet voor in deze partij en Hugo kon op routine een stuk winnen, waarna de partij beke ken was. Jan Blok en Maarten Pil gram speelden snel en safe voor een puntendeling. De verrassing van het seizoen is Freek Hofman. Na een remise op Kevin Bakker, hield hij nu ook Ad Voerman op gelijke hoogte en liet in beide gevallen degelijk spel zien. Een topper deze avond vond plaats tus sen Gerard van Ommeren en Wouter Vroegindeweij. Beide spelers spelen voor het eerste schaakteam en ga ven weinig aan elkaar weg. Van Om meren haalde uiteindelijk een punt binnen. De stand: 1. Maarten Pilgram, 2. Jo- janneke Weijermars, 3. Michiel ren- sen. Ronde 3 wordt vrijdag 17 september gespeeld. Nieuwe leden zijn vanaf 20.00 uur welkom in dorpshuis Op Moer. Moerkapelle - Dominee A.J. van den Herik is sinds zondag 12 september ver bonden aan de Hervormde gemeente van Moerkapelle. Van den Herik is 44 jaar oud, is getrouwd en heeft vijf kinderen. Het gezin is onlangs verhuisd naar de gerenoveerde pastorie aan de Klaverkamp.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9