Van der Torn gooit trossen los in werkhaven Hitland Oudheidkamer open Commissie en omwonende niet blij met woningbouw Groene Zoom Auto te water, inzittenden uit auto gehaald Staalplastieken bij Atelier Gielen HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 22 SEPTEMBER 2010 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJs sel (HVN) is zaterdag 25 september open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexposi tie 'Wikken en wegen' te zien. Daar naast wordt deze dag de sinds 2007 presente Moordreehtse touwbaan gedemonstreerd door Appie van Adrichem. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij 'Nooit Gedacht'. De toegang is vrij. Voor meer infor matie: 0180-312228. 20 september het startsein voor de volgende fase van de werkzaamhe den in dit bijzondere stukje Nieu werkerk. Het opknappen van de werkhaven maakt deel uit van het project Hollandse IJssel en heeft als doel om het bijzondere karakter van de werkhaven met de ligplaat sen voor woonboten te behouden. De komende maanden zal de haven uitgebaggerd en opnieuw ingericht worden. De aanleg van een nieuwe riolering, waterleiding en elektrici teitsnet is inmiddels afgerond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een auto met twee inzittenden raakte donderdag 15 september op de krui sing Schielandweg - Kerklaan van de weg en belandde in de sloot. Een man en een vrouw werden door de brandweer uit het voertuig gehaald; zij liepen voor zover bekend geen noemenswaardig letsel op. De oor zaak van het ongeval is onbekend. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik ben blij dat de gemeente een uniek stukje Nieuwerkerk wil behouden, maar Ik kan niet begrijpen waarom er midden in de Groene Zoom woningbouw gepland staat." De bewoners van de 's Graven- weg kunnen zich niet vinden in de plannen van de gemeente Zuidpias voor hun stukje van de Groene Zoom. De buffer tussen Nieuwerkerk en Capelle aan den IJssel moet vooral landelijk en groen blijven, maar ondanks dat staat er op de huidige locatie van het raketcenter aan de 's Gravenweg woningbouw gepland. (foto: Wilco Hogenbirk) Door Marlonneke Willemsen De gemeente Zuidpias is genood zaakt om een nieuw plan voor de Groene Zoom te maken, omdat de provincie in de zomer van 2009 heeft besloten om geen financiële steun te verlenen bij de ontwikke ling van dit project. Samen met ont wikkelaar Arcadis werd op dinsdag 14 september het nieuwe plan aan de commissie Ruimte gepresenteerd. Voor de vergadering hadden zich drie insprekers gemeld, die allemaal bezwaar hadden tegen hetzelfde stukje van het plan; de geplande woningbouw op de locatie van het racketcenter aan de 's Gravenweg. Zij zien het nut hiervan niet in en vinden het niet passen bij de lint bebouwing van dit bijzondere stukje Nieuwerkerk. Voor één van de in sprekers, Karei Neleman, van het ge lijknamige bedrijf, zou de bouw van de woningen ook financiële conse quenties kunnen hebben. "Op deze locatie horen geen woningen thuis en ik vind in de plannen niet terug dat de gemeente ook naar de belan gen van de bewoners heeft gekeken. Ons bedrijf is al meer dan dertig jaar aan de 's Gravenweg gevestigd. Als er vijftien of meer huizen naast ons gebouwd zouden worden, is dat een enorme bedreiging voor het voort bestaan van onze onderneming. We zijn geen negen tot vijf bedrijf en dan kunnen we op veel klachten re kenen. Aan de andere kant zitten we klem door Essepark, dus dit zou op termijn de sluiting van ons bedrijf kunnen betekenen. We vinden het daarnaast ook vreemd dat wij geen uitbreidingsmogelijkheden krijgen, maar dat er wel huizen kunnen wor den gebouwd." Ook de leden van de commissie zei den hun twijfels te hebben bij de woningbouw aan de 's Gravenweg. Theo de Vette (SP): "Het plan voor de Groene Zoom lijkt op zich aardig, maar er zit een aantal adders onder het gras. We hebben onze bedenkin gen bij de woningbouw. De locatie is te dicht bij bedrijven en- hierdoor speel je met de werkgelegenheid. Dat moet je in deze tijd niet doen; bedrijven moeten voorrang krijgen. Daarnaast gaat het om woningbouw in een segment waar de handel op dit moment op zijn kont ligt." Ook Peter Molenaar (ChristenUnie/SGP) had zijn bedenkingen bij het plan. "Er zit een enorm contrast in; we willen veel maar er is geen geld. De bedrijven moeten bestaansrecht blijven houden, maar daarnaast moet het een groene buffer blijven." Andere commissieleden gaven ook aan twijfels te hebben. Johan Hel- mer (PvdA) vroeg zich af of de wo ningbouw nodig was om de rest van het plan te financieren, Rob Ligthart (Trots) zei dat zijn partij het gebied groen wil houden en dus twijfels heeft bij de woningbouw, waarin hij gesteund werd door Martien Zij derhand (GBZ). "De plannen voor de woningbouw moeten ondergeschikt zijn aan de groene structuur van dit gebied." Minou Woestenenk noem de tenslotte de woningbouw een 'vreemde eend in de bijt' in de rest van het plan. Wethouder Rinus Bosman reageerde op deze opmerkingen door aan te geven dat de groene structuur van het gebied ook voor de gemeente het belangrijkst is. "Het gaat niet om massale woningbouw op de locatie van het racketcentrum. We hebben gekeken naar enige wonin gen op deze locatie, maar de hoofd gedachte blijft de Groene Zoom als buffer. Als er woningbouw komt, moet deze aansluiten bij het gebied. Het onderzoek is een initiatief van de eigenaar van het racketcentrum en dat juichen we ook toe, want er moet op deze locatie iets gebeuren. Als dit niet het geval is, verpaupert het gebied, dus de woningbouw zou een kwaliteitsimpuls zijn. Maar we zullen ook goed naar de belangen van de bewoners en de huidige be drijven kijken." Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - De komende tijd zal er eindelijk begon nen worden met het uitbaggeren in de werkhaven Hitland. Wethouder Henk van der Torn gaf maandag Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij ate lier Gielen vindtzaterdag 25septem ber om 14.00 uur de opening plaats van de expositie 'Staalplastieken en schilderijen' van de kunstenaar Wal ter Suvaal. Te zien zijn karakteristieke staalplastieken die binnen en buiten geplaatst kunnen worden alsmede kleurige schilderijen met veel diep tewerking, die zich onderscheiden door bijzonder materiaalgebruik. De expositie loopt tot en met zaterdag 27 november. Atelier Gielen is geopend op don- Voor meer informatie: derdag en vrijdag van 10.00 tot www.atelier-gielen.nl. Bij Galerie Atelier Gielen kan men tevens terecht voor handgemaakte sieraden van Marie-Louise Gielen. Daarnaast treft u er sieraden van Ti- Zib, bronzen beelden van Jos Gielen en Rob Stolk, keramieken van Agnes Kuipers en diverse glasobjecten van Cornelia. Werk van Walter Suvaal. 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Andere dagen op af spraak.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11