Koos Blacquière krijgt geschiedenis Wereldwinkel bij afscheid Ledenvergadering Rode Kruis Opening expositie over molens van Delfland Lions steunen uitje Zonnebloem Oefenspringwedstrijd Cursus Engelse Literatuur HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 22 SEPTEMBER 2010 13 M* ZONDAG 26 SEPTEMBER Opbrengst collecte Koningin Wilhelmina Fonds Taizé-viering Er werd gebridged... Door Marianne Fortuin Zevenhuizen - Koos Blacquière heeft afscheid genomen als voorzitter van de stichting Wereldwinkel Zeven- huizen-Moerkapelle. Hij bekleedde de functie negen jaar. Blacquière kreeg woensdag 75 september een feestelijk vaarwel. Uit handen van de nieuwe voorzitter Dick van der Poort ontving hij een tachtig pagina's tel lend album vol foto's en verhalen. De titel van dit album is 'Van huis kamer tot winkelpand', waarmee het ontstaan en de groei van de Wereldwinkel in Zevenhuizen kort is samengevat. De vrouw van Koos, Bep Blacquière, begon dertig jaar geleden met eerlijke handel vanuit haar huiskamer op de Lange Zijde. Het gezin verhuisde in 1987 naar Waddinxveen, waar Blacquière ook betrokken was bij de Wereldwinkel. In 1997 kwam de familie weer in Zevenhuizen wonen, waar het echt paar zich actief met de Wereldwin kel ging bezighouden; mevrouw als verkoopster en meneer vanaf 2001 als voorzitter. Ooit startte de verkoop in de huiska mer, daarna volgden een vouwwa gen en een SRV-winkelwagen. Mede doorde inspanningen van Blacquière kon in 2006 het pand aan de Dorps straat 202D worden betrokken. Ook het aantal dagen dat de winkel open is, is uitgebreid: van twee naar vier dagen per week. Verbonden De nieuwe voorzitter sprak in loven de bewoordingen over het echtpaar: "Wat we van Koos zullen missen, is de bedrijvigheid en de tomeloze inzet. Bep verkocht eerlijke produc ten, die werden ingekocht bij S.O.S. Wereldwinkel. Ze bracht de spullen zelfs bij de mensen thuis." Hij over handigde de scheidend voorzitter het album met de woorden: "Koos, je hebt een prachtige, prestatie ge leverd." Dat de dertig vrijwilligers hem een Moerkapelle - Het Rode Kruis afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle houdt dinsdag 12 oktober haar algemene ledenvergadering in het Rode Kruisge- bouw, Moerveen 1. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - In His torisch Centrum Ons Molenverleden aan de Tweemanspolder 15 vindt zaterdag 25 september om 14.00 uur de officiële opening plaats van de expositie 'Molens in het Hoog heemraadschap van Delfland'. De openingshandeling wordt verricht door de heer Sj. Veerman, voorzitter Te zien bij Ons Molenverleden. van de Stichting Molenwereld. Deze expositie, evenals de expositie over de (voormalige) molens in het stroomgebied van de Rotte in het Hoogheemraadschap Schieland, is te bezichtigen op elke laatste zaterdag van de maand van 13.30 tot 16.00 uur en op de tweede dinsdag van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur. warm hart toedragen, bleek uit het aangeboden album. Willy Oenema sprak namens het bestuur en de PR- commissie Blacquière toe: "In april ben ik benaderd met het verzoek een album te maken, ledereen heeft een bijdrage hieraan geleverd. De namen van jou en Bep blijven voor altijd aan de Wereldwinkel verbon den. Voor ons zijn jullie onvergete lijk." Blacquière bedankte op zijn beurt de andere vrijwilligers: "Ik was altijd verrast door de inzet van jullie. Jul- Zevenhuizen-Moerkapelle - Dank zij een ruime gift van de Lionsclub aan de afdeling Zevenhuizen-Moer kapelle van De Zonnebloem gingen donderdag 16 september een twin tigtal gasten van de Zevenster, be geleid door negen vrijwilligers, met de bus richting Alphen aan den Rijn voor een bezoek aan Avifauna. Na de lunch volgde een boottochtje op het Brasemmermeer, waarna het gezel schap terugkeerde naar Zevenhui zen. Voor meer informatie over de Zon nebloem: 0180-631826. Moerkapelle - Rijvereniging en Po nyclub Moerveen houdt zaterdag 9 oktober een oefenspringwedstrijd, ledereen met een eigen paard of pony kan die dag oefenen. De oefenwedstrijden zijn laagdrem pelig, zodat iedereen in eigen tempo springervaring op kan doen. Een be geleider staat de gehele dag in de bak om te helpen. Voor aanmelding: wedstrijdmoerveen@live.nl. De rijvereniging is te vinden aan de Rottekade 24. Zevenhuizen - Onder leiding van Elly Blom gaat maandag 1 novem ber een cursus Engelse literatuur van start. In deze cursus wordt een aantal meesterwerken uit de En gelse literatuur behandeld, waarbij gekeken wordt naar de inhoud, de tekststructuur en de stijl. Tevens wordt dieper ingegaan op de ach tergronden van de auteur. De cursus omvat zes bijeenkomsten van twee uur bij docente thuis. Het eerste boek dat behandeld wordt is 'A por trait of the artist as a young man' van James Joyce. Voor meer informatie: 0180-631736. Een album vol geschiedenis voor Koos Blacquière. lie zijn niet alleen de verkoopdames, maarerwordtgeëtaleerd, iemand let op de houdbaarheidsdatum, iemand anders maakt de omzetstaatjes. Heel leuk. We hebben inkopers van food en non-food, en roosters ma ken is ook een hele klus. Een aantal van ons geeft lessen op basisscho len. Ik ben daar trots op. Ik ben erg blij met het cadeau dat ik gekregen heb. Van het bestuur heb ik de Max Havelaar in hedendaags Nederlands gekregen, een heel leuk cadeau dat bij de Wereldwinkel past." Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot (School-kerkdienst) en 19.00 uur ds. Z. de Graaf. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. W.G. van den Top. Ger.kerk 10.00 uur drs. A.D. Noordam (school-kerkdienst). Vrijz. Kerk Zev. 10.30 uur ds. R.P. van Dijk. R.K. Gem. Moe./Zev. - Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. TJ. Kamerbeek en 18.30 uur ds. A.J. Schalkoort. Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. AJ. van den Herik. Zevenhuizen - Bij de onlangs ge houden collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds is een bedrag van 4.503,15 euro opgebracht. De organisatie dankt gevers en collec tanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - In de Ontmoetings- kerk is zondag 26 september een oecumenisch avondgebed in de vorm van een Taizé-viering. In deze viering ligt de nadruk op bijbel lezing, gebed en meditatie. Liturg is pastor Sjon Donkers. Aanvang 19.00 uur. Zevenhuizen - De leden van bridge club Zevenhuizen speelden vorige week derde zitting van de eerste ronde. In de A-lijn waren Patricia Nie- wold en Marijke Stolker de win naars met 61.90%. Tweede werden Ruud Bantje en Mark de Wall met 60.12% en op de derde plaats ein digden Tiny Knijnenburg en Nelleke van Zwieten met 58,63%/ In de B-lijn werden CecileLelie- veld en Ria van Wensem eerste met 63%; Wim Verwaal en Rietje Scheffers eindigden als tweede met 57.92% gevolgd door Ger Spanjaard en Els Zwanenburg met 55.00%. In de C-lijn waren Rein Boot en Theo Rovers het beste koppel met 59.58%, Loes Bantje en Frank Mol werden tweede met 58.33%, Carla de Jong en Dirkje Vermaat eindig den als derde met 55.83%. Ruud Bantje en Mark de Wall voe ren de A-lijn aan met 57.79%; In de B-lijn staan Cecile Lelieveld en Ria van Wensem bovenaan met 58.45%. Rik Berends en Geertje Wiggers staan in de tussenstand eerste in de C-lijn met 58.01%.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13