Al 50 jaar hét winkelhart: Jubileum Letterspeurtocht de Passage Waddinxveen j* Mu.b;E!:.5.M.°bE bruncj aJBaPLo m m wal - SiSaoQiD R1ANNE f È- HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 22 SEPTEMBER 2010 23 Doe mee win! Vanaf zaterdag 25 september start de Jubileum Letterspeurtocht. De wedstrijdformulieren liggen in de winkels van de Passage. In de week van zat. 25 sept. t/m vrij. 1 okt. zoekt u zin 1. En in de week van zat. 2 okt. t/m vrij. 8 okt. zin 2. Beide zinnen vormen een ludieke slogan die alles te maken heeft met het 50-jarig jubileum. Met deze jubileum letterspeurtocht zijn schit terende prijzen te winnen! Op zaterdag 9 okt. om 16.00 uur worden de prijswinnaars bekendge maakt in de Passage als afsluiting van Kraak de Jubileum Kluis. Vier het jubileumfeest mee met de winkeliers van de Passage! DABASTO ABNAMR0 RObïRT dïli HRftQ 45 HEMA GREENFIELD CD Lichtpaviljoen Arke volop feest in de Passage Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Al ruim 50 jaar is de Pas sage hét winkelhart van Waddinxveen. De Passage-ondernemers vieren dit lus trum graag met hun klanten en organise ren daarom in de komende maanden al lerlei jubileumactiviteiten. De spits werd afgebeten met een gezellige Kinderdag op zaterdag 11 september. De vrijmarkt, de clowns, het springkussen en de schminkkraam werden de feestelijke start van het Passagefeest. Intertoys-onderne- mer Gert van der Wal: "Als de Kinderdag de maatstaf is voor de komende weken, dan staat ons nog heel wat te wachten. Wij hebben er ongelooflijk veel zin in om te laten zien dat de Passage bruist van de energie." Ook Jaco Groeneveld (van o.a. Jeans House Greenfield) en John Mulder (Mulder Mannenmode) kijken vol enthousiasme uit naar de komende weken. De drie heren zijn betrokken bij de lustrumactiviteiten, georganiseerd door de Passage-winkeliersvereniging. Jaco Groeneveld: "Er is een interessant programma, waarbij wij ervoor hebben gezorgd dat alle bedrijfstakken die in de Passage vertegenwoordigd zijn, aan bod komen. Dat is zowel voor de onderne mers als voor de consumenten natuurlijk wel zo aantrekkelijk." Stukje historie De eerste winkels in de Passage wer den overigens al bijna 60 jaar geleden gerealiseerd, maar in de eerste jaren was er nog geen sprake van een echt win kelcentrum. John Mulder: "In 1951 werd in opdracht van mijn opa ons huidige winkelpand gebouwd. Dat gebeurde ge lijk met het naastgelegen pand, waar nu Bruna gevestigd is. Het was de bedoeling dat er direct nog meer winkels zouden komen, maar in deze naoorlogse periode moest de economie eerst nog goed op gang komen." in 1960 was men zover en werden de buurwinkelpanden van Mulder en Bruna gebouwd. Gert van der Wal: "Grappig daarbij was, dat er van ieder pand een meter in de breedte werd 'afgesnoept' om zoveel mogelijk winkel panden te kunnen bouwen. Zo zijn de re latief smalle panden ontstaan. Een aantal winkels is later nog weer verbouwd of sa mengevoegd. Tegenover de panden van Mulder lagen destijds nog weilanden en er was ook een kleuterschool gevestigd. In 1975 werden op die locatie de winkel panden met de opvallende kapvormige daken gebouwd. Vanaf dat moment was de passage een écht winkelcentrum met winkels in alle soorten en maten. De win kels aan de Kanaalstraat zijn er overigens ook in deze periode gekomen. Op die plek stonden eerst woningen." Feestprogramma Jaco Groeneveld is al ruim 15 jaar Pas- sage-ondernemer. "De Passage is echt een uniek winkelcentrum met veel fami liebedrijven, waarbij kwaliteit, service en klantvriendelijkheid hoog in het vaandel staan. Omdat de meeste winkeliers al lang betrokken zijn bij het reilen en zei len in Waddinxveen, weten ze prima wat de Waddinxveense consumenten graag willen. Dat zie je onder meer terug in het feestprogramma. Aankomend weekend (zaterdag 25 september) staat in het teken van de mode. Op het plein voor de Kruiskerk wordt een heuse catwalk gebouwd, waarop Waddinxveense mode ondernemers hun najaars- en wintercol lectie zullen presenteren. Ook de kappers zijn dit jaar vertegenwoordigd. Het Passage Fashion Weekend 2010 wordt één spetterende modeshow. De presen tatie is ook dit jaar in handen van Laura Vlasblom." Letterspeurtocht en Jubileumkluis Een andere activiteit is de Letterspeur tocht, die in deze en komende weken in de Passage plaatsvindt. Gert van der Wal: "Dit is een etalagewedstrijd, waarbij de consumenten letters kunnen verzamelen en ze vervolgens een zin kunnen maken, die van toepassing is op de Passage. Er zijn hele leuke prijzen te winnen en de uitslag wordt op 9 oktober gepre senteerd. Op die dag is er van alles te beleven in de Passage. Zoals het spel 'de jubileumkluis', waar iedereen aan mee kan doen. De Passage-winkeliers stel len hiervoor prijzen beschikbaar en het spektakel wordt op een groot podium gepresenteerd. De jubileumfestiviteiten worden op 23 oktober afgesloten met een Proeverij- dag, waarbij de foodondernemers op de Passage betrokken zijn. John Mulder: "Dit wordt opnieuw een gezellige dag, in het teken van heerlijk eten en drinken, maar ook andere ondernemers zullen hier met acties bij aansluiten. Wij ont moeten iedereen graag in de Passage." WADDINXVEEN ■assaf RING FOTO FOTOGRAFIE VERZIJL sport PASSAGE 218 lASSAFLEUR I 9,l WOMEN WE AR TOT XX 8 remmer Waddinxveen Kappers van Nature De Kaashakker eye wish

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23