Uitgefeest? Beginnerscursus Internet Boven en onder water fotograferen Meer petticoats dan vetkuiven Alpha cursussen Kidz knutselen Halloween Jorn Brouwer winnaar ballonnenwedstrijd 5 mei Kennedymars voltooid Mooie opbrengst rommelmarkt HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 22 SEPTEMBER 2010 27 zetje feestkleding te koop op marktplein www.hartvanholland.nl Kinderboekenweek in bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssei - De rommelmarkt, welke op 18 septem ber plaatsvond in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat, heeft een bedrag van 7.800,- euro opgebracht. Deze opbrengst is be stemd voor diverse goede doelen. De vele vrijwilligers die aan de rommel markt hebben meegewerkt, kunnen terugkijken op een succesvolle dag. Nieuwerkerk aan den IJssei - Zelf op www.buienradar.nl opzoeken of het droog blijft? Dit, en andere din gen kunnen senioren leren tijdens de beginnerscursus Internet die in samenwerking met Seniorenweb wordt gehouden in de Openbare Bi bliotheek aan het Raadhuisplein. De cursus omvat drie lessen op dins dag 12 en 19 oktober én 3 november van 10.00 tot 12.00 uur. Inschrijven kan tijdens openingsuren aan de ba lie van de bibliotheek of via 0180- 316201. Voor meer informatie: activiteiten @bibliotheeknieuwer- kerkaandenijssel.nl Nieuwerkerk aan den IJssei - De Rotterdamse beroepsfotograaf Peter Korff verzorgt op donderdag 30 sep tember in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein om 20.00 uur een foto- en geluidspresentatie met beelden van het onder- en boven- watergebeuren rondom het eiland. Bangka voor de kust van Sulawesi (Celebes). Korff is lid van het Bangka duikteam. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssei - De Stichting VEDJ ging zaterdag 18 september 'Back to the sixties'. Een braderie, lekker eten en drinken, een springkussengevangenis, zang, dans, muziek en een lekker zonnetje zorg den voor een swingend feestje in het Essepark. De streetdancemeiden hadden be halve de make-up van hun moeder, ook de kledingkast van oma geplun derd en lieten zien dat ze ook op 'prehistorische' muziek prima uit de voeten konden. Nieuwerkerk aan den IJssei - De Openbare Bibliotheek besteedt in de periode van woensdag 6 tot en met zaterdag 16 oktober op diverse manieren aandacht aan de kinder boekenweek, welke dit jaar als the ma heeft meegekregen 'De Grote Tekententoonstelling - beeldtaal in kinderboeken'. Hoe de kinderen weten hoe bij voorbeeld Jip en Janneke eruit zien of Pippi Langkous, hebben zij te danken aan de tekenaars. Daar staan maar weinig mensen bij stil. Daarom gaat het tijdens de Kinder boekenweek 2010 niet om de let ters, maar om de tekeningen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Nesse- lande - 'Er is meer'; dat is het thema van de beide Alpha cursussen die vandaag, woensdag 22 september, en donderdag 23 september van start gaan. De Alpha-cursus is een vrijblijvende kennismakingscursus waarin de belangrijkste onderwer pen van het christelijk geloof wor den besproken. De cursus omvat twaalf avonden en een weekend. De cursusavonden starten om 19.00 uur met een eenvoudige maaltijd en eindigen stipt om 21.30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Op woensdag vindt de Alpha cursus plaats in het Ontmoetingscentrum in Nieuwerkerk, op donderdag in de Kristal in Nesselande. Voor meer informatie en aanmelden: 06-50237979, harry.scholte@sterk- werk.nl of via www.de-lichtkring.nl. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssei - De twee-jarige Jorn Brouwer is de winnaar geworden van de ballon nenwedstrijd, die op 5 mei door Stichting Evenement werd georga niseerd. Zijn ballon is 151 kilometer van Nieuwerkerk, in het Belgische dorpje Pittem teruggevonden. Ook de ballonnen van de andere prijs winnaars, de 13-jarige Sean van Nieuwerkerk aan den IJssei - Onder begeleiding van stemmige geklede leden van het Vedj knutselteam kunnen kinderen op woensdag 6 oktober van 14.00 tot 16.00 uur in Con Musica een Halloween pom poen maken. De kosten bedragen 2,50 euro. Vooraf aanmelden is gewenst. Voor meer informatie en aanmelden: 06- 14606126 of sandra.vedj@hotmail. com. der Meer en de 3-jarige Amy de Wit zijn ver gevlogen, respectievelijk 119 kilometer naar Sint Laureins in België en 109 kilometer naar Krab- bedijke in Zeeland. De prijzen wer den vrijdag 17 september tijdens de Vlootschouw uitgereikt. Ook andere ballonnen zijn relatief ver terecht gekomen, bijvoorbeeld op Tholen (63 km), in Nieuw Vossemeer (58 km) en in Poortvliet (57 km). Nieuwerkerk aan den IJssei - Het regende bijna non-stop, wat zorgde voor blaren, en de laatste kilome ters vielen toch zwaar. Toch heeft ze de tocht voltooid: Ada van den Oever liep de Kennedymars, die een lengte van tachtig kilometer kent. Van den Oever liet zich voor het wandelevenement sponsoren voor het goede doel: Stichting Langtang Children Home. Voor het lopen van de tachtig ki lometer beklom zij het podium en overhandigde zij een cheque van 1836,70 euro aan leden van de stichting. Opening Leerlingen van Jenaplanschool de Terp zijn momenteel hard aan het werk om de bibliotheek om te toveren in een ware kunsthal. Op woensdag 6 oktober komen alle leerlingen van De Terp naar de bi bliotheek om de Kinderboekenweek te openen. De kunstwerken zijn tot eind oktober tijdens openingsuren te bewonderen. Ideeën opdoen Hoe krijg je wat je in je hoofd hebt nu mooi op papier? Informatieve boeken hierover liggen apart uit gestald. De kinderen kunnen ook de 'Kinderboekenmolen' mee naar huis nemen, boordevol tips over leuke boeken. Illustratoren op bezoek Geen schrijvers dit jaar, maar illu stratoren die uitleg over hun werk komen geven aan basisschoolleer lingen. Op donderdag 7 oktober vertelt Aby A. Hartog hoe zijn ver halen tot stand komen. Vrijdag 8 oktober is Ted van Lieshout te gast in de bibliotheek en op donderdag 14 oktober maken de kinderen sa men met Peter Brouwers een illu stratie bij een.nieuw verhaal. Voorstelling Op woensdag 13 oktober vindt van 14.00 tot 15.15 uur de voorstelling 'Striptekenaars gezocht!' plaats. De voorstelling is bestemd voor kin deren in de leeftijd van vier tot en met elf jaar. De toegang bedraagt 2,- euro in de voorverkoop en 3,- euro op de dag zelf. Voor meer informatie: www.bibliotheeknieuwerkerkaan denijssel.nl. Gehaald!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27