Dierencentrale De wondere wereld onder water Muziekverkenning voor kinderen HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 22 SEPTEMBER 201029 Veel valt er nog niet te verkennen, want op een klein, kleurrijk speel goedrad na op de bodem, zie ik verder niets dan tegels. Maar mijn fantasie slaat spoedig op hol. Stel je eens voor datje het duiken onder de knie hebt en in de zomer tropi sche wateren in kunt. Datje zwemt tussen vissen met de meest uiteen lopende kleuren, grote planten die zachtjes wiegen met de stroming en met een beetje geluk komt er mis- Duikvereniging 7Under houdt mo menteel een ledenwerfactie. "Dui ken in clubverband geeft een extra dimensie", meent voorzitter Bob Stoll. "Het gaat om de beleving van de duik, maar er zit ook zoveel meer omheen." De leden van 7Under trainen we kelijks in De Koornmolen. Stoll: "We doen dan ook aan een stukje conditietraining. Want als je in een noodsituatie komt, is het handig getraind te zijn. De essentie van de duikopleiding is ook dat je traint op nood- en panieksituaties. Want dan schrik je niet zo snel als je au tomaat bijvoorbeeld door je buddy uitje mond wordt getrapt." Euforisch De voorzitter meldt voorts dat als je in Nederland leert duiken, het alle maal een stuk makkelijker is in het buitenland. "Koudwaterduikers" zijn beter getraind en vaak gewend met minder zicht te duiken. Dat kan als eng worden ervaren. Maar andersom is er net zo goed een risico", waarschuwt hij. "Bij mijn eerste duik in tropisch water, werd ik euforisch. Ik had oneindig zicht, de temperatuur was lekker... Toen ik op een gegeven moment op mijn dieptemeter keek, bleek ik bijna op een kritieke grens van veertig me ter te zitten." De Zevenhuizense duikvereniging is aangesloten bij CMAS, een we reldwijde confederatie van niet- commerciële duiksportbonden, in Nederland vertegenwoordigd door de NOB (Nederlandse Onderwater sport Bond). Stoll: "En we hebben vier gecertificeerde instructeurs die tot elk niveau kunnen oplei den." 7Under traint elke maandagavond van 21.00 uur tot 22.00 uur. Voor meer informatie: www.7under.nl. Zevenhuizen - Kinderen uit de groe pen 4, 5 en 6 kunnen zich aanmel den voor de lessen 'Muziekverken ning' onder leiding van Margré van Gestel. De cursus wordt gehouden in dorpshuis Swanla op donderdag van 16.00 tot 17.00 uur. De cursus duurt anderhalfjaar. Na afloop kunnen de kinderen snel thuisraken op het in strumentvan hun keuze. Voor meer informatie: 0180-632829. Vermist Kater, rood, licht van kleur, witte kin, borst, poten en staartpunt, jong, halsband zwart koker, St. Victor- plein Waddinxveen, Poes, schildpad, Noordeinde Wad dinxveen. Gevonden Kater, zwart, witte voeten, bef, snuit en wit op buik en aan staartpunt, is gechipt, St. Victorstraat Waddinx veen, Kat, cypers, witte buik, poten en kin, Buddybreathing. (foto: Theo Baars) me goed in de gaten en doet voor hoe je kunt vinzwemmen), je bril leegmaken als er water in gelopen is en samen doen we op een be- paald moment op de bodem aan buddybreathing. Da.t houdt in dat je samen met één automaat doet. Het gaat goed. Tot het moment dat ik weer op mijn eigen lucht over moet gaat. Ik haal adem, maar geen lucht vult mijn longen. Het is niets dan water. Proestend stijg ik op. "Je moet ook eerst uitademen, dan blaas je het water eruit", zegt Dirk. Wijze les voor de volgende keer. Want die gaat er zeker komen. Ik ga voor een cursus zodat ik van de zo mer de wondere wereld onder water vol avontuur kan verkennen. Maarten Schoutenstraat Waddinx veen. Poes, lapje Kat, zwart, met witte aftekeningen, kittens, Julianastraat' Moerkapelle. Kater, zwart, vlooienband wit, Ka- naalweg Waddinxveen. Kat, cypers, licht van kleur, witte borst, Lelieveld Nieuwerkerk. Agapornis, Lepelaarhof Moordrecht. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Verslaggever Marianne Vermaat ging op bezoek bij de Zevenhuizense duikverenin- ging 7Under voor een proefduik. Zij maak te kennis met de basisregels van het kun nen vertoeven onder water zonder naar boven te hoeven voor een ademteug. Zevenhuizen - Je voelen als een vis in het water. Dit spreekwoord was voor mij wel heel letterlijk van toepassing vorige week maandag. Want daar lag ik dan op de bodem van zwembad De Koornmolen, op mijn gemakje in- en uitademend. schien wel een schildpad voorbij. Zover ben ik echter nog lang niet. Want hoewel het wat mij betreft een van de mooiste uitvindingen van de eeuw is, moet je wel leren omgaan met de apparatuur. Instructeur Dirk Vonk, een van de oprichters van de club, is mijn trai ner en buddy voor die avond. Na het aantrekken van de flippers en het opzetten van de duikbril, mag ik eindelijk het water in. Op de kant ligt een vest met daarop een fles met perslucht bevestigd. Voor mij. Eerst nog even een loodgordel om. Het is dat ik grond onder mijn -voeten heb, anders was ik spontaan gezonken, wat straks natuurlijk ook de bedoeling is. Bij het aantrekken En dat klopt. Want wanneer ik een maal heb geoefend met ademhalen door het mondstukautomaat en een beetje heb gespeeld met het op blazen en laten leeglopen van mijn vest, ga ik onder. De gebaren onder water zijn ge makkelijk. De o van oké maken met je vingers als het goed gaat, duim omhoog als je naar de oppervlakte wilt en zo leer ik meer. Dirk houdt van al die uitrustingsstukken, is mijn totale massa helemaal toege nomen. "Je bent nu een kilootje of zestien, zeventien zwaarder", zegt Dirk. "Maar in het water merk je daar niets van."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29