ANBO activiteiten in oktober DAGO zet winnaars in het zonnetje Op weg naar kinderboekenweek ERENAMBULANCE Opening nieuw complex Floreant met wedstrijd tegen Oud Feyenoord Overspannen Dierenbescherming zoekt of burn-out? collectanten Je hormonen de baas! HART VAN HOLLAND REGIO 22 SEPTEMBER 2010 Aanhouding na vechtpartij Voetbal Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de ANBO kunnen bridgers, al dan niet lid van een ouderenbond, op dinsdag 5, 12, 19 en 26 oktober om 13.30 uur komen kaarten in de Batavier aan de Batavierlaan 4. Er is capa citeit voor zestien paren. De kosten bedragen 2,- euro per persoon. Fitness, volksdansen en yoga De fitnesslessen vinden plaats op woensdag 6, 13 en 27 oktober in de gymzaal van het Comeniuscollege aan het Fresiaveld 20 en staan onder leiding van een ervaren docente. Liefhebbers van het volksdansen voor 55+ moeten even wachten tot dat de docente weer hersteld is. De yogalessen vinden plaats in de Dorpsstraat 32a op dinsdag 5,12,19 en 26 oktober van 9.30 tot 10.30 of van 10.45 tot 11.45 uur; in samen werking met de Meander is er les op donderdag 9, 16, 23 en 30 oktober om 10.45 uur. Een gratis proefles is mogelijk. Pergamano en keramiek Belangstellenden voor het perga mano zijn welkom in De Batavier op donderdag 7 en 28 oktober van 14.00 tot 16.00 uur (meer informa tie via 06-24276371). Nieuw op dinsdag zijn keramiekles- sen onder leiding van Vera Maguire. De lessen vinden vanaf 5 oktober plaats in de Meander van 10.00 tot 12.00 uur (meer informatie via 06- 10886043 of 0180-333777). Darten, biljarten en klaverjassen Op woensdag 6 en 20 oktober kan er gedart worden in De Tap aan de Dorpsstraat, ledereen is welkom vanaf 15.00 uur. In de restauratiezaal van de Mean der kan op dinsdag 5, 12, 19 en 26 oktober om 14.00 uur geklaverjast worden. De kosten bedragen 1,- euro per persoon (meer informatie 06-51623750). Voor algemene informatie: 0180-313093. Oud Verlaat - Over twee weken be gint de kinderboekenweek. Het the ma is 'de grote tekententoonstelling, over verbeelding in boeken'. De bus van Probiblio rijdt met dit thema al weer even rond. Vorige week was de bus in Oud Verlaat. De kinderen van de christelijke basisschool de Nesse- vliet vermaakten zich in de bus met illustraties maken bij kinderboeken. Gouda - Politie Hollands Midden heeft op vrijdag 17 september omstreeks 04.00 uur op het Raam een 24-jarige Amsterdammer aangehouden op verdenking van openlijke geweldpleging en open baar dronkenschap. Even daarvoor kreeg de politie een melding dat er een vechtpartij aan de gang zou zijn op de Markt ter Hoogte van de Kaaswaag. De melder gaf een signalement van de mannen die andere personen zouden slaan en schoppen. Ter plaatse zag de politie de verdachte nog net ach ter een auto wegduiken toen zij op de mountainbike kwam aanrijden. Hij voldeed aan het signalement en werd aangehouden. De vechtpartij ontstond nadat een 22-jarige vrouw uit Waddinxveen werd geschopt. Vrienden kwamen voor haar op en er ontstond een gevecht. Een 28-jarige man liep later langs en zag een aantal per sonen met elkaar vechten. Hij riep dat de mannen moesten stoppen en het beter met woorden kon den oplossen. Vervolgens werd hij door meerdere mannen geschopt. Hij en de 22-jarige vrouw hebben aangifte gedaan. De politie doet verder onderzoek naar de zaak. Regio - De DierenAmbulance Gouda en Omstreken (DAGO) heeft vrijdag 17 september de prijswinnaars van de prijsvraag op het Oogstfeest te Zevenhuizen in het zonnetje gezet. DAGO helpt in het gebied van Lopik tot Moerkapelle en van Bodegraven tot Nederlek (huis)dieren in nood en zij wilde tijdens het Oogstfeest haar naamsbekendheid vergroten. De prijswinnaars kregen een ver rassingspakket van persvrijwilligster Marja Nieuwveld. Hoofdprijswinna res Anouk Moret (10) uit Nieuwer kerk mag binnenkort DAGO komen bezoeken. Florine van den Berg (8) uit Waddinxveen, Melissa IJzerman (11) uit Zevenhuizen, Anne Sonne- veld (10) uit Moerkapelle en Bart Breeuwer (9) uit Nieuwerkerk ein digden met hetzelfde antwoord op de tweede plaats. Meer informatie: www.dierenambulancegouda.nl Boskoop - Wethouder van Sport Wim van der Hoek opent tezamen met voor zitter Stefan Hoste van Floreant op zaterdag 25 september het nieuwe com plex van de voetbalvereniging. De kleedkamers zijn vernieuwd en er zijn twee nieuwe kunstgrasvelden aangelegd. Oud-Floreant tegen Oud-Feyenoord De opening wordt gevierd met een wedstrijd waarin een elftal van oud spelers van Floreant het opneemt tegen Oud-Feyenoord. Voor Floreant spelen onder andere Roel de Mos, Gerrit van den Berg, Ron van der Laan, Pieter van der Loo, Ron Geers, Fred Houtman, Edgar van Eeden, Ralph en Ramon Erkelens, Ward van Klaveren, Robin Krins, Emiel Borst, Martin Geers, Theo van der Lip, Bas Kempkes en Dennis Azbach. Voor Feyenoord komen onder meer in het veld Pierre van Hooydonk, Paul Bosvelt, Gaston Taument, Kees van Wonderen, Jean-Paul van Gas tel, Ruud Heus, Peter Houtman, Henk Warnas, Joop van Daele, Regi Blinker, Bert Konterman, John Met god, Michael Mols, Ben Wijnstekers, Mike Obiku, André Stafleu, André Hoekstra en Arnold Scholten. De F-pupillen van Floreant spelen onderling voorwedstrijden. Na af loop van de hoofdwedstrijd verzorgt de band Hard Zat een optreden in de speciale feesttent. De toegang voor niet-leden bedraagt 7,50 euro. Voor meer informatie: www.floreant.nl. Nesselande - Wie meer wil weten over ongezonde stress, overspan nenheid of over het hebben van een burn-out is op donderdag 7 oktober welkom in bibliotheek Nesselande aan de Cypruslaan 408 waar Con text Rijnmond, een onderdeel van de Parnassia Bavo Groep, een voor lichtingsavond organiseert over het voorkómen van bovengenoemde klachten. Dit onderwerp is tevens het thema van de Landelijke Dag Psychi sche Gezondheid, welke op zaterdag 9 oktober plaatsvindt in het Onder wijsmuseum te Rotterdam. Aanmelden kan aan de balie van de bibliotheek of via l.rijsdijk@biblio- theek.rotterdam.nl. Voor meer informatie: 010-4933555 of t.suradee@context.nl. Zevenhuizen - Voor de jaarlijkse collecte van de Dierenbescherming, dit jaar van maandag 4 tot en met zaterdag 9 oktober, is de organisatie op zoek naar collectanten. Zij kun nen zelf bepalen hoeveel tijd zij aan het collecteren willen besteden. De opbrengst van de collecte is gedeel telijk bestemd voor lokale doelen; er gaat ook een deel naar het Dieren tehuis Midden-Holland te Gouda als geldelijke ondersteuning. Voor meer informatie: 0180-632881. Nesselande - Joke Stroo en Anita Akkermans, verpleegkundigen van Care' for Women, verzorgen op donderdag 14 oktober van 19.30 tot 21.00 uur in de Kristal aan de Cypruslaan 404 een lezing met als thema 'Je hormonen de baas!'. Vrouwen hebben gedurende hun le ven te maken met hormoonschom melingen welke klachten van diver se aard tot gevolg kunnen hebben. Tijdens de lezing wordt uitgelegd waar de klachten vandaan kunnen komen en wat er eventueel aan te doen is. De toegang bedraagt 2,50 euro. Aanmelden kan aan de balie van bibliotheek Nesselande in de Kristal of via l.rijsdijk@bibliotheek. rotterdam.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31