"RE: Best frleiis ferever? KWARTENFESTIVAL VOOR JONG MUZIKAAL TALENT Gezelligheid en diepgang gaan samen bij Youth-Alpha Een verfrissende Iblik HOLLANDS CITISME IN DE LIFT HET KWARTENFESTIVAL 32 ■HART VAN HOLLAND PEPTALK 22 SEPTEMBER 2010- Jongerendienst DE ZEVEN MUZEN p STICHTING VÓNK B mm Door Pepijn de Groot Eens pakte ik de trein richting Eindhoven. In Utrecht overstappen, richting het zonnige zuiden. Een traject van verschil, scheen. Het Brabantse bewustzijn - in de vorm van het dia lect - wordt uitgebuit sinds de populaire beweging van New Kids On The Block. De zachte G werd flink opgeklopt in de coupé, het leek alsof ze mij (misschien zagen ze wel aan me dat ik geen Brabo was) wilden laten zien dat ze uit Eindhoven kwamen. Het was feest bij de groep jongens toen Eindhoven eenmaal bereikt werd, een ritueel dansje bleef nog net uit. Braban ders zien hun 'slang' als trots: Jos van Oss' 'Ik heb een zachte G, maar ook een harde L' en de New Kids On The Block-kreet en 'broodje bakpau jónguh' worden veelvuldig hergebruikt. Als de Nederlander ooit heeft bestaan als type, is hij niet meer: er is stamvorming ontstaan. Het lijkt alsof het bewustzijn van oorsprong toeneemt. Het is gissen naar de redenen. Is het dat de grote verscheidenheid aan nationaliteiten pronkt met hun afkomst? Allochtonen die met vlaggen van hun vaderland lopen als het ware de opening van de Olympische Spelen, internetcommunities waar mensen pochen met hun afkomst. Op Hyves zijn profielnamen te vinden als: A Proud Serbian Girl, Turkish Delight..., Geor The Lazy Mexican. Voelt de Neder lander zich in de hoek gedrukt door deze stortvloed aan interne afkomsthype? Er waren Tilburgse kruikezeikers, Rotterdamse kakkerlakken, Doetinchemse Superboeren. Van oorsprong scheldnamen, nu krijgen de termen een positieve bijklank. Kakkerlakken zijn tegenwoordig zelfs in trek als tatoeage: als je op Youtube zoekt naar 'Moose Tattoo kak kerlak' dan sta je nog te kijken hoeveel Rotterdammers het beest watje het liefst verdrukt onder pleepapier ziet, op hun huid laten vereeuwigen. Den Haag is het actuele epicentrum. Als Sterretje, Jokertje en Barbie uit 'Oh Oh Cherso' ge confronteerd worden met de koude kant van Den Haag, zouden ze vast en zeker volksheld Haagse Sjon citeren: "Jij kom zeker nie uit Duh Haag? Dan ben jüh een vieze laffe Hagenees wantje praat nie zoas mè." Cijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO) wijzen uit dat de vakantie vierende Hagenezen 1,2 miljoen kijkers trokken afgelopen donderdag. De Haagse trots spat van het beeldscherm: "Hagenezen zijn eerlijk, Hagenezen zijn gek", "Hagenezen," Scheveningen, helemaal leip, mafkezüh" zijn de woorden van respectievelijk Sterretje en Barbie uit kijkcijferkanon 'Oh Oh Cherso'. Als getogen Zevenhuizenaar is mijn dubio uitgebreid. Ik begeef me tussen de Rotterdamse, Goudse en Haagse subcultuur: wat moet ik kiezen? Het meisje in de Multivlaai reclame weet zich te redden door 'van alles wat!' uit te kramen. Tussen de kassenbouw zal ik maar shirts laten bedrukken met "I Love Zevenhuizen", door het hartje te vervangen door een trosto maat en "oranje paprika jónguh!" luidkeels scanderen. Bij gebrek aan beter. Nesselande - In de kerk in N.es- selqnde aan de Robert van 't Hof straat wordt zondag 26 september een jongerendienst gehouden met als thema 'RE: Best friends forever?' Hoe ga je om met vrienden? Is ieder een meteen een vriend? Hoe herken je verkeerde vrienden en hoe ga je er mee om? Wat betekent vriendschap eigenlijk? Watzegt de bijbel daarover? Spreker is Jetteke Noordzij uit Baarn. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.15 uur. De toegang is vrij en na afloop van de dienst is er een afterparty.. Regio - Stichting Vonk uit Waddinxveen organiseert samen met de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool, DeZeven Muzen uitZevenhuizen en het Muziek Collectief Bodegraven voor de tweede keer het 'Kwartenfestival'. Nieuw daarbij dit jaar is het Drumspektakel. Het festival wordt georganiseerd om het jonge muzikale talent van de vier instellingen te stimuleren. Voorrondes en finale In de voorrondes wordt gestreden in de categorieën tot en met 10 jaar, 11 tot en met 14 jaar, 15 tot en met 18 jaar en door ensembles. De voorron des vinden in Nieuwerkerk plaats op zaterdag 25 september om 15.30 uur in de Muziekschool aan de Schubert- straat 50, in Waddinxveen op vrijdag 8 oktober om 19.00 uur bij Stichting Vonk aan de Kerkstraat 13 en op woensdag 27 oktober om 19.00 uur in Zevenhuizen in het WH-kerkje aan de Dorpsstraat 139 én in Bodegraven in het Evertshuis aan de Spoorstraat 15 om 19.30 uur. De finale van het Kwartenfestival vindt plaats op woensdag 3 novem ber om 19.30 uur in Bodegraven. Drumspektakel Het drumspektakel, een 'battle' voor drummers en slagwerkgroepen, kent geen voorrondes. De finale is op woensdag 3 november om 17.00 uur in het Evertshuis in Bodegraven. Reeuwijk - In Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 wordt voor zaterdag 2 oktober 'Gojufest 2010' georganiseerd, het jaarlijkse hard, death, metal-core en black-deathmetal festival met optredens uit binnen- en buiten land. Om 14.00 uur gaat de deur open waarna de eerste band om 14.30 uur het podium betreedt, te weten John Doe uit Reeuwijk. Vervolgens zijn er achtereenvolgens optre dens van de Nederlandse bands Life Burns Cold, Angry Old Wan kers, Drainlife en Stronghold; van de Duitse band Abattoir of Abso lution; van de Nederlandse bands When all life ends en Conteched; van Balfor uit Oekraïne en van de Grindbashers uit Nederland en In fested Blood uit Brazilië. Als laatste verschijnt rond 23.00 uur de Ne derlandse band Warmaster op het podium. Buiten staan kraampjes met merchandising van de bands. De toegang bedraagt 11,50 euro in de voorverkoop en 15,- euro op de dag zelf. Tot en met vrijdag 24 september zijn kaarten te bestel len via loose-end@planet.nl of via 06-26950790. Toegang met ID verplicht. Voor meer informatie, ook over de bands en voor het speelschema: www.loose-end.eu. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kroeg Taverna van 't Blok is vanavond, woens dag 22 september, én op vrijdag 24 en woensdag 29 september geopend vanaf 20.30 uur. Kom lekker bijkletsen halverwege de week, of weekend vieren op vrij dag. Vanavond, de 22e, is er een speci ale kroegavond. Kom genieten van de muziek van de akoestische sets van Miss Anthropy uit het Engelse Bris tol en van The Weak and the Strong. Miss Anthropy is een solo artieste die intieme en emotioneel delicate muziek maakt. Haar muzikale invloeden vari eren van Portishead, Ani Di Franco, PJ Harvey, Regina Spector tot Martina Topley Bird. Ze zingt en speelt gitaar. The Weak and the Strong is een krach tige akoestische performer die eigen rauwe en gevoelige nummers speelt en zingt. Hij laat zich inspireren door onder andere Michael Gira, Joy Divisi on and Velvet Underground. De avond duurt tot 0.30 uur; de toegang is vrij. Waddinxveen - De 18e editie van de Youth Alphacursus gaat 3 oktober om 18.30 uur van start in de Bethel- school aan de Heggewinde 22a. De cursus, welke start met een maaltijd, is bestemd voor jongeren van veer tien jaar en ouder, die in tien weken de basis van het christelijk geloof le ren kennen. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer 'hoe en waarom zou ik bidden', 'waarom is er kwaad in de wereld' en 'hoe leidt God mij'. Halver wege de cursus gaat de groep samen een weekendje weg. Wie twijfelt of de cursus voor hem of haar geschikt is, kan vrijblijvend op 3 oktober sfeer komen proeven. Door Pepijn de Groot De scholen draaien inmiddels op volle toeren. Scholieren snakken eigenlijk alweer naar de herfstvakantie. 'Een Verfrissende Blik' is, na de vorige in troductieronde, toe aan de tweede ronde. Ditmaal introduceert de jongere garde zich. Het woord is aan... Dilian Ritmeester (11 jaar) uit Moerkapelle '-TV Ik ben Dilian en dit jaar ben ik één van de panelleden. Ik heb er zin in. Ik ben elf jaar en ik zit in groep 8 van de Rehobothschool. Volgend jaar ga ik naar het voortgezet onderwijs. Mijn hobby's zijn: lezen, spelen op de dwarsfluit en op de trampoline springen. Verder luister ik graag naar christelijke liedjes van onder andere Elly en Rikkert. Thuis hebben we een hamster, hij heetTwinkel. Alles wat met taal te maken heeft vind ik leuk op school. Later wil ik graag iets in de verpleging gaan doen. Ray van Lint (13 jaar) uit Boskoop Mijn naam is Ray van Lint, ik ben dertien jaar en ik woon in Boskoop. Ik zit op het Coenecoop College in Boskoop in het tweede jaar van de havo, dus ik begrijp het allemaal wel. Verder zit ik op voetbal. Daar train ik twee keer in de week en op zaterdag spelen we een wedstrijd. Feyenoord is natuurlijk mijn mooiste club. Ook speel ik nog een keer tennis in de week, dus ik heb het er wel druk mee. Bastian Stolk (13 jaar) uit Waddinxveen URK SH RUNES Hallo allemaal, ik ben Bastian Stolk en ben dertien jaar oud. Ik zit op het Driestar College in Gouda op het niveau HAVO. Ik woon in Wad dinxveen. Ik ben dit jaar nieuw bij het panel en ik hoop dat de ideeën aanslaan. Le zen, computeren, websites bouwen, gamen (voor wie het wil weten: ik speel The-West) zijn een aantal van mijn hobby's. Ook vind ik dingen met muziek leuk om te doen, ik ben wel eens bezig met DJ-apparatuur. Feestjes houden vind ik ook leuk om te doen, dan doe ik graag de tech niek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 32