TON stelt vragen over bouw 's Gravenweg Duchenne Heroes 2010 zit er op Oud-burgemeester Bonthuis vertrekt naar Schoonhoven Fietsers helpen Zuidpias HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 SEPTEMBER 2010 37 Cultureel erfgoed BRANDWEERberichten Ongewenst Auto te water iJHJ Beeldende kunst Muziek Triomfantelijk komen de heroes over de tinisn. Jeroen Kool (21) en Remko de Vries (20) zijn zaterdag 18 september, na een zware week op de mountainbike, gefinisht in park Brakkestein in Nijmegen. Het team TZN-4-Duehenne fietste door vier landen zevenhonderd kilometer in zeven dagen om geld in te zamelen voor onderzoek naar de spierziekte Du- chenne. De totale opbrengst van Duchenne Heroes 2010 is ruim 1.2 miljoen euro, waaraan TZN-4-Duchenne ruim 6200 euro heeft bijgedragen. De tocht was dit jaar erg zwaar, de route was nat en modderig, dit maakte het de zwaarste editie ooit. Toch fietste het team zonder al te grote problemen de tocht uit, een bijzondere prestatie. De binnenkomst was een schitte rende belevenis. De laatste vijftien kilometer werd, door de ruim 330 heroes, afgelegd in een colonne door Nijmegen. Onder politiebege leiding kwamen de Heroes aan en konden na een lange en zware week familie en vrienden weer in de ar men sluiten. Zuidpias - Trots op Nederland (TON) wil weten waarom het college van burgemeester en wethouders toe stemming wil geven voor het bou wen van vijftien tot 25 woningen op de plaats van het Racketcenter, langs de 's Gravenweg. Het past volgens de partij niet in de struc tuurvisie Groene Zoom, waarbinnen het gebied valt. Dit is te lezen in de brief die TON naar het college heeft gestuurd. Andere vragen die TON bij het col lege neerlegt, zijn waarom het col lege af wil wijken van de bestaan de structuur (lintbebouwing), de wensen van bewoners en de nabij 'gelegen onderneming, de gepre senteerde structuurvisie en het nu De ervaring die Bonthuis heeft op gedaan in het fusieproces van de gemeente Zuidpias heeft een be langrijke rol in de benoeming ge speeld. Want Schoonhoven staat aan de vooravond van een fusie met Vlist, Nederlek, Bergambacht en Ou derkerk. "Ik hoop dat ik de mensen met mijn kennis en ervaring van dienst kan zijn", aldus Bonthuis. De ervaring is precies waarom de Provincie Zuid-Holland Bonthuis als een geschikte kandidaat ziet. "Hij is gepokt en gemazeld", aldus een woordvoerder van de provincie. "Hij heeft 23 jaar ervaring als burge meester, is een goed bestuurder en heeft het fusieproces van Zuidpias begeleid. En hij kent het gebied ook nog eens op zijn duimpje." Mening Er zijn echter wel enige verschil len tussen de gebieden, merkt de oud burgervader van Zuidpias op. "In dit geval is er sprake van enige regie van de kant van de provincie. Ik zal actief aan de slag gaan, maar het zal niet gaan zoals in Zuidpias. Daar zijn de dorpen naar elkaar toe gegroeid en was er een bepaalde mate van overeenstemming. Hier is geldende bestemmingsplan (recre atie). 'Betrokken bewoners hebben allen aangegeven dat realiseren van woningen niet gewenst is', zo is te lezen in de brief van TON aan het college. 'Het past niet in de struc tuurvisie, niet in de lintbebouwing en geen een risico voor de continu- iteit van de nabij gelegen onderne ming.' Zevenhuizen - De brandweer ruk- ste maandag 13 september voor niets uit naar het Nijverheidscen trum, nadat er een automatische brandmelding binnen was geko men. Het brandalarm ging af door werkzaamheden, die niet waren gemeld. De brandweer keerde snel terug naar de kazerne. Nieuwerkerk aan den IJssel - Door een nog onbekende oorzaak is een personenauto bij de kruising Schielandweg/Kerklaan te wa ter geraakt. De twee inzittenden konden door de brandweer via de kofferbak uit de auto worden ge haald Ze werden vervolgens ter controle met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zuidpias - De Stichting Zuidpias Helpt heeft met een fietstocht op zaterdag 18 september rond de 8000 euro opgehaald. De natte wegen zorgden in het begin voor een fors aantal lekke banden in het peleton, maar de zon scheen en al snel was het overal droog, zódat de problemen snel tot het verleden be hoorden. Op de pedalen voor het goede doel. De tocht voor de 150 kilometergroep voerde naar de eerste stop in Hoor naar, waarna verder werd gereden richting Vianen. De slotetappe ging door de Krimpenerwaard om via Gouda terug te keren in Zuidpias. De vijftig recreanten, die op de pe dalen gingen voor Zuidpias Helpt, deden een puzzelfietstocht, die hen in hartje Rotterdam bracht. Zaterdag 25 september 14.00-17.00 uur Galerie Atelier Gielen Kerklaan 51 Nieuwerkerk aan den IJssel Opening expositie staalplastieken en schilderijen Dinsdag 21 september 20.00-23.00 uur Batavier Nieuwerkerk aan den IJssel Open Atelier', workshop Tiffany (glas in lood) Voor meer informatie: 0180-319642, 06-21256755 of liesbethko@hotmail.com Tot en met 5 oktober Bibliotheek De Groene Venen Moordrecht Expositie Fantasy Art van Saskia Zaterdag 25 september 15.30 uur Aula Nieuwerkerkse muziekschool Schubertstraat 50 Voorronde Kwartenfestival (wedstrijd voor jonge muzikale talenten) Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Zaterdag 6 november 19.30 uur Harmoniegebouw Sportlaan 5 Moordrecht Jong-talent concert Moordrecht Klassiek Aanmelden voor 1 oktober Voor meer informatie: www.moordrechtklassiek.nl Zuidpias - André Bonthuis, de net afgetreden burgervader van Zuidpias, is per 1 oktober van dit jaar waarnemend burgemeester van Schoonhoven. Bonthuis werd voor de functie benaderd door commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, Jan Franssen. "Ik heb een gesprek met de fractievoorzitters en wethouders van Schoonhoven gehad en het klikte heel goed", reageert Bonthuis. "Van beide kanten." Door Marianne Vermaat Hoeboer Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Tot en met 5 oktober Bibliotheek De Groene Venen Moordrecht Expositie natuurfoto's van Dick Bos Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Zaterdag 25 september 14.00 uur Historisch Centrum Ons Molen verleden Zevenhuizen Opening nieuwe molententoon stelling Ons Molenverleden André Bonthuis. niet elke gemeente dezelfde mening toegedaan. Al heeft de raad van Schoonhoven al wel met de fusie ingestemd." De fusie van de vijf gemeenten is gepland op 1 januari 2013. Bonthuis blijft in elk geval tot die tijd aan als waarnemend burgemeester van de zilverstad. "Het wordt een hele klus. Je kunt een fusie namelijk maar één keer goed doen. De inwoners van de betrokken kernen in de Krim penerwaard moeten er op kunnen rekenen dat ze de voordelen ervan kunnen plukken en de nadelen door de nieuw te vormen gemeente goed worden opgevangen."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37