Roodgekleurde straten trekken publiek Commissie stemt in met reparatieplan A20 Moet heel Moordrecht het weten? Voorn aan de haak Niet iedereen blij met komst Intratuin HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPLAS 22 SEPTEMBER 2010 39 Mail redactie@hart-van-holland.nl Vissen Vrouwen naar Brugge Computercursus ZONDAG 26 SEPTEMBER Opbrengst collecte Nieuwerkerk aan den IJssel - Wachtrijen voor de autoladder of om een ritje in een brandweerwagen te kunnen maken en een kazerne vol pratende en etende mensen. De opkomst was groot bij de open dag van de Nieuwerkerkse brandweer op zaterdag 18 september. Door Ellis Smal De reden voor deze drukte had mis schien het weer kunnen zijn. De zon scheen en dat lokte menigeen naar buiten. Toch was het beter te wijten aan de brandweer zelf. Door middel van flyers, folders en posters zorgden de brandweerlieden voor de bezoekers, die vooral af leken te ko men op de attracties. Zo ook de fa milie Pot uit Nesselande. "We wil den eigenlijk naar de rommelmarkt gaan, maar toen zagen we de open dag en dat vonden de kinderen veel leuker." Rood De attracties kunnen je dan ook niet ontgaan. Het moment datje de hoek om loopt bij de Prins Alexander- laan, kleurt de straat rood. Overal staan brandweerauto's en mannen in brandweerpakken. Op het plein worden voorbereidingen voor een demonstratie door de jeugdbrand weer getroffen. De organisatie van de open dag ligt dit jaar in handen van Nick van Ha.mburg, vrijwilliger bij de brand weer. "Het is veel werk om te orga niseren, maar ik hoor veel positieve reacties." De opkomst is divers, wat volgens Hamburg komt door de verschil lende activiteiten. "Als kind kun je verkleed op de foto of een ritje in de auto maken en ouders kunnen blus sen of met de autoladder hoog de Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - De leden van de com missie Ruimte stemmen in met het gerepareerde bestemmingsplan voor de op- en afritten van de A20 bij Moordrecht, zo bleek op de vergade ring van de commissie op 14 septem ber. Eind 2009 werd een deel van het bestemmingsplan vernietigd door de Raad van State, omdat er te weinig rekening zou zijn gehouden met de belangen van een van de omwonen den. De gemeente Zuidpias heeft in middels een nieuw bestemmingsplan gemaakt, waarin men beter heeft uitgelegd, waarom bepaalde keuzen zijn gemaakt en wat de gevolgen van het plan zijn. Tegen het stuk is nog een aantal zienswijzen ingediend, maar ondanks dat loopt de gemeente Zuidpias, volgens wethouder Rinus Bosman, geen financieel risico. "We hebben met drie partijen, de ge meente, de provincie en het Rijk, een overeenkomst gesloten, waarin is op genomen dat de gemeente van alle kosten gevrijwaard is." Leren blussen. lucht in." De autoladder en het ritje in de rode brandweerauto zijn favoriet. De ou ders zie je zichtbaar genieten. Ham burg: "Dat is mooi, want naast een leuk dagje voor de kinderen, willen wij ook graag vrijwilligers werven. Dat gebeurt al via het verspreiden van folders en posters en het ver spreiden van advertenties, maar zo'n dag is een ideale gelegenheid om te laten zien hoe leuk de brand weer is." Net na de middag komt er nog meer actie op het plein. De demonstratie van de jeugdbrandweer begint. Vijf jongens en een meisje staan klaar in positie. Na gewacht te hebben op het juiste sein starten zij met de hele procedure die bij het blussen komt kijken. Het is een hele hap pening, maar wel een goede manier om te laten zien dat je al jong bij de brandweer kunt gaan. Moordrecht - HSV Moordrecht viste zaterdag 18 september in de Haar lemmerringvaart bij Aalsmeer, naast Schiphol. Er was een goede vangst met hoofdzakelijk voorn, die gevan gen werd met de vaste hengel (een hengel met dobber]. Éénentwintig vissers hadden alle maal vis in deze één-na-laatste wed strijd van de competitie. A.korps 1e Erik Faas 9715 gram, 2e Sjaak Vonk 7575 gram, 3e Henk Multem 5950 gram. B.korps 1e en tevens dagwin naar Peter Kuster 12948 gram, 2e Hans Speulman 6323 gram, 3e Han- nie van der hoek 4652 gram. C.korps 1e Dennis Holthuizen 6604 gram, 2e Marco Jeemelaar 1467. Volgende week de laatste wedstrijd in de Oude Rijn nabij Nieuwerbrug. Moordrecht - De afdeling Moor drecht van de Vrouwen van Nu maken woensdag 13 oktober een dagreisje naar Brugge. Op de heenweg is er een koffiestop, op de terugweg wordt er gestopt voor een etentje. De kosten voor deelname bedragen 45,- euro. Ook niet-leden zijn welkom. Voor meer informatie en aan melden: 0182-374398 of nellyenjan@hetnet.nl. Moordrecht - Seniorweg start donderdag 28 oktober met computercursussen in de bibli otheek van Moordrecht aan de Sportlaan 3b. Er zijn cursussen voor begin ners, voor internet en e-mail en voor fotobewerking. Tevens wil Seniorweb bij voldoende belangstelling starten met een opfriscursus. Elke cursus bestaat uit zes les sen van 2,5 uur; van 09.30 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 15.30 uur. Een cursus kost 80 euro, inclusief cursusboek en USB stick. Voor informatie en inschrijving: 0182-374.621 of ben1.bruijn@ planet.nl. Moordrecht Volle Evangelie Gem. Moor drecht 15.00 uur dhr. K. Goed hart. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN (Ontmoetingskerk) 10.00 en 17.00 uur (Taize dienst in Dorpskerk) ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur W.L. van de Geer en 17.00 uur R. Schep. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Schroten en 18.30 uur ds. De Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Woord- en commu nieviering met pastor Vrijburg. De kerk is elke donderdagoch tend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Moordrecht - De collecte 2010 in Moordrecht voor de Kankerbestrij ding heeft7.114,15euroopgebracht. Dat is zeven procent meer dan in 2009. De organisatie dankt alle ge vers en collectanten. Zevenhuizen - "Er wordt ons iets door de strot geduwd wat we niet willen en wat ook helemaal niet nodig is." Tijdens de vergadering van de commis sie Ruimte op dinsdag 14 september werd duidelijk dat niet iedereen blij is met de komst van een vestiging van Intratuin aan het Zaagpad in Zevenhui zen. Een van de insprekers was de heer Plaizier, bewoner van de Bredeweg. "Op deze manier komt er weinig van de infrastructuurplannen terecht. Het verkeer zal door de Intratuin toenemen, wat overlast en verstoring van de zondagsrust zal veroorzaken. Wij als bewoners van de Bredeweg zitten hier niet op te wachten." Door Marlonneke Willemsen Naast de bewoners van de Bre deweg, hebben ook de winkeliers in Zevenhuizen bezwaar tegen de komst van Intratuin. Nellian van Bergen: "Ik heb een bloemenwin kel in Zevenhuizen en de komst van Intratuin zal een enorme schade aanrichten voor de middenstand in Zevenhuizen en Moerkapelle. Er zijn al genoeg bloemisten, dierenwinkels en tuincentra in de regio." De leden van de commissie Ruimte kijken iets anders tegen de komst van Intratuin aan. Mare Lansink (CDA): "Wij staan achter het plan voor een Intratuin op deze locatie." Ook de andere partijen gaven aan geen problemen met de komst van het tuincentrum te hebben, net als wethouder Henk van der Torn. "We hebben aange geven positief ten opzichte van deze zaak te staan. We kunnen de ondernemer natuurlijk geen zeker heid bieden wat betreft de afloop van procedures en zienswijzen, die kunnen worden ingediend, en dat hebben we dan ook niet gedaan. Er is bijvoorbeeld geen sprake van een schadevergoeding, in het geval dat het toch verkeerd mocht gaan. Ver der zijn we van mening dat de infra structuur in dit gebied voldoende is om het extra verkeer op te vangen." Volgens de ambtenaar die zich met dit plan bezighoudt, de heer de Vries, wordt er al langer gepraat over een Intratuinvestiging op de geplande locatie. "Er wordt al jaren nagedacht over een vestiging van Intratuin in de voormalige gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle. Deze ontwikkeling overstijgt de gemeentegrenzen en moet bezien worden in het licht van de Zuidplasontwikkeling. We hebben gekeken naar de beste locatie en één locatie vastgelegd in het vige rende bestemmingsplan, in de vorm van een wijzigingsbevoegdheid. Vervolgens hebben we gekeken hoe we handen en voeten aan dit plan konden geven en dit heeft geleid tot een overeenkomst met de toe komstige eigenaren, waarin zij ook bankgaranties hebben afgegeven. Op dit moment zijn er twintig ziens- wijzen tegen dit plan ingediend."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39