Kater voor Groeneweg Clubrecords voor den Hartog en Van Spanje NieMo-Van Vliet wint eerste wedstrijd Voetbal Zwemmen Waterpolo "Het mooist waren de op kolen gestookte stoomtreinen" HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 22 SEPTEMBER 2010 47 «LuaaJO V- V. Zevenhuizen - Door te stellen dat het hele elftal van Groeneweg een complete offday had wordt het Goudse Ona tekort gedaan. Ging de wedstrijd voor de rust gelijk op (ruststand 2-2) dat was in de tweede helft wel anders. De Gouwenaars waren 'de boven liggende partij en de overwinning was dan ook dik verdiend. Toch leek Groeneweg na een verrassende 1-0 achterstand (schot Wesley Lingen) Ona binnen vijf minuten over de knie te leggen. Binnen dit tijdbe stek waren het Sven 'd Ancona, een prachtige kopbal uit een hoekschop van Angelo Lenters en Maurice Eek- hardt, na een goede voorzet van Martijn van der Meer die de thuis club naast en langs Ona bracht. An gelo Lenters had Ona zelfs na het tweede Zevenhuizense doelpunt op een onoverbrugbare achterstand kunnen en moeten zetten door de bal breed te leggen op de volledig vrijstaande Eckhardt. Lenters schoot echter zelf en doelman Ernst stopte de matig ingeschoten bal met een uitstekende reflex. Uit de tegen aanval verdween een verdwaalde voorzet van Kozijn over de verbou wereerde Johan Hoogeveen. Voetballend was Groeneweg sterker en het zou allemaal goedkomen. Daar dacht Ona anders over. Met de uitblinkers Lingen, Baas en Lange- veld speelde Ona Groeneweg in de van de uitstekend bespeelbare mat. Baas scoorde uit een strafschop 3-2, Penalty ofschwalbe, de scheids zag er een strafschop in. Langeveld de 4-2 en Danny Hage- man strooide nog meer zout in de wonden. Ona speelde een prima tweede helft en het hele elftal van Groeneweg had een complete offday, niet één speler had schuld aan de grote ne derlaag maar ook niet één speler haalde zijn normale niveau. Daar mee is de eerste nederlaag een feit. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit weekend stond er voor Van Vliet Barracuda een zwemwedstrijd op het programma in het 50 meter bad in Dordrecht. Bij de jongens 9 jaar zwom Merlijn den Hartog een clubrecord op de 50 meter rugslag in een tijd van 49.65. Bij de jongens 8 jaar zwom Jelle van Spanje een clubrecord in een tijd van 2.13.79. Deze clubrecords stonden al bijna tien jaar op naam van de nu ze ventienjarige Anshel Hofstede. De meeste medailles behaalde Linda Janssen. Zij werd eerste op de 100 meter vlinder, tweede op de 200 meter wisselslag en derde op de 200 meter vrije slag, in mooie persoon lijke records. Verder waren er me dailles voor Merel Barendregt, Alma Janssen, Bosha Khelawan, Marijke en Sakia Kommers, lan Minnigh en Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - Voor de eerste keer in vier jaar wonnen de waterpoloërs de ope ningswedstrijd van de nieuwe compe titie. In Papendrecht werd zaterdag avond Wiekslag 2 met 8-6 verslagen. "Onwennig," zo noemde coach San- der Boer de start van zijn ploeg. "In het district zijn dingen toch even wat anders. Ander spel, andere manier van fluiten." Zonder Harold Fischer maar met de op het oude nest terug gekeerde Maurits Meeuwisse bracht de startcombinatie van het Moor- drechtse Orka'97 en Van Vliet/Barra cuda uit Nieuwerkerk tegen Wiekslag net genoeg om de punten binnen te halen. Na een stroeve start, waarin de fout werd gemaakt in het tempo van de thuisploeg mee te gaan, was NieMo gedwongen tot achtervolgen (3-1). Op het moment dat een tem- pootje hoger werd geschakeld, vielen de doelpunten echter als rijpe appels van de boom. Voor het einde van het tweede kwart was de achterstand omgebogen in een 3-5 voorsprong. "Ik had niet het gevoel dat we deze wedstrijden zouden verliezen," zei Sander Boer, die zelf een paar minu ten in actie kwam, na afloop. "Toch zullen we de komende wedstrijden beter voor de dag moeten komen. De tegenstand neemt met WZK en WZC flink toe. "We hebben een lange en goede voorbereiding gehad, maar wedstrijdritme moeten we weer op bouwen." Door Elly van Gelderen Mevrouw Mien van Vuuren-Gorissen, geboren 1924, vertelt In mijn jeugd woonden wij in het spoorweghuis aan de Noordelijke Iwarsweg in Zevenhuizen. Jaren geleden is het afgebroken. Het waren wee huizen onder één kap midden tussen de weilanden en boerderijen, /lijn vader en moeder kregen vier kinderen. De eerste levensjaren moes- en we natuurlijk achter het hek spelen. Op de linkerfoto het echtpaar Van Vuuren voor het houten huisje, rechts vader Van Vuren bij het spoorweghuis. Ylva Visser. Het opmerkelijkste per soonlijke record was voor lan Min nigh op de 200 meter wisselslag, vijfentwintig seconden sneller. Per soonlijke records van vier seconden of meer waren te noteren voor Es- mee Rolloos, Edgar Van Oosten, So- raya Kuipers, Maaike Koedoot, Ids de Klerk, Robin en Emiel van Beusekom en Eline van Bergen van der Grijp. Vrouwen hebben bliksemstart Nieuwerkerk aan den IJssel - Het vrouwenteam van WSG NieMo-Van Vliet begon de competitie met winst op ZPB. Die zege dankte de ploeg van coach Sander Boer aan een sterk eindschot. Twee minuten voor tijd kwam ZPB op 4-3, maar dankzij veel veerkracht bleven de punten toch in het Polderbad. Denise Boereboom maakte 4-4 en 5-4. "Een prachtige start," erkende Sander Boer. "Begin nen met drie punten en die pakken tegen ZPB. Dat was eigenlijk niet in gecalculeerd." NieMo moest het tegen ZPB stellen zonder Karin van Leeuwen die last van haar rug heeft. Boer: "Ik hoop dat het niet te lang duurt, Karin is een belangrijk wapen. Ze wil zeil liever vandaag dan morgen weer be ginnen, maar ik moet haar ook be schermen, te vroeg is niet goed." Mijn vader was spoorwegwerker. Hij onderhield de baanvakken of moest helpen met het verwisselen van bielzen. Naast ons huis was de onbewaakte spoorwegover gang, zonder lichten of spoorbo men. Daar gebeurde weieens een ongeluk; zo kreeg ook Wim Boode daar een ongeluk, hij heeft het overleefd. Diverse keren kregen de moffen daar ook een ongeluk. Soms kwa men ze bij mijn moeder vragen hoe laat er treinen langs reden. Ze zei dat ze daar nooit op lette. Dan lagen de soldaten hun oor op de rails om te horen of er een trein aan kwam zodat ze er met zwaar gerij over konden zonder een aan rijding met de trein te krijgen. Moeilijker was het soms met een koppel koeien, die werden er met een stok over gejaagd. Achter ons huis in onze grote groentetuin vielen eens twee bommen. De treinen werden vaak beschoten. Het mooiste vond ik die oude op kolen gestookte stoomtreinen die al ploffend langs kwamen rijden. Onderweg werd dan steeds kolen bijgevuld. Bovenop de mooi glim mend geverfde locomotief zat een grote schoorsteen waar een rookpluim uit kwam. Als ze ons zagen werd er door de passagiers gezwaaid, wij zwaaiden terug. Het was duidelijk dat zo'n trein- ritje voor de reizigers iets bijzon ders was. Door de jaren werd het treinverkeer steeds sneller. Als je langs een spoorbaan woont hoor je het geluid niet meer van de langsrazende treinen, alleen viel het op als ze stopten als er iets aan de hand was. Mijn vader hielp ook vaak op het station aan het Noordeinde in Ze venhuizen. Hij moest stoptekens geven, het sein op veilig zetten, rangeren, fluiten en de spoorbo men laten zakken. Niets was nog automatisch in die tijd. Dit station is ook al jaren geleden verdwe nen. Geld verdienen Ik ging lopend naar de christelijke school en zondags naar de her vormde kerk. Naast ons huis had boer Jacob van der Spek van de Bredeweg zijn land waar hij on der andere aardappelen teelde. Ik ging daar aardappelen rapen om mijn zakgeld te verdienen. Toen ik van school kwam ben ik als dienstbode gaan werken in het gezin van meester Keizer van de christelijke school in Zevenhuizen. Ik verdiende 2,50 per week. Ik had het naar mijn zin met de leuke kinderen. Houten huisje Later woonden mijn vader en moeder op de Noordelijke Dwars weg vlakbij de rijksweg. Daar werd toen een brug gebouwd - nu is daar een tunnel. Er stond een bouwkeet waar ik voor de arbei ders dagelijks koffie ging zetten en de kopjes waste en de keet schoon hield. Dat was best gezel lig. In die tijd was ik al getrouwd met Henk van Vuuren, hij kwam uit Waddinxveèn. Hij werkte bij Ottervanger Machine- en molen bouwbedrijf in Moerkapelle. Jaren woonden wij in het huis bij mijn vader en moeder en kregen daar twee kinderen. Vroeger kwam je niet zo gemakkelijk aan een huis en inwonen was heel gewoon. Het is al weer bijna vijftig jaar ge leden dat we op een stuk grond naast hun stenen huis een houten huisje lieten bouwen. Het staat er nog. We hebben daar ontzet tend fijn en vrij gewoond met een grote tuin achter het huis. Later woonde ik als weduwe op het Raadhuishof en nu woon ik in het zorgcentrum.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 47