Zuidpias gemeente RAADSINFORMATIE WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZU I DPLAS 22 SEPTEMBER 2010 Aangevraagde bouw-/ sloopvergunning(en) Voorgenomen ontheffing/ bouwvergunning Algemene Plaatselijke Verordening schriftelijk of mondeling zienswijze(n) tegen het voornemen om ontheffing/bouwver gunning te verlenen kenbaar maken. Deze zienswijzeln] dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijzeln] kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijzeln) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met de heer W.P. Essers, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 498. ZEVENHUIZEN Sloopvergunning Dorpsstraat 82 12761 AG) Slopen woonhuis Eendrachtsdijk 4 (2761 AT) Slopen schuur Julianaweg 2a (2761 BT) Slopen asbest- of asbesthoudende materialen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om: met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing van het bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" en een reguliere bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de aula/rouwcen- trum op het adres Zuidplasweg 3, 2761 JK te Zevenhuizen (BR/2010/119). Het ontwerpbesluit en de relevante stukken liggen vanaf 22 september 2010 gedurende 6 weken ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Zienswijzeln) Gedurende de bovenvermelde termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zienswijzeln) tegen het voornemen om ontheffing/bouwver gunning te verlenen kenbaar maken. Deze zienswijzeln] dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijzeln) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met mevrouw C.M. Priem, afde ling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 488. De volgende vergunning is verleend: Bam Infra, ontheffing geluidhinder in verband met nachtelijke werkzaamheden aan het spoor, vanaf heden tot en met 30 november 2011. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 491. Openbare raadsvergadering Locatie: Raadhuis (raadzaal) Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Datum: Dinsdag 28 september 2010 om 20.00 uur Vergaderpunten 1. Opening 2. Vragenhalfuur actualiteit [indien er vragen zijn ingediend) 3. Spreekrecht 4. Vaststelling agenda 5. Ingekomen stukken 6. Verslag van de vergadering van 29 en 30 juni 2010 7. Afscheid van raadsleden Bij dit agendapunt wordt er aandacht besteed aan het afscheid van een aantal raadsleden. 8. Installatie leden commissie voor onderzoek geloofs brieven en installatie van twee raadsleden a. Benoeming leden commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven In verband met de installatie van de heren M. Domela Nieirwenhuis Nijegaard en H.A. Muller als raadslid voor respectievelijk de PvdA en SP is het nodig dat de raad drie leden benoemt voor de commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven. Tevens worden de onderzoeksbrieven onderzocht van de heer H. Verveer van Trots op Nederland (zie agendapunt 9). b. Installatie van de heren M. Domela Nieuwenhuis Nijegaard en H.A. Muller Nadat de voornoemde commissie de geloofsbrieven in orde heeft bevonden zullen de heren M. Domela Nieuwenhuis Nijegaard en H.A. Muller worden gei'nstalleerd. 9. Benoemingen in diverse gremia De fractie van Trots op Nederland heeft de heer H. Verveer voorgedragen als lid van de raadscommissie BFB. De VVD fractie heeft mevrouw J.T.C. Vroegop-de Bruijne voorge dragen om plaats te nemen in de werkgroep Planning en Control. Hamerstukken: 10. R 10142 Benoemingen in gemeenschappelijke regelingen In verband met het vertrek van wethouder Venrooy-Van Ark en burgemeester A.F. Bonthuis dienen nieuwe vertegen woordigers in de algemene besturen van de diverse gemeenschappelijke regelingen te worden benoemd. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 11. R 10151 Benoeming van een bestuurslid in de Stichting Scholengroep Holland In het bestuur van de Stichting Scholengroep Holland is een vacature ontstaan. In deze vacature moet, op voor dracht van het bestuur, worden voorzien door de benoe ming van een nieuw bestuurslid door de gemeenteraad. De bestuursleden worden benoemd door de gemeentera den, deels op voordracht van de ouders en deels op voordracht van het stichtingsbestuur. Door het vertrek van een bestuurslid moet in een vacature worden voorzien. Het bestuur draagt als kandidaat voor de heer Louwerse uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 12. R 10160 Ambtswoning burgemeester Voorgesteld wordt om als gemeente Zuidpias een ambts woning aan te schaffen. In dit voorstel worden de rand voorwaarden van een dergelijk besluit uitgewerkt. 13. R 10140 Brandbeveiligingsverordening gemeente Zuidpias 2010 Door de komende inwerkingtreding van de Wet veiligheids regio's zullen de brandbeveiligingsverordeningen van de voormalige fusiegemeenten van rechtswege komen te vervallen. Tevens dient harmonisatie plaats te vinden van de brandbeveiligingsverordeningen. Gelet hierop dient een nieuwe brandbeveiligingsverordening te worden opgesteld voor de gemeente Zuidpias. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 14. R 10143 Wijziging gemeenschappelijke regeling Rottemeren Als gevolg van de fusie verzoekt het recreatieschap Rottemeren de gemeentenaam Zevenhuizen-Moerkapelle in de gemeenschappelijke regeling te wijzigen in gemeente Zuidpias. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 15. R 10152 Vaststellen bestemmingsplan Schoolstraat 24 te Nieuwerkerk aan den IJssel Voor het perceel Schoolstraat 24 is een bestemmingsplan procedure opgestart met uiteindelijk doel ter plaatse verschillende vormen van kinderopvang toe te staan. Het ontwerpbestemmingsplan heeft reeds tervisie gelegen. Gedurende de periode van tervisielegging zijn er geen zienswijzen binnengekomen. Het bestemmingsplan kan worden vastgesteld. Portefeuillehouder: M. Bosman 16. R 10153 Vaststellen bestemmingsplan A 20 Moordrecht, reparatie Het ontwerpbestemmingsplan 'Aansluiting A20 Moordrecht, reparatie' heeft met ingang van donderdag 17 juni 2010 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende de termijn van ter inzage legging zijn 5 ziens wijzen ontvangen. De zienswijzen zijn beantwoord in de Nota van beantwoording zienswijzen. Het bestemmings plan ligt nu ter vaststelling voor. Portefeuillehouder: M. Bosman 17. R 10144 Vaststellen geactualiseerde exploitatiebere kening in Esse Zoom Voor de ontwikkellocatie Esse Zoom in Nieuwerkerk aan den IJssel is een geactualiseerde exploitatieberekening opgesteld. In deze geactualiseerde berekening houden kosten en opbrengsten elkaar in evenwicht. Portefeuillehouder: M. Bosman 18. R 10145 Vaststellen exploitatieberekening voor de locatie "Tweemaster", Kamerlingh Onnesstraat te Nieuwerkerk aan den IJssel Voor de locatie "Tweemaster", Kamerlingh Onnesstraat Nieuwerkerk aan den IJssel iseen exptoitatieberekening opgesteld. (Bij eerdere besluitvorming door het college van burge meester en wethouders en ook de gemeenteraad van de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel is bepaald dat het te verwachten positieve exploitatieresul taat zal worden aangewend ter gedeeltelijke dekking van de stichtingskosten van de in Esse Zoom Hoog te realiseren (inmiddels gerealiseerde) Brede School.) Portefeuillehouder: M. Bosman 19. R 10147 Vaststellen exploitatieberekening "Wulpendaal" Bij eerdere besluitvorming door de gemeenteraad van de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel is bepaald dat het te verwachten positieve exploitatieresul taat zat worden aangewend ter gedeeltelijke dekking van de stichtingskosten van de in Esse Zoom Hoog te realiseren (inmiddels gerealiseerde) Brede School. Portefeuillehouder: M. Bosman 20. R 10148 Vaststellen exploitatieberekening 't Land van Kanaan Voor de locatie 't Land van Kanaan (Zevenhuizen) is een exploitatieberekening opgesteld. Deze berekening geeft op basis van de gehanteerde uitgangspunten èen verwacht positief saldo. Na afsluiting van de ontwikkeling kan het resultaat worden afgewikkeld in de Algemene Reserve Grondbedrijf. Portefeuillehouder: M. Bosman 21. R 10150 Vaststelten exploitatieberekening Oranjestraat te Moerkapelle Voor de locatie Oranjestraat in Moerkapelle is een geactu aliseerde exploitatieberekening opgesteld. In deze geactualiseerde berekening houden kosten en gefaseerde opbrengsten elkaar in evenwicht. Portefeuillehouder: M. Bosman 22. R 10156 Aanpassing bouwverordening i.v.m. Wabo (gewijzigd) De Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) introduceert de omgevingsvergunning. Wanneer de Wabo in werking treedt, moet de gemeentelijke bouwverordening aangepast zijn, omdat daarin toestemmingstelsels zijn opgenomen die in de omgevingsvergunning integreren. Portefeuillehouder: M. Bosman iffifwiirmTiriiiiii'wmiiiijitm nininnirnriiiiii miminm—m ni

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 6