Oud-wethouder Zuidpias heeft haar plek gevonden in politiek Den Haag HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 SEPTEMBER 2010 Tweede Kamerlid Venrooy schrijft column voor Hart van Holland Niels Elgersma van Hart van Holland op bezoek bij de oud-vyMhéui De partij met de idealen waar zij voorstaat. Zuid plas/Den Haag - De gemeente Zuidpias heeft sinds de Tweede Kamerverkiezingen in juni van dit jaar een vertegenwoordiger in Den Haag: oud-wethouder en WD-kamerlid Tamara Venrooy. Aangezien maar weinigen weten hoe het er precies in de Kamer toegaat, heeft Hart van Holland Venrooy benaderd met de vraag of ze voor de krant verslag wil doen van haar belevenissen in Den Haag. Dit heeft geresulteerd in een column, die volgende week voor het eerst in deze krant te lezen is. Als voorbereiding nodigde Venrooy afgelopen donderdag een afvaardiging van Hart van Holland uit om eens een kijkje op het Binnenhof te nemen. Tamara Venrooy verdiept zich in de Miljoenennota. Door Marlonneke Willemsen We waren nog maar net de Mauritspoort onderdoor gelopen en daar was al de eer ste bekende politicus; met grote passen liep CDA-topman Maxime Verhagen ons ge haast voorbij. De coalitiebesprekingen wa ren blijkbaar nog in volle gang. Wij gingen op zoek naar Binnenhof 1a, want daar had den we met Tamara Venrooy afgesproken. Na even zoeken bleek dat het grote gebouw in de hoek te zijn en na een indrukwekkende gang doorgelopen te zijn, kwamen we in een ruimte die veel weg had van de controlepost op Schiphol. Een man in bewakingsuniform begeleidde ons door een metaaldetector, terwijl ook onze tassen zorgvuldig gescand en gecontroleerd werden. Toen bleek dat al les in orde was, meldden we ons bij de balie en kregen we een bezoekerssticker. Na een In het hartje van politiek Den Haag. van een kopje Haagse koffie, vertelde over haar werkzaamheden. Ze heeft de porte feuille AWBZ en WMO. "Het is een pittige en politiek heel relevante portefeuille. Hier door heb ik het nu wat rustiger, want alles wordt doorgeschoven totdat er een nieuw kabinet is. Ik gebruik de tijd nu om zoveel mogelijk informatie te verzamelen en vooral veel te leren. Ik heb ook een aantal werkbe zoeken door heel Nederland gedaan, om te kijken hoe zaken in andere gemeenten ge regeld zijn. Daarbij viel me op dat we het in 3 Zuidpias, qua voorzieningen, heel goed voor elkaar hebben." Na de koffie mochten we nog een kijkje ne men in de fractiekamer van de WD en liep ons bezoek langzaam ten einde. We waren erg onder de indruk en zijn benieuwd naar de belevenissen van Tamara Venrooy in de Kamer. telefoontje van de bode, kwam de oud-wet houder van Zuidpias ons halen en mochten we een kijkje nemen achter de schermen van de Tweede Kamer. In actie We hadden een goed moment uitgezocht, want er waren stemmingen in de kamer, dus we konden Venrooy meteen in actie zien. We namen plaats op de publieke tribune, maar wel zonder fototas, want die mocht niet mee naar binnen. Er werd eerst nog het laatste stukje debat afgewerkt en toen het tijd was voor de stemmingen, kwamen alle Kamerleden binnendruppelen om te stem men. We zagen politiek kopstukken, zoals Geert Wilders, Job Cohen, Alexander Pech- told èn 'onze' Tamara Venrooy. Na de stemmingen, nam Venrooy ons mee naar haar kamer, waar ze, onder het genot

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11