Dalende politiecijfers voor Nieuwerkerk Weinig belangstelling dorpsavond Nieuwerkerk HVN-filmavond in bibliotheek ÖE BEJUKB» HARTVAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL29 SEPTEMBER 2010 ZONDAG 3 OKTOBER Spreekuur PGZ Opbrengst collecte KWF Drie aangiftes van mishandeling Nieuwerkerk aan den IJssel - Teamchef René Ravesteijn is tevreden over de politiecijfers van Nieuwerkerk van het afgelopen halfjaar. Dat zei hij dins dagavond 21 september tijdens de dorpsdag in de Brede School Esse. Een aantal belangrijke cijfers laat een dalende trend zien, maar de politie blijft alert. 'We houden onze oren en ogen open en we hopen dat de bewoners van Nieuwerkerk dat ook doen, zodat ze ons kunnen helpen bij het oplossen van bijvoorbeeld de woninginbraken. Het zijn slimme mensen die crimineleni, dus we moeten waakzaam blijven. Door Marlonneke Willemsen Een groot gedeelte van de cijfers laat een duidelijk dalende trend zien. Zo is, in vergelijking met de zelfde periode vorig jaar, het aan tal auto-inbraken gedaald van 204 naar 113, de diefstal fietsen van 147 naar 49 en het aantal bedrijfsinbraken van 22 naar der tien. Ook het aantal meldingen van jeugdoverlast is gedaald; van 339 naar 299. Toch blijft de politie hier volgens Ravesteijn veel aandacht aan besteden. "Het concentreert zich op een aantal plekken. Het is niet alleen de verantwoordelijk heid van de overheid en de poli tie, maar ook van de ouders. We moeten met elkaar kijken hoe we hierop kunnen inzetten, zodat we het beheersbaar kunnen houden." Een aantal aanwezigen in de zaal gaf aan nog regelmatig te maken te hebben met overlast en vroeg of de politie niet vaker op deze plek ken aanwezig kan zijn. Ravesteijn: "Ik zou ook het liefste zo vaak mo gelijk agenten op deze plekken wil len neerzetten, maar dat gaat niet in verband met onze capaciteit. We proberen de beschikbare agenten zo goed mogelijk in te zetten, maar ik hoop dat u dit soort dingen aan ons blijft melden, zodat we op ba sis van deze informatie prioriteiten kunnen stellen." De cijfers die wel een stijging lie ten zien waren de woninginbraken (van 28 naar 51) en het aantal ge weldsdelicten. Ravesteijn: "Bij de woninginbraken hebben we veel last van snelwegcriminaliteit of René Ravesteijn: 'We houden onze oren en ogen open. mobiel banditisme, zoals dat te genwoordig genoemd wordt. In juli hebben we een serie van veertien inbraken gehad, die door één dader zijn gepleegd; iemand met schoen maat 49. We hebben deze persoon nog niet kunnen aanhouden. In het geval van de geweldsdelicten, zijn de cijfers een beetje misleidend, omdat we over zijn gestapt maar Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie Nieuwer- kerk/Nesselande 10.30 uur Eu charistieviering met voorganger Deken L. Peeters. Herv. Gem. Oude Kerk Herv. Gem. Nieuwe Kerk Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. Prot.Gem. De Bron geen dienst Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur ds. W. de Groot. een nieuw systeem, waardoor er een vertekend beeld ontstaat. Het gaat voornamelijk om situaties in de relatiesfeer, waarbij de dader en het slachtoffer elkaar kennen. In Nieuwerkerk loopje dus niet het ri sico om zomaar slachtoffer van een geweldsdelict te worden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuidpias, PGZ, houdt op 7 oktober van 14.30 tot 15.30 uur spreekuur in dorpshuis de Batavier voor mensen met een beperking of een chronische ziekte. Hier kan men met elkaar ervaringen uitwisselen en informatie vragen over de Wmo. Enkele bestuursleden van het PGZ én de ouderenadviseur zijn aanwezig voor het beantwoor den van vragen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De on langs gehouden collecte voor KWF Kankerbestrijding heeft in Nieuwer kerk 8263,60 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en col lectanten voor hun bijdrage. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - "Mis schien komt het wel omdat u erg tevreden bent of omdat Nieuwerkerk al van oudsher deze avonden heeft, maar we moeten in ieder geval na gaan waarom deze avond een zo laag bezoekersaantal heeft." Burge meester Gert-Jan Kats was teleur gesteld over het aantal bezoekers van de dorpsavond in Nieuwerkerk op 21 september. Er waren, naast de medewerkers van de gemeente, po litie en andere organisaties, weinig bewoners van het zuidelijk deel van Nieuwerkerk naar de Brede School in Esse gekomen. Niettemin werd het een gezellige avond. Dinsdag 21 september was de 'dorpsavond doop' van twee leden van het college; wethouder Henk van der Torn en burgemeester Gert- Jan Kats. Tijdens het traditionele voorstelrondje waren zij dan ook als laatste aan de beurt om iets over henzelf en hun portefeuille te ver tellen. Van der Torn had als ervaren raadslid in Nieuwerkerk en Zuidpias al ervaring met de dorpsavonden, maar voor Kats was het een geheel nieuwe ervaring. "Ik vind het heel leuk om tijdens mijn eerste week als burgemeester van Zuidpias al een dorpsavond mee te mogen maken. Als burgemeester ben je het gezicht van de gemeente en dat moetje niet vanachter je bureau willen doen. Daarom wil ik zoveel mogelijk naar Kats: "Ik wil zoveel mogelijk naar buiten, om inwoners te ontmoeten en met hen te praten." buiten, om inwoners te ontmoeten en met hen te praten. Dit is hier een zeer goede gelegenheid voor." Na het voorstelrondje waren er en kele presentaties, gevolgd door een lange pauze, waarin de aanwezigen vragen konden stellen aan het col lege en de aanwezige medewerkers van de gemeente en de politie. De avond werd afgesloten met een pre sentatie van de politiecijfers van de afgelopen zes maanden. Aan het einde van de avond blikte Kats nog even terug op zijn eerste dorps avond. "Ik heb niet de historische kennis van de vorige bijeenkomsten, maar volgens mijn collega's was het een rustige avond. Het is fijn om ook te horen dat er zaken goed gaan in onze gemeente. Ik heb goed ge luisterd naar de presentatie van de politie en uw reactie hierop. Jonge- renoverlast is een belangrijk item, maar ook iets dat we niet kunnen oplossen. Dat wil niet zeggen dat ik de handdoek in de ring wil gooien, maar zodra je voor één groep een oplossing gevonden hebt, staat de volgende groep al weer klaar. Ik heb gemerkt dat de groepen ook steeds jonger worden en dat is voor mij een handvat om te zeggen: 'Hé ouders, u bent verantwoordelijk voor uw kinderen en niet de gemeente en de politie.' We zullen proberen om zo adequaat mogelijk met dit probleem om te gaan en ik wil kijken of we op korte termijn steekproefsgewijs toe zicht op bijvoorbeeld het NS-station kunnen instellen, zodat we de pro blemen daar kunnen aanpakken." Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 15-jarigejongen uit Rotterdam, een 18-ja- rige man uit Rotterdam en een 17-jarige jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel hebben aangifte gedaan van mishandeling nadat zij op zaterdag 25 september rond 02.00 uur op de Dorpsstraat geslagen en geschopt waren door meerdere jonge mannen. De ruzie met de mannen begon in een horecagelegenheid. De 18-jari- ge man werd door een man geduwd. Vervolgens werd er over en weer ge duwd en greep de beveiliging in. Toen de 18-jarige man later op de avond naar buiten ging, werd hij door meerdere jonge mannen op gewacht en geslagen. De 15-jarige jongen kwam voor hem op en werd toen ook geslagen en geschopt. De 17-jarige jongen probeerde ook te helpen door een man weg te trek ken van de 18-jarige man, waarna hij geslagen werd. De politie kwam ter plaatse, sprak met getuigen en nam de aangiftes op. Zij doet verder onderzoek naar de zaak. Nieuwerkerk aan den IJssel -De Historische Vereniging Nieuwer kerk houdt dinsdag 5 oktober een filmavond in de bibliotheek. Er worden films vertoond van het zil veren ambtsjubileum uit 1963 van burgemeester J.C. Vogelaar. Bij dat gebeuren hoorde niet alleen en re ceptie, maar vooral een verenigings optocht; er zijn dus veel mensen te zien. Verder worden HVN-films ver toond van het lid Cor Vermeulen. Bij de laatste hoort naast 'Gras, melk en modder' ook de première van de promotiefilm 'Bewaard verleden' over de Oudheidkamer. Aanvul lend zal voorzitter Johan Knoester een korte presentatie geven van het in 2007 aanbrengen van de borden met de gewenste oude ge veltjes - scholierenwerk - aan het Raadhuis(plein). Fragment verenigingsoptocht bij burgemeestersjubileum van 1963.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13