IffihlNilldraïdJI BK-weg een stuk veiliger in de toekomst' pir1 fern* 30 km/u op de BK-weg Expositie Piet Franken Man aangehouden op verdenking van mishandeling Er werd gebridged... Klikken mag 1l4 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 29 SEPTEMBER 2010 15 Inloopavond over herinrichting BK-weg "JT ZONDAG 3 OKTOBER dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - "Dit ziet er goed uit." De bezoekers van de inloopavond over de Burgemeester Klinkhamer- weg waren over het algemeen te vreden met de plannen voor de her inrichting van de weg. De plannen werdenwoensdag 22 september gepresenteerd in La Baraque. Door de ingebruikneming van de nieuwe N219 is de verkeersintensiteit op de BK-weg sterk afgenomen, dus is het, vooral volgens de bewoners, tijd vooreen nieuwe, snelheidsremmen- de inrichting. Over een aantal maanden zal de BK-weg er geheel anders uitzien. Aan de kant van de Al2 zal bij de nieuwe woonwijk Groot-Swanla een rotonde worden aangelegd, als een duidelijke markering voor het begin van de bebouwde kom. Op het hele tracé zullen fietssuggestiestroken worden aangelegd. Volgens Annet Oosterlaan van de gemeente Zuid- plas is hier bewust voor gekozen. "Een van de bewoners heeft ons ge vraag om de fietsers en voetgangers een duidelijke plek te geven en daar hebben we rekening mee gehouden. De weg wordt vier meter breed met aan beide kanten nog anderhalve meter fietsstrook. We denken dat dit de snelheid zal verminderen. Op de rechte stukken weg zullen we daarnaast ook een aantal weg versmallingen aanleggen. Op deze plekken wordt de weg 3,5 meter breed, waardoor agrarische voer tuigen er nog wel doorheen kunnen, maar twee auto's zich er niet kun nen passeren." Verkeerslichten De verkeerslichten bij de brand weerkazerne en het kruispunt met de Noordelijke Dwarsweg zullen verdwijnen; het verkeer van rechts krijg op alle kruispunten voorrang. Bij de brandweerkazerne wordt een verhoogd plateau aangelegd, dat wordt uitgevoerd in gekleurde klin kers of streetprint en het kruispunt met de Noordelijke Dwarsweg wordt met twee bochten uitgevoerd, waar door er een soort knik in deze weg komt te zitten. Ook bij de huidige fietserstunnel gaat veel veranderen; de tunnel gaat dicht en er komt een zebrapad. De BK-weg wordt op dit punt versmald, zodat de oversteek korter wordt. De bushaltes worden iets verplaatst, zodat de bussen niet op of vlak bij de oversteek moeten stoppen. Oosterlaan was blij met de reacties van de bezoekers van de inloop avond. "De reacties waren over het algemeen goed. De mensen kwamen binnen met een houding van 'we moeten het eerst nog maar eens zien', maar ze gingen positief weg en daar zijn we blij om. We hebben nog wel een aantal vragen gekregen over de adviessnelheid van dertig en waarom deze borden nog niet op de plaatjes staan, maar we hebben er bewust voor gekozen om deze in dit stadium nog even weg te laten. Voor de adviessnelheid moet een verkeersbesluit genomen worden en we moeten de procedure hiervoor nog opstarten. We willen eerst net jes de procedure doorlopen en af wachten wat het resultaat hiervan is en het niet doen voorkomen alsof dit gegeven al vaststaat." Rekening houden De afgelopen maanden is er inten sief overleg geweest tussen de ge meente en de bewonerscommissie van de BK-weg. Tijdens de laatste vergadering van de raadscommis sie Bestuur, Financiën en Beheer gaf Maarten Kok, namens de commis sie, aan niet tevreden te zijn met de voorgestelde maatregelen. Hij was Zevenhuizen - In bibliotheek De Groene Venen is van 30 september tot 30 ok tober tijdens openingsuren een expositie van Piet Franken te bezoeken. Fran ken toont een selectie van zijn in 2009/2010 gemaakte schilderijen, veelal gemaakt tijdens de vakanties. De werken zijn uitgevoerd in diverse technieken waaronder aquarel, ets droge naald, pastel, oostindische inkt, olieverf en acryl. De onderwerpen zijn alles omvat tend: van landschappen tot portret ten en een enkel abstract. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen - Politie Hollands Midden heeft op zaterdag 25 september om streeks 2.50 uur in de Dorpsstraat een 28-jarige man uit Moordrecht aange houden op verdenking van mishandeling. evenhuizen - De grootste wens van het merendeel van de bewoners van de BK-weg komt even uit. Door werkzaamheden aan de weg, geldt momenteel fpn verplichte snelheid van 30 kilometer per uur op een deel van de weg. Een 22-jarige man uit Zevenhui zen had aangifte gedaan nadat hij geslagen was met een riem. Hij verklaarde dat, na het uitgaan die nacht, de 28-jarige man boos naar hem toe kwam lopen en hem begon uit te schelden. De 22-jarige pro beerde hem te kalmeren maar werd vervolgens met een riem geslagen. De politie werd gewaarschuwd en de man is aangehouden. Hij ver klaarde uit zelfverdediging te heb ben gehandeld. De politie heeft verschillende getuigen gesproken en doet verder onderzoek naar de zaak. Zevenhuizen Dorpskerk n.n.b. Kapel Oud Verlaat n.n.b. Ger.kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma. Vrijz. Kerk Zev. geen dienst R.K. Gem. Moe./Zev. 11.00 uur Eucharistieviering met pastor D. van Klaveren in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Herst. Herv. Gem. 9.00 en 16.30 uur ds. C.M. Visser. Herv. Gem. n.n.b. De plannen worden met een kritische blik bekeken. van mening dat wethouder Arjen Hazelebach te weinig rekening had gehouden met de wens van de be woners om van de BK-weg een der tig kilometer zone te maken. Na de inloopavond was hij positiever over de plannen van de gemeente. "In grote lijnen zijn wij tevreden, maar we hebben wel wat op- en aanmer kingen, die we in een schriftelijke reactie naar de gemeente zullen sturen. Wij hadden natuurlijk liever dertig kilometer gehad, maar we moeten ook rekening houden met andere partijen zoals hulpdien sten, ondernemers en andere weg gebruikers. Deze tekeningen met de inrichting met onder andere de ad viessnelheid van dertig en de rem mende maatregelingen, is een goed compromis. In de toekomst kijken, kunnen we niet, maar we denken dat het met deze plannen een stuk veiliger is voor iedere Weggebruiker op de BK-weg." Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla werd dinsdag 21 september de vier de zitting in de eerste bridgeronde gespeeld. In de A-lijn werd gewon nen door Trudie en Kees van der Made met 62.85%; tweede werden Ruud Bantje en Mark de Wall met 57.29% en op de derde plaats ein digden Frits Lammerts en Erik Mul der met 56,94%. In de B-lijn werd gewonnen door Els van Heusden en Els van Leeuwen met 68,75%, op de tweede plaats gevolgd door Wil en Arie Blok met 62.15% en derde werden Cecile Lelieveld en Ria van Wensem met 57.99%. In de C-lijn werden Burgonda Heer schap en Anette van der Wel eerste met 61.88%; tweede werden Bea den Hollander en Hedi Keizer met 61.25% en op de derde plaats ein digden Carolien en Henk de Koning met 59.38%. Tussenstand In de A-lijn gaan Ruud Bantje en Mark de Wall aan de leiding met 58.33%, op de tweede plaats ge volgd door Wim en Marga Metselaar met 55.82%; derde staan Patricia Niewold en Marijke Stolker met 55.32%. In de B-lijn gaan Cecile Lelieveld en Ria van Wensem aan de leiding met 58.33%; op de tweede plaats staan Els van Heusden en Els van Leeuwen met 68.75% en derde zijn Wil en Arie Blok met 54.21%. In de C-lijn gaan Bea den Hollander en Hedi Keizer aan de leiding met 56.98%; zij worden op de tweede plaats gevolgd door Rik Berends en Geertje Wiggers met 56.88%; derde zijn Burgonda Heerschap en Anette van der Wel met 56.06.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15