Winnaars voorronde Kwartenfestival Schrootverwerker Van Dalen blijft probleem voor omgeving Groendepots definitief verleden tijd Trumpets of the Lord Eerste paal sporthal Kleine Vink in oktober BEtW Zuidpias bij Nedco HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 29 SEPTEMBER 2010 17 Zitting Raad van State Truckers Ringsteken Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State moet beoorde len of de nieuwe milieuvergunning voor schrootverwerker Van Dalen aan het Kortenoord wel deugt. Buurtbewoonster 1/12 Marelis vindt dat het lawaai en rondvliegende stukjes schroot allerminst door de nieuwe vergunning worden voorkomen. Zij eiste maandag 27 september bij de Raad dat de vergunning wordt vernietigd. Nieuwerkerk aan den IJssel - De voorronde van het Kwartenfestival, welke op zaterdag 25 september plaatsvond in de Nieuwerkerkse Muziekschool, werd in categorie 1, leerlingen in de leeftijd van acht tot en met 10 jaar, gewonnen door Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de 15e keer organiseert Stichting Evenement het 'Truckers Ringsteken'. Het evenement vindt plaats op za terdag 9 oktober vanaf 14.00 uur op de Hoogeveenenweg 200, ter hoogte van Mortimers. Verzamelen kan vanaf 13.00 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig; men kan in de rij aansluiten. Iedere deelnemer ontvangt een her innering; voor de eerste, tweede en derde plaats is er een prijs. Deelna me is op eigen risico; men dient de wegen- en verkeerswet na te leven én men wordt geacht de aanwijzin gen van de verkeersregelaars op te volgen. De prijsuitreiking vindt rond 16.00 uur plaats. Voor meer informatie, na 18.00 uur: 0180-324927. Rianne Zijlstra op dwarsfluit. In ca tegorie 2, elf tot en met veertien jaar, werd gewonnen door Joris van Winden op de piano. In de derde ca tegorie, vijftien tot en met achttien jaar, ging Martijn Wisse, op piano, met de eer strijken. Deze drie fina- Joris van Winden. listen van gaan naar de finale van het Kwartenfestival op woensdag avond 3 november in het Evertshuis in Bodegraven. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - De groendepots in NieuwerKerk lijken aan hun eigen succes ten onder te zijn gegaan. Wethouder Arjen Ha- zelebach heeft besloten om de ver zamelplekken voor snoei- en ander tuinafval te vervangen door een an der systeem. "De groendepots leid den tot omvangrijke hoeveelheden groenafval. Dit bracht hoge kosten en ook overlast met zich mee. We kregen veel commentaar op dit sy steem en je kunt bijna zeggen dat het succes teveel is doorgeschoten. Een van de problemen was afval- toerisme vanuit Capelle en daarom Nieuwerkerk aan den IJssel - "Een bevlieging", zo noemden sommigen de start van het koor Trumpets of the Lord in 1969. Een groep en thousiaste jongeren die onder lei- hing van Rob van Dijk begon met zingen van swingende gospels en negrospirituals. Vijfendertig jaar 'ater blijkt bevlogenheid een woord hat beter bij de groep past. Na al hie jaren is er nog niets weg van het enthousiasme, de energie en he overtuigingskracht, waarmee hit koor durft te zingen. Dirigent van het eerste uur is Rob van Dijk, hekend van de talloze gezichtsuit drukkingen (goed- of afkeurende blikken, grimassen), de houdingen en gebaren waarmee hij het koor ln goede banen probeert te leiden. Nog steeds bestaat het repertoire grotendeels uit gospels en negro spirituals maar de laatste jaren zijn ook verschillende mooie medleys in gestudeerd en musicals uitgevoerd. Zondag 10 oktober zal "Trumpets of the Lord" haar medewerking ver lenen aan de Open Deur Dienst in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Voor ganger is Louis Krüger, schipperspredikant bij de Koningskerk. Aanvang 17.00 uur, de samenzang begint 10 minuten eerder. Al eerder bleek dat de provincie de activiteiten bij Van Dalen maar moeilijk kan regelen. Dat leidde tot de vernietiging van een eerdere ver gunning, onder meer vanwege een onvolledig geluidsonderzoek. Explosies Bezwaarmaakster Marelis, die aan de overzijde van de Hollandsche IJssel woont, stelt dat de overlast weliswaar iets is afgenomen, maar niet gestopt. Zo vindt ze nog steeds kleine stukjes schroot en zilverpa pier in haar tuin die bij explosies op het terrein van Van Dalen vrijkomen. Dat gebeurt bij de verwerking van gasflessen die nog niet helemaal leeg zijn. Na de vernietigde vergunning werk te Van Dalen verder. Marelis maakte daartegen bezwaar bij de provincie, omdat er zonder vergunning werd doorgewerkt. Maar de provincie greep niet in, omdat een nieuwe vergunning onderweg was. In dat geval hoeft er niet meteen tegen il legale activiteiten te worden opge treden. De nieuwe vergunning is er nu en voldoet volgens Marelis ook niet. "De voorschriften worden bij elke nieuwe vergunning alleen maar ver ruimd", stelt ze. Zo is een geluids meter bij het bedrijf weggehaald, waardoor metingen van het lawaai niet meer worden geregistreerd. Ook mag er 's nachts langer worden doorgewerkt. Dat is volgens Marelis funest voor haar gezondheid, om dat ze als diabetespatiënt juist een goede nachtrust moet hebben. Volgens de provincie kan Van Dalen aan alle normen voldoen. Het lawaai valt zelfs weg tegen het heersende achtergrondgeluid, aldus de pro vincie. Toch blijkt dat de provincie weer een steekje heeft laten vallen bij de geluidsmetingen. Of de Raad van State daarover valt, wordt bin nen zes weken duidelijk. Dan volgt de uitspraak. hebben we besloten om over te gaan op een ander systeem. Op een aantal zaterdagen in oktober, het snoeisei- zoen, zullen er op verschillende lo caties in Nieuwerkerk wagens van de gemeente staan, waar de mensen hun snoeiafval kunnen inleveren." De nieuwe regeling geldt vooralsnog alleen in Nieuwerkerk. Hazelebach: "Het duurt nog tot 1 januari 2012 voordat we één afvalbeleid voor de hele gemeente hebben. De groen depots was een onderdeel van het beleid in Nieuwerkerk en dat wordt nu bijgesteld. Deze beslissing heeft geen invloed op het beleid in de an dere dorpen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste bedrijfsbezoek van burgemeester Gert-Jan Kats zit erop. Burgemeester en wethouders brachten dinsdag 21 september een bezoek aan Nedco. DeZuidplasbestuurders maakten on der andere kennis met de faciliteiten om kunststof producten te produce ren. Er was-.taandacht voor-.+de werkzaamheden-.+die Wajongers bij Nedco verrichten en er werd gespro ken over plaatselijke aandachtspun ten voor het bedrijfsleven. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste paal van de nieuwe sporthal Kleine Vink wordt half oktober van dit jaar geslagen. Dat maakte wethouder Jan Verbeek dinsdag 22 september bekend. Door Marlonneke Willemsen De sporthal maakt onderdeel uit van het nieuwe sportpark Kleine Vink en is ontworpen door architectenbu reau Moederscheim Et Moonen. De hal krijgt een sportvloer van 44,5 bij 24 meter en de hal wordt 9,5 meter hoog. Hiermee wordt de nieuwe zaal ontwikkeld naar de normen van het NOC*NSF. De nieuwe sporthal is een gezamen lijk project van de gemeente en de korfbalvereniging CKV, maar ook andere verenigingen zullen gebruik van de hal maken. Ook de plannen voor de rest van het sportpark krijgen volgens Verbeek steeds meervorm: "Gisteravond heb ben we weer overleg met de sport verenigingen gehad en dat doen we elke zes weken. We zetten steeds een paar nieuwe stappen en zijn op dit moment bezig met de invulling van het beeldkwaliteitsplan."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17