Bezoek aan zonnestudio kan helpen tegen kanker i k 10% korting Kies elke dag voor gezond BASTIA^N Nog meer Spraakmakende brilmode te zien bij Bastiaan Optiek De nieuwe collectie bnllên zijjn binnen www.bastiaanoptiek.nl s,udH.H:vt cioon Permanente make-up T0 Voor de besteiiimdj^ilS^'oeW even komen kijken.. NieuwsgiMnig* Kijk dan even op onze vernieuwde website HART VAN HOLLAND 8 BE A- 29 SEPTEMBER 2010 25 20 jaar Spraakmakende Brilmode! O I K Groenvoorde 14, 2742 DJ Waddinxveen tel. (0182) 63 02 40 Kom kennis maken bij Studio FEEL GOOD Dorpsstraat 16 2771 DH Boskoop Tel: 01 72-212863 www.studiofeelgood.nl De gehéle dag een perfecte eyeliner of wenkbrauw het hele jaar door STOPPEN MET ROKEN FIGUURCORRECTIE Body-Harmony Stoppen met roken? Body-Harmony www.body-harmony.nl Nieuwegein, 30 augustus 2010 -- Het bezoeken van een zonnestudio - volgens een verantwoorde plan ning - kan helpen bij de voorkoming van bepaalde vormen van kanker. Dit concludeert de branchevereniging van zonnestu- dio's, Samenwerking Verantwoord Zonnen (SVZ), uit het vrijdag jl. verschenen rapport van KWF Kankerbe strijding over de relatie tussen kanker, zonnestraling en vitamine D. SVZ betrekt hierbij het advies dat de Gezondheidsraad in 2009 gaf aan de minister van Volksgezondheid. Dit advies zegt dat er geen gerecht vaardigd verschil kan worden gemaakt tussen zon nebaden en het gebruik van een zonnebank. De Signaleringscommissie Kanker (SCK) van KWF Kankerbestrijding stelt na bestudering'van talloze wetenschappelijke publicaties dat UV-licht - dat zowel door de zon als door zonnebanken wordt af gegeven - zorgt voor een lagere kans op borstkan ker, dikkedarm- en prostaatkanker. Dit hangt samen met voldoende aanwezigheid van vitamine D in het lichaam. Deze vitamine wordt in de huid aangemaakt onder invloed van UV-licht. Zo blijkt onder meer dat mensen met een hoge vitamine D-spiegel in hun bloed een lager risico op dikkedarmkanker hebben. Regelmatig zonnen is goed Het KWF-rapport doet de aanbeveling zich regelma tig - maar vooral niet overmatig - bloot te stellen aan zonnestraling (UV-licht) om te voorzien in de vi tamine D-behoefte van het lichaam. Als men weinig in de zon komt of als er weinig of geen zon is, moet men hier op andere wijze in voorzien. Bij de aanbeve ling is een zorgvuldige afweging gemaakt tussen de gunstige gevolgen van UV-licht (vorming van vitami ne D) en het mogelijke negatieve gevolg, te weten het optreden van huidkanker. Hierop is een grote kans bij langdurig zonnebaden of anderszins lang verblijf in de zon. Dit leidt gemakkelijk tot verbranding en dat moet ten alle tijde worden vermeden. Zonnestudio, gedoseerd zonnen Het voorkomen van verbranding wordt door SVZ nadrukkelijk onderstreept. Dit is al sinds vele jaren een speerpunt in het beleid. In zonnestudio's die zijn aangesloten bij de branchevereniging krijgen bezoe kers duidelijk advies over de duur van het gebruik van de zonnebank per keer en over de frequentie van vervolgbezoeken. Aan dit advies gaat een analyse van het huidtype vooraf. Tevens wordt gekeken naar eventuele persoonlijke of medische omstandigheden die van invloed kunnen zijn op verantwoord zonne- bankgebruik. In dit verband pleit SVZ voor gebruik van een zon nebank in een gekwalificeerde zonnestudio die ook voldoet aan de moderne Europese veiligheidsnorm. Bij de behoefte aan een zonnebank voor een gezonde kleur, om te relaxen of een gezondheidsvoordeel gaat het niet zozeer om de zonneapparatuur zelf maar om het geheel van apparaat, bijbehorende voorlichting, adviezen en procedures. Winnen door kilo's te verliezen? Alles geprobeerd? Dit gaat ook u lukken! Laat u inspireren en motiveren door medecursisten en professionals. Doe mee aan de WEIGHT LOSS CHALLENGE! Wilt u meer weten? www.afslankeniswinnen.nl cornezwarteveld@hotmail.com of bel: 06-10444090 Alleen geldig tegen inlevering van deze bon en voor nieuw te zetten permanente make-up Geldig t/m 31 oktober 2010. Gebruik de Schijf van Vijf en kies elke dag voor gezond, lekker en veilig eten. Gezond eten betekent met gezond verstand be wuste keuzes maken. Gebruik daarbij de vijf regels van de Schijf van Vijf van het Voe dingscentrum: eet gevarieerd, niet te veel en beweeg, gebruik minder verza digd vet, eet volop groente, fruit en brood en ga veilig met voedsel om. De vijf vakken geven aan hoe variatie kan worden aan gebracht in de voeding. En met de aanbevo len hoeveelhe den als richtlijn wordt de basis gelegd voor een gezonde voeding. Eten volgens de' Schijf van Vijf is ook de basis voor een gezond gewicht. In oktober 2008 is Tally van der Staay een studio begonnen onder de naam Body-Harmony. Zij richt zich vooral op mensen die willen stoppen met roken of graag een kledingmaatje kleiner willen. Tally legt graag uit waar zij zich zoal mee bezighoudt. "Ik merkte al enige jaren dat veel mensen om mij heen wilden stoppen met roken en daar veel moeite mee hadden. Vaak gaf men de moed na een aantal pogingen op en gingen er maar van uit dat het niet zou lukken. Ik ben toen in contact gekomen met een praktijk in het zuiden van het land waar met soft-laser ap paratuur mensen daadwerkelijk van het roken af kwamen." Laserbehandeling Bij de laserbehandelingen om mensen te laten stoppen met roken worden acupunctuurpunten in het oor gestimuleerd met behulp van een soft-laser. Het voordeel van een laser ten opzichte van naalden is dat de activering dieper gaat waardoor veel sneller resultaat wordt behaald. Bovendien is de behandeling volledig pijnloos. Wat houdt de anti-rook behandeling precies in? De laser therapie neemt niet alleen de behoefte van het lichaam aan nicotine weg, maar zorgt er tevens voor dat het lichaam geen nicotine meer accepteert. Dat wil zeggen dat het lichaam na de behandeling als het ware in opstand komt tegen nicotine. Tegelijkertijd wordt er tijdens de behandeling voor gezorgd dat u na het stoppen metroken geen last gaat krijgen van ontwen ningsverschijnselen zoals stemmingswisselingen. Daarnaast wordt de vetverbranding extra geactiveerd, waardoor ook uw gewicht stabiel blijft. De behandeling is pijnloos en duurt ongeveer een half uur. Het slagingspercentage ligt rond de 90%. U krijgt op de behande ling 3 maanden garantie. Dat wil zeggen dat, als de behoefte aan roken toch nog te veel aanwezig blijft, u tot drie maanden na de behandeling terug kunt komen voor een gratis nabehan deling. De behandeling kost€ 125,-. Tot eind december 2010 betaalt u slechts 95,-. Voor bedrijven in de regio zijn in company behandelingen mogelijk vanaf drie mede werkers. Hoe meer medewerkers binnen het bedrijf stoppen met roken, hoe hoger de korting. Berkelstroom 65 - 2721 AG Zoetermeer T: 079 - 331 82 55 - E: info@body-harmony.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25