Jubileumfeest bij Veerman Adviseurs Verdwaalde voorzet nekt Groeneweg Voorbereidingen Unicef-beurs in volle gang EHBO cursussen Voorspeelavond de Kleine Trompetter Clubkampioenschap HZM Orgel en saxofoon komen samen in concert Ontmoetingskerk 't Reigerbos op kamp HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 29 SEPTEMBER 2010 27 Vrouwen Bijbelkring Contactavond Zang en Kleur Vissen Zevenhuizen - De saxofoon is vijf eeuwen later uitgevonden dan het orgel en op de een wordt voornamelijk jazz en op de andere klassieke muziek gespeeld, maar toch zijn deze twee blaasinstrumenten op 2 oktober samen te horen in de Ontmoetingskerk in Zevenhuizen. Tijdens het jaarlijkse orgelconcert van De Zeven Muzen zullen organist Bert Mooiman en Marijke Kroon samen een aantal nummers ten gehore brengen. Mooiman is docent aan het conserva torium in Den Haag en Kroon is master studente klassiek saxofoon. Door Marlonneke Willemsen Het orgelconcert is een jaarlijks te rugkerend-programmaonderdeel van De Zeven Muzen er wordt georgani seerd door Herman Vos, zelf enthou siast organist. "Vanaf 1992 wordt er jaarlijks een concert georganiseerd en de afgelopen tien jaar is dat een orgelconcert. Hierbij wordt orgel gecombineerd met een solo-instru ment, waarbij we op zoek gaan naar een gerenommeerde organist en een jonge talentvolle muzikant uit de omgeving, die wordt aanbevolen door docenten van het conservato rium. Voor dit concert ben ik eerst opzoek gegaan naar een talentvolle soliste en bij Marijke Kroon uitgeko men. Daarna heb ik contact gezocht met Bert Mooiman, die ik kende uit het concertcircuit en die ook docent aan het conservatorium is." Aanvullen Vos vindt orgel en saxofoon een bijzondere combinatie. "Ik ben wel eens bij concerten van orgel en saxofoon geweest en dat was ge weldig. Orgel is een statisch instru ment, terwijl saxofoon heel dyna misch is. Ze vullen elkaar dus mooi aan. Het orgel is al een oud instru ment uit de veertiende eeuw, ter wijl de saxofoon pas uit de negen tiende eeuw stamt. Dus er is niet zo veel muziek beschikbaar voor deze combinatie. De saxofoon heeft zich ook ontwikkeld in de jazz, terwijl het orgel een veel klassieker instru ment is. Het is dus een verassende combinatie en ik ben benieuwd wat dit oplevert." Op dit moment zijn Mooiman en Kroon nog hard aan het repeteren. Volgens Kroon gebeurt dat vooral apart. "We studeren voornamelijk zelf. We hebben in eerste instan tie besloten welke stukken we gaan spelen en hebben deze zelf inge studeerd. Als je vaak repeteert en veel met muziek bezig bent, is het goed te doen om de stukken samen te spelen; dan hoefje dat niet echt goed te oefenen. We gaan stukken spelen van Fauré, Bozza en Jule Massenet. Daarnaast zal ik ook nog een solostuk van Bach spelen." Arrangementen Voor Kooiman is het niet het eerste concert met orgel. "Ik heb wel eens eerder met een organist samen ge speeld. Er is ook wel muziek voor de combinatie geschreven, maar dat is vooral modernere muziek. We gebruiken vooral stukken die voor saxofoon en piano zijn geschreven, of we maken arrangementen." Het Orgel- en saxofoonconcert met Bert Mooiman en Marijke Kroon vindt plaats op 2 oktober in de Ontmoetingskerk in Zevenhuizen en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7 euro en zijn te koop aan de deur. Zevenhuizen - Leo Honkoop is dit jaar 25 jaar werkzaam bij Veerman Adviseurs. Nadat hij in 1985 is be gonnen ais boekhouder, is hij thans werkzaam als relatiebeheerder en hoofd van de afdeling administra tie. Honkoop en zijn team verzor gen, voor zowel particulieren als voor ondernemers, onder meer de aangiftes IB en successie en de jaar rekeningen. Hij treedt tevens op als klankbord voor de directie van Veer man Adviseurs. Het jubileum is onlangs feestelijk gevierd met collega's en familie leden met een lunch alsmede met een voetbalwedstrijd waarin een team van Veerman het opnam te gen Honkoop's eigen team van de Haastrechtse voetbalclub, waarbij het team van de jubilaris de over winning in de wacht sleepte. Moordrecht - De wedstrijd Moor- drecht-Groeneweg kreeg in de 93e minuut alsnog een onverwachte winnaar. Een als voorzet bedoelde trap van een Moordrechtenaar ver dween met een grote boog over keeper Johan Hoogeveen en via de binnenkant van de paal, tegen het net van de bezoekers. Zowel Groeneweg als Moordrecht kregen kansen en een eindstand van 3-3 zou eigenlijk een betere afspie geling van de wedstrijd geweest zijn. Nu bleef het tot diep in blessuretijd 0-0 terwijl twinitg minuten eerder Marco Bouwmeester de 1-0 voor de thuisclub op z'n voet had. Daarentegen had Maurice Eek- hardt, voor de rust geheel vrijstaand met een kopbal uit een vrije trap van Robby van Kuilenburg en vlak voor tijd voor de Zevenhuizense voor sprong kunnen zorgen. De mooiste kans van de wedstrijd was voor Luuk Gritter. De linker middenvelder werd door een steekbal van Eckhardt al leen voor keeper Binken gezet. Gritter schoot echter tegen de al op de grond liggende keeper. Terwijl iedereen zich al verzoende met een gelijkspel pikte de thuisclub toch de punten is. Samenwerken om tot een goed resultaat te komen. Zevenhuizen - De leerlingen van groep 8 van openbare basisschool 't Reigerbos vertrokken maandag 20 september richting Vierhouten voor een driedaagse schoolreis. Op het programma stonden een sur- vivaltocht, een fietstocht, het be zoekerscentrum in Nunspeet en een bezoek aan het Verborgen Dorp. Hier werden de tien onderduiker hutten die vroeger gebruikt werden door de Joden tegen de Duitsers bekeken. Na een bonte avond en een bezoek aan KidZcity werden de kinderen weer bij hun ouders afge leverd. Zevenhuizen/Moerkapelle - In de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen wordt donderdag 14 en vrijdag 15 oktober een najaarskinderkleding- en speelgoedbeurs ten behoeve van Unicef gehouden. Goede (schone en hele) winterkleding en goed speel goed kunnen ingeleverd worden op donderdag 14 oktober van 9.00 tot 18.30 uur. De kleding kan daar ge prijsd worden (maximaal 30 stuks). Om thuis te prijzen (maximaal 42 stuks) kunnen prijslijsten opge haald worden op de Perkstraat 55, Kratonlaan 134 en Boslaan 52 in Zevenhuizen en in Moerkapelle op Klaproosstraat 3. Een derde van de opbrengst is voor UNICEF, de rest is voor de verkoper. De verkoop is don derdag 14 oktober van 19.30 uur tot 21.00 uur en vrijdag 15 oktober van 8.30 uur tot 11.00 uur. Voor meer informatie: 0180-633971 0180-633381 of 0611480680. Zevenhuizen - Bij de EHBO-ver- eniging Zevenhuizen vindt, bij vol doende belangstelling, op maandag 22 en 29 november een cursus 'AED reanimatie' plaats. Begin januari gaat, wederom bij voldoende be langstelling, een cursus 'Eerste hulp aan kinderen' van vier lessen van start gaan. Voor meer informatie en aanmelden, niet op zondag: 06-28865873. Jubilaris Leo Honkoop. Bergschenhoek - In de hervormde kerk aan de Kerkstraat wordt dins dag 5 oktober een open koffieoch tend gehouden van 9.30 tot 11.00 uur. Tjitske Lemstra spreekt over 'Geniten is een geschenk van God'. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: in-touch.atspace.com Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag 1 oktober een contactavond voor leden en niet- leden. Er is een vogelbespreking over allerlei zaken die met vogels houden te maken hebben zoals het selecte ren van vogels, kweken, voeding en huisvesting. Vogels kunnen worden meegenomen om besproken te wor den. Aanvang 20.00 uur in het club gebouw van Zang en Kleur, Nijver heidscentrum 50, toegang gratis. Zevenhuizen - De Kleine Trompetter houdt 8 oktober een voorspeelavond voor haar leerlingen. De leerlingen, van pas begonnen tot gevorderd, laten aan familie en andere belang stellenden horen wat zij geleerd hebben, alleen of in een groepje, met begeleiding van een CD of de- huisband, bestaande uit de leden van de jeugdcommissie. De avond wordt afgesloten met een geza menlijk optreden van alle leerlingen. Aanvang 19.30 uur in de theaterzaal van het Dorpshuis. Zevenhuizen - De vijf wedstrij den die samen met Waddinxveen gevist werden leverden een grote overwinning op voor Waddinxveen. De laatste wedstrijd werd gevist in de Oude Rijn bij de Meijde. De ze venentwintig deelnemers vingen in totaal 57.070 gram vis. Zaterdag 9 oktober wordt er gevist in Haarlem mer Ringvaart, vertrek 6.30 uur van de parkeerplaats van La Baraque. De een na laatste wedstrijd van de ouderencompetitie werd gevist in de Rotte (Roerdomp), er deden vijf vissers mee die in totaal 19.050 gram vis wisten te vangen. Ie werd John van Elswijk met 5.200 gram, 2e werd Wim Berkelaar met 4.950 gram en 3e Nico van Leeuwen met 4.100 gram.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27