l?6nMÉ8ï3?| Eerste officiële Moordrechtse optreden burgemeester Kats Leerlingen De Achtbaan maken kennis met tweetalig onderwijs Moet heel Moordrecht het weten? HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 29 SEPTEMBER 2010 29 ZONDAG 3 OKTOBER Tasjesrovers actief in Moordrecht Computercursussen Seniorweb Mail redactie@hart-van-holland.nl Door Marlonneke Willemsen Een van deze leerlingen was Kim- berley Fleur. Zij zit in de tweede klas van het Antoniuscollege in Gouda en ging op bezoek bij haar basisschool, De Achtbaan in Moordrecht. Kimberley liet de leerlingen van groep 8 een filmpje zien over het tweetalig programma van het An toniuscollege, het TTO en daarna mochten de kinderen een spelletje in het Engels doen. In groepjes van twee moesten de leerlingen een naam van een dier op het hoofd van een klasgenootje plakken. Hij of zij moest in het Engels vragen stellen, om er zo achter te komen welk dier er op het papiertje stond. Dat was voor sommige leerlingen Ra, ra, wat ben ik? Door Karin Jongkind (TekstUeel) Moordrecht - Prachtig weer, veel sportiviteit en lachende gezichten waren woensdag 22 september de belangrijkste ingrediënten van de 4? editie van hetschoolkorfbaltoer- nooi. Het toernooi vond plaats op .de buitenaccommodatie van de organi serende Korfbalvereniging IJsselvo- gels aan de Sportlaan. De kersverse Zuid'plas-burgemeester Gert-Jan Kats en sportwethouder Jan Verbeek gaven het officiële startsein. Het was het eerste wapenfeit in Moordrecht voor burgemeester Kats, die vorige week officieel werd geïnstalleerd als opvolger van burgemeester André Bonthuis. Kats hield zijn toespraak kort, want de korfballers 'in de dop' stonden zichtbaar ongeduldig te wachten tot ze van start konden gaan met hun toernooi. Waardering Kats sprak zijn waardering uit over de sportieve impuls die Korfbalver eniging IJsselvogels met het toer- Verbeek, Kats en Bos in geanimeerd gesprek. nooi aan de basisscholieren geeft Hij benadrukte dat het een vereni ging veel tijd en moeite kost, maar dat het ook van groot belang is dat dergelijke activiteiten plaats vin den. Henk Jan Bos, voorzitter van IJsselvogels, nam het compliment met plezier in ontvangst. Hij raakte tijdens de wedstrijden in een geani meerd gesprek met de burgemees ter en de wethouder over de korf balclub en het sportcomplex, maar ook over algemene ontwikkelingen rond de sport in Moordrecht. Bos gaf ook eerlijk toe dat de organi satie van het schoolkorfbaltoernooi voor KV IJsselvogels een belangrijk ledenwerfkarakter heeft. Dit jaar waren er helaas wat minder aan meldingen dan in eerdere jaren. Dit kwam onder meer omdat er vooraf- Tactiekoefening. gaand aan de teamopgave nog geen Moordrecht - In heel Europa was het vrijdag 24 september de European Day of the Languages; een dag waarop de Raad van Europa het leren van.talen wil stimuleren. In het kader van het thema van dit jaar, 'Talen bouwen bruggen! brachten leerlingen van middelbare scholen een bezoek aan hun oude basis school om te vertellen over tweetalig onderwijs. Moordrecht Volle Evangelie Gem. Moor drecht 15.00 uur drs. M. Gast. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN (Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep (Klassieke Dienst DK) en 10.00 uur ds. H. Schipper (Kinderdienst OK). Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur R. Schep (SoW paralleldienst). Herv. Bethelgem. n.n.b. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistieviering met pastoor Bakker. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. trainingslessen waren gegeven. De ervaring van IJsselvogels leert nu, dat kinderen enthousiaster zijn om deel te nemen aan het toernooi als ze al hebben kennisgemaakt met de sport. Wethouder Verbeek sloot hierop aan. Hij gaf aan dat er bin nen de gemeente een pilot loopt met de inzet van een 'combina tiefunctionaris'. Deze functionaris zorgt er voor dat er meer én betere contacten worden gelegd tussen de onderwijsinstellingen en de sport verenigingen of cultuurinstellingen in de gemeente. Voor het slagen van dit schoolkorfbaltoernooi was dat duidelijk niet nodig: kinderen, leer krachten en ouders waren enthou siast en IJsselvogels kan terugkijken op een zeer geslaagde middag. Moordrecht - Een 75-jarige vrouw uit Moordrecht is woensdag 22 september rond 22.15 uur beroofd van haar tas. De vrouw liep over de Narcisstraat in de richting van de Oost ringdijk toen bij de brug een jongen van ongeveer veertien jaar en met een Noord-Afrikaans ui terlijk haar tas wegtrok. De vrouw rende de jongen achterna en wist haar tas terug te pakken. Echter een tweede jongen pakte haar vast waardoor de eerste jongen alsnog haar tas wist af te pakken. Beide jongens gingen er vervolgens van door in de richting van de Oost ringdijk. De politie stelt een onder zoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900 - 8844. De jongen die er met de tas vandoor ging is ongeveer 1.70 m lang, heeft een smal postuur, heeft zwart haar, rondom het hoofd kaalgeschoren en kortgeknipt aan de bovenkant. Beiden droegen donkere kleding. best lastig, want 'hoe zeg je dat in het Engels?' Dat was volgens Kim berley heel normaal, want zij vond het tweetalig onderwijs in het begin ook moeilijk. "Na de eerste maand wilde ik eigenlijk stoppen, omdat ik het erg moeilijk vond. Ik dacht: 'Dit kan ik helemaal niet'. Maar vanaf de tweede maand ging het veel beter. Als de leraar iets in het Engels zegt, snap je het gewoon. Dat is heel fijn, want zo leer je heel goed Engels." Het TTO op het Antoniuscollege houdt in dat in de onderbouw vijftig procent van de lessen in het Engels Kimberley terug op de basisschool. gegeven worden. Dit zijn de vakken geschiedenis, aardrijkskunde, we tenschap, informatica, beeldende vorming, levensbeschouwing, licha melijke opvoeding en biologie. Daar naast hebben de leerlingen een extra uur Engels. In de bovenbouw wordt er alleen nog extra aandacht aan de taal bij het vak Engels besteed, omdat de eindexamenvakken in het Nederlands moeten worden gege ven. Naast de lessen is er ook een uitgebreid Europees en Internatio naal Oriëntatie programma, waarbij de leerlingen kennis kunnen maken met de Engelse cultuur. Moordrecht - In de plaatselijke ves tiging van bibliotheek de Groene Venen gaan in de maand oktober diverse computercursussen voor senioren van start. Ingeschreven» kan worden voor onder meer een beginnerscursus, voor een cursus Internet en e-mail of voor een cur-^ sus Fotobewerking. Bij voldoende belangstelling kan tevens een Op friscursus van start gaan. Voor le den van de bibliotheek geldt een korting. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29