Ophef over heliplatform in Hitland Alternatieve muziekscene bestuift 't Blok Herfsttoernooi EHBO kids training ook voor oppasouders Wijnrit Skymasters Gitaar met Sint en Kerst HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 29 SEPTEMBER 2010 31 Jeu de boules Kinderboekenmarkt in Reigerhof Baby- en peuterochtend Er werd gebridged... Kidsdisco met extraatjes Beginnerscursus Internet Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Op een aantal Internetsites, zoals Twitter en Zuidpias Actief waren het afgelopen weekend verschillende boze berich ten te lezen over een Helikopter platform in Hitland. De aanleg van het platform werd afgelopen don derdag ontdekt door Omroep Zuid- plas en veroorzaakte veel commotie. Volgens de gemeente Zuidpias is er geen vergunning voor het platform aangevraagd en wordt er nu een le- galisatietoets uitgevoerd. De uitslag hiervan wordt aan het eind van deze week verwacht. Het helikopterplatform is aangelegd in de buurt van het ooievaarsnest in Hitland. Veel reacties op inter net hadden dan ook te maken met eventuele schade aan de natuur. Zo vroeg iemand zich op Zuidpias Actief af of de ooievaars nu nog wel terugkomen en ook op Twitter waren de reacties niet erg positief. "Gekker moet het toch niet wor den." De SP heeft vrijdag 24 september vragen aan de wethouder gesteld over de aanleg van het platform. De partij wil weten of er vergun ning voor de aanleg van het plat- De vraag is of het heliplatform kan blijven liggen. form is verleend, wat de wethouder van de aanleg vindt en in hoeverre de wethouder het gebruik van het platform wil en kan verbieden. Volgens een medewerker van de gemeente Zuidpias is er geen ver gunning voor de aanleg van het helikopterplatform aangevraagd. "Er is toestemming gevraagd voor het gebruik van het luchtruim bij het ministerie van Verkeer en Wa terstaat, maar dat gaat alleen over of het voldoet aan bijvoorbeeld de veiligheidseisen. Er wordt dan niet gekeken of een platform in het ge bied past en op een bepaalde plek kan worden aangelegd. Hiervoor Een optreden van Peter Piek. (foto: Bart Jansen) Nieuwerkerk aan den IJssel - Internationale, landelijke en regionale bands bespeelden zaterdag 25 september hun instrumenten en het publiek tijdens De Bestuiving. Dit is het nieuwe festival voor, door en met interessante acts uit de alternatieve muziekscene. Een DIY- (Do It Yourself) livemuziek festival met internationaal karakter, waar eigenzinnige acts de kans kre gen het publiek en elkaar met muzi- Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeu de Boules Club Nieuwerkerk speelde zaterdag 25 september het herfst toernooi. Gelet op'de weersomstan digheden deed het toernooi haar naam eer aan. Met achtendertig deelnemers en lange partijen duurde het toernooi meer dan 6 uur. In Poule A wonnen Rob en Lida Brokling alle partijen, gevolgd door Arie van de Berg met eveneens drie gewonnen partijen. De derde plaats was voor kaal stuifmeel te inspireren. Er ston den tien bands op het programma en het publiek kon zich laten inspireren door de uiteenlopende stijlen. moet een vergunning worden aan gevraagd bij de gemeente en deze aanvraag hebben wij niet ontvan gen. We zijn nu bezig met een le- galisatietoets en we hopen deze aan het eind van de week te hebben afgerond. Hierbij wordt ook gekeken naar het effect op het natuurgebied Hitland." Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat donderdag 30 sep tember een EHBO-kids training van start. De cursisten leren onder meer levensreddend te handelen bij ver stikking, verwonding of verdrinking van kinderen en krijgen een reani- matietraining. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speciale oefenpoppen in verschillende leeftijdscatego rieën. Per 1 januari is een dergelijke trai ning verplicht gesteld voor betaalde oppasouders, dus dat kunnen ook grootouders, buren en overblijfmoe- ders zijn. Het is van groot belang voor iedereen die met kinderen om gaat om te weten hoe er gehandeld moet worden wanneer de gezond heid van een kind gevaar loopt. De cursus omvat drie avonden. Voor meer informatie: 0180-310180 of info@zorgiseenkeuze.nl. Louise Jarings en Wim van Slinger land. Monique Jarings en Edward Konigferander eindigden als laatste in deze poule. In de B poule wonnen John de Vries en Bert Klandermans alle partijen en gingen met de eer ste prijs aan de haal. Tweede werd Truus Perdijk met Jan van Reeuwijk en derde Tonske Bruinsma met Rene Degenkamp. De poedel ging naar Riekie Rutten met Sietse van der Hoek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto mobielclub A.M.C. The Skymasters organiseert voor vrijdag 1 oktober een zogenaamde Wijnrit in de om geving van Nieuwerkerk. Voor diegene die eens kennis wil len maken met een autopuzzelrit is er een beginnersreglement in de C-klasse. Voorafgaande aan de rit wordt uitleg gegeven omtrent het Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school start dinsdag 5 oktober een korte cursus 'Gitaar met Sint en Kerst'. De cursisten kunnen in de feestmaand december dan al sinter- klaas- en kerstrepertoire begeleiden. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. rijden van een puzzelrit. Wie voor het eerst meedoet hoeft geen in schrijfgeld te betalen. Voor de A en B-klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijven kan tussen 19.45 en 20.30 uur in Sportcomplex Park- zoom aan de lersestraat 15. Voor meer informatie: 0182-374106 of www.skymasters.nl. Docent Ha ra ld Boxtart. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gangen van winkelcentrum Reiger hof staan zaterdag 9 oktober van 9.30 tot 16.30 uur tal van kramen opgesteld waar, naast boeken voor volwassenen, tijdens de Kinder boekenweek ook veel kinderboeken aangeboden worden. Naast peu ter-, kleuter,- kinder- en jeugd-' boeken, in verschillende talen, van bekende, hedendaagse, schrijvers zijn er ook kinderboeken uit groot moeders tijd te vinden. Een aantal standhouders doneert de opbrengst van de dag aan een goed doel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voe dende moeders met een baby of peuter aan de borst zijn welkom bij de baby- en peuterochtend die op donderdag 7 oktober wordt gehou den aan de Schoolstraat 17. Aanvang 10.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-318556. Nieuwerkerk aan den IJssel - De le den van de Nieuwerkerkse Bridge club speelden vorige week de derde ronde van de eerste competitie. In de A-poule eindigden Renate Tournier en Lucy Wijnen als eerste met 62.50%; tweede werden Irene den Hollander en Gerda Goedhart (59.17) en derde Ineke van de Heuvel en Lenie de Kreek (58.50). In de B-poule won het koppel Wil Blok-Wil Valk met 61.98%, gevolgd door Rob Moelker en Arie van Veen (60.94) en op de derde plaats Wijntje de Graaff en Ruud Rijks (58.85). In de tussenstand voeren Tournier en Wijnen de A-poule aan en in de B-poule delen twee koppels de bo venste plaats: Wil Blok-Wil Valk en Lucy Eldering en Freek Bijlsma. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt voor vrijdag 8 oktober vanaf 19.00 uur een kidsdisco ge organiseerd voor kinderen van de basisschool. Naast dansen op de door de huis-dj gedraaide muziek kunnen de kinderen meedoen aan allerlei wedstrijdjes en andere ac tiviteiten. Er is toezicht door vol wassenen en er wordt geen ener- gydrink geschonken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zelf op www.buienradar.nl opzoeken of het droog blijft? Dit, en andere din gen kunnen senioren leren tijdens de beginnerscursus Internet die in samenwerking met Seniorenweb wordt gehouden in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. De cursus omvat drie lessen op dinsdag 12 en 19 oktober én 3 no vember van 10.00 tot 12.00 uur. In schrijven kan tijdens openingsuren aan de balie van de bibliotheek of via 0180-316201. Voor meer informatie: activitei ten @bibl iotheeknieuwerkerkaan- denijssel.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31