Bewoners 'eilandwoningen' voelen zich bekocht Strand Nesselande weer een stuk schoner Gechiedenis van Nesselande Open repetitie Loudness Cabaretier Arie Vuyk treedt op in Kristal Kindervoorstelling Joris Lutz Burendag met bloembakken, HART VAN HOLLAND NESSEIANDE 29 SEPTEMBER 2010 UW TREKHAKEN SPECIALIST ZONDAG 3 OKTOBER Nissan Micra HB 3 drs. g Vanaf 449,- JË7 3L Vanaf 465,- Vanaf 475,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Bwj. mei 2002 Vanaf 382,- Vanaf 417,- Zevenhuizen Nesselande Den Haag/Nesselande - De Raad van State moet alsnog een uitbreiding mogelijk maken van de zogenoemde eilandwoningen in de omgeving van de Laan van Avant-Garde. Dat betoogde een aantal bewoners afgelopen week bij de Raad van State. Ze klaagden over een uitbreidingsverbod dat de deelgemeente Prins Alexander heeft vastgelegd in het uitgewerkte bestem mingsplan voorde wijk. Bij de verkoop van de woningen in 2004 waakte de deelgemeente over de variatie in woningtypen. Kopers konden toen voor verschillende uit bouwmogelijkheden kiezen en als dit niet tot eenvormigheid van de woningen leidde, werd een uitbouw toegestaan. Maar bewoners die nu nog willen uitbouwen, komen voor een dichte deur te staan. Met het uitgewerkte bestemmingsplan is de variatie in de wijk nu gewaarborgd. Volgens de klagende bewoners is dit oneerlijk. Ze zeggen de dupe te zijn van verkeerde voorlichting. Toen ze hun woning kochten werd hen voor gespiegeld dat er wel degelijk later kon worden uitgebouwd. Woordvoerders van de deelgemeente ontkennen dit. Ze zeggen niet verant woordelijk te zijn voor toezeggingen, die door de projectontwikkelaars en makelaars indertijd zijn gedaan. De bewoners hadden beter bij de deel gemeente zelf moeten informeren, zo zeggen de woordvoerders. De deelgemeente is evenmin van plan om de enkele uitbouwplannen van de bewoners alsnog te honore ren. Dat zou de situatie alleen maar onoverzichtelijker maken. De Raad van State doet over zes we ken uitspraak. ss ■*- Henk Koedijk, portefeuillehouder buitenzaken van de deelgemeente Prins Alexander en Nicole Majoor waren ter ondersteuning aanwezig toen om 13.00 het startschot klonk en zestig duikers te water gingen. Twintig vrijwilligers ruimden siga rettenpeuken, plastic en ander afval van het strand op. De opbrengst be stond uit 301 kilo afval in de vorm van plastic bekertjes, flessen, blikjes, plastic maar ook een ijzeren paal, grote stukken betonijzer en een oude brandslang kwamen boven water. De Rotob voerde al het verzamelde vuil af. Volgens Edwin van Eeuwen, coördi- Tussen de buien door werd onder het genot van koffie en koek gesproken over dit leuke idee. Nesselande - In De Kristal hebben bewoners zaterdag hun burendag gevierd met nieuwe bloembakken. Op initiatief van Riet Zweere staan er in de binnentuin drie exemplaren. Sa-men hebben de buren de planten erin gezet. Op het Maltaplein moest burendag een heus spektakel wor den. Jammer genoeg waaiden de vrijwilligers uit hun jas en regende het levend ganzenbord van het plein. Voor Albert Heijn Nesselande een reden om de burendag inpandig te vieren. Spontaan hielp iedereen mee om er alsnog een gezellige dag van te maken. Stagiaires van SBA en vrijwilligers uit Nesselande hebben ervoor gezorgd dat het le vende ganzenbord alsnog gespeeld kon worden in De Kristal. Burendag werd mede mogelijk gemaakt door het Oranjefonds, Albert Heijn Nes selande, SBA en enthousiaste Nes- selanders. Nesselande - De heer Erik Pot van de Historische Vereniging Prins Alexan der, HVPA, verzorgt op donderdag 30 september om 19.30 uur een lezing over de wijk Rotterdam-Nesselande in verleden, heden en toekomst. Pot, planoloog, is werkzaam bij de deelgemeente Prins Alexander als adviseur Gebied, specifiek be last met de wijk Nesselande en uit dien hoofde lid van het Wijkteam Nesselande. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer de achtergrond van de aanwijzing als Vinex-locatie, de wijze waarop het bestaande landschap is ingepast, de nadere uitwerking van de verschil lende buurten, met name de Bad plaats en de ontwikkelingen rond Nesselande. De lezing vindt plaats in de Knoop van de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 14. De toegang is vrij. De zaal is rollator en scootmo- biel toegankelijk. Aanmelden kan via 010-4206273, 06-10869709 of via info@hvpa.nl. Voor meer informatie: www.hvpa.nl. Nesselande - Ondanks het wisselvallige weer was het zaterdag een drukte van belang op het strand aan de Sicilië Boulevard te Rotterdam. In het kader van de internationale Padi Aware Clean-up day was een grote groep duikers en vrijwilligers van Lucky Dive Center uit Rotterdam aanwezig om het strand onder en boven een stuk schoner te maken. nator van Project Aware voor Lucky Dive Center, die deze schoonmaak actie voor het vijfde jaar organiseer de, was zaterdag een groot succes. "Als Rotterdamse duikschool hebben wij nog niet eerder zoveel duikers voor Aware op de been weten te brengen. Wij zijn ook erg blij met het enthousiasme van de deelgemeente en samen willen we het evenement volgend jaar nog groter aan gaan pakken". De dag werd afgesloten met een barbecue bij Lucky Dive Center aan de Metaalhof in Rotterdam waar de deelnemers uit naam van de Pro ject Aware Foundation een certifi caat van deelname ontvingen. Nesselande - Popkoor Loudness houdt dinsdag 5 oktober een in loopavond/open repetitie. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot Nesselande - Op initiatief van Stich ting Buurtwerk Alexander komt ca baretier Arie Vuyk op zondag 17 oktober om 14.00 uur naar De Kris tal met zijn programma 'Slingeren'. Volgens Vuyk wordt hij samen met bijvoorbeeld Dante en Einstein ge noemd in Het Grootste Citatenboek ter Wereld. Naar aanleiding hiervan rezen bij hem vragen als "Ben ik nu onsterfelijk geworden of waren Dan te en Einstein net als ik ook onzekere klunzen? Hoge of lage kunst? Intuï tie of wetenschap? De rechte lijn of liever slingeren?". Vuyk kiest voor het laatste, want dat levert al tien jaar de meeste grappen en leukste liedjes op. De toegang bedraagt 4,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ba lie van het Nesscafé in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: 010-2862760 of www.de-kristal.nl. 22.00 uur en is in Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91a. Tijdens deze open repetitie wordt een demonstratie gegeven van het nieuwe Vocalvizi systeem. Het sy steem werkt niet met bladmuziek of met de traditionele sopraan-, alt-, tenor-, bas- koorindeling. Het staat namelijk een ieder vrij om de stem te kiezen, die hij of zij leuk vindt. De partijen kunnen online of met een CD worden beluisterd, waarbij de gekozen partij hard op de voorgrond klinkt met de andere partijen en in strumenten op de achtergrond. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur Gert van den Bos (doopdienst). St. Josephparochie Nieuwer- kerk/Nesselande 10.30 uur Eu charistieviering met voorganger Deken L. Peeters. Bwj. feb. 2003 Vanaf €418,- ia <T> Citroen C4 HB 5 drs. J Bwj. juni 2004 <D Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Jaap Eindhoven^ Noordeinde 25a Seat Ibiza III HB 3 drs. Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Nesselande - 'Fred redt het weer'; dat is de titel van de voorstelling waarmee Joris Lutz in de herfstva kantie, op vrijdag 22 oktober om 14.00 uur, naar Nesselande komt Fred is verdwaald. Hij wil terug naar z'n baasje in Honderloo. Zijn zoektocht, waarbij het weerbericht een grote rol speelt, brengt hem door het hele land. De voorstelling, welke plaatsvindt in de Kristal aan de Cypruslaan 404, is bestemd voor kinderen vanaf vijf jaar. De toegang bedraagt 5,- euro. De kaartverkoop start vandaag, woensdag 29 sep tember. Vol is vol. Voor meer informatie: 010-2862760.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33