Programma Meander oktober "Van mij mag het gaan regenen" Sportdag de Wingerd Nederlandse Estafette Kampioenschappen Kinderboekenweek in bibliotheek WSG NieMo-Van Vliet vertilt zich aan WZK HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL/MOORDRECHT\ 29 SEPTEMBER 2010 37 Zwemmen Waterpolo Curus beeldhouwen Open Huis peuterspeel zaal Pippeloentje Magic the Gathering Kroeg Dubbelexpositie in bibliotheek Psalmzangavond Nieuwerkerk aan den IJssel - In woonzorgcentrum de Meander wor den voor de maand oktober diverse activiteiten georganiseerd voor alle 55-plussers van de gemeente. Bewegen 'Beter bewegen' kan op de maandag van 14.00 tot 14.45 uur onder leiding van fysiotherapeut Rob Schonk. Yogalessen vinden plaats op de woensdag van 10.45 tot 11.45 uur. De oefeningen kunnen zowel op een matje op de grond als op een stoel gedaan worden. Op donderdag 7 en 21 oktober kan men om 14.00 uur meedoen aan de populaire activiteit 'zitdansen'; be wegen op muziek vanuit de stoel. Creatief Onder leiding van Vera Maguire gaat op dinsdag 5 oktober van 10.00 tot 12.00 uur een cursus Keramiek van start. Men kan kiezen uit een cursus van vijf of tien lessen. Tijdens het 'creatief uurtje' op dins dag 12 oktober kan men onder be geleiding van enkele vrijwilligers vanaf 14.00 uur gezellig creatief bezig zijn. Liefhebbers van het bloemschik ken kunnen zich inschrijven voor een workshop welke plaatsvindt op dinsdag 26 oktober om 14.00 uur. Recreatief Café Roezemoes is op maandag 4,11,18 en 25 oktober vanaf 14.00 uur geopend voor het maken van een praatje onder het genot van een hapje en een drankje (voor eigen re kening) met gezellige achtergrond muziek. Bingo-liefhebbers kunnen op don derdag 14 en 28 oktober leuke prij zen winnen vanaf 14.00 uur. Onder leiding van Dinie Vischers komen tijdens het zanguurtje op woensdag 6, 13, 20 en 27 oktober tal van oud Hollandse liedjes voor bij. Meezingen kan, maar alleen luisteren mag ook. Biljartliefhebbers zijn op de woens dag en donderdag om 14.00 uur welkom in het Bruin Café van de Meander voor een spelletje en een praatje. Voor meer informatie en aanmel den voor diverse activiteiten: 0180- 441500 of bij de receptie aan de Boslaanl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinderen van de groepen 1 tot en met 4 hebben woensdag 22 september sportieve prestaties verricht tijdens de sportdag. Nieuwerkerk aan den IJssel/Drach- ten - Het dames wedstrijdzwem- team van van Vliet/Barracuda is het seizoen goed gestart. Zondag opende de tienkoppige formatie bestaande uit Merel en Iris Baren- dregt, Denise Boereboom, Melissa van der Heijden, Linda Janssen, Marijke en Saskia Kommers, Anne Nieuwerkerk aan den IJssel/Maas- mechelen - En geregend heeft het tijdens de Rallycross wedstrijd afgelopen zondag op het Duivels bergcircuit in Maasmechelen (Bel- gie). Naast de Belgische en Neder landse divisie 1A 1600 Super rijders waren ook rijders uit het Duitse kampioenschap van de partij. Het team van Leo van der Eijk was goed voorbereid en had de auto op alle fronten tip top in orde. In de eer ste manche was de start niet goed genoeg met als resultaat een derde plaats, in de tweede manche le verde een goeie start in een eerste plaats op. Leo ging ondanks de re gen Andy Martin en Dave van Beers spectaculair buitenom voorbij. De derde manche liet Leo een aantal rijders van Europees niveau achter zich en reed hij los van de rest wat de allereerste startplaats in de A- Finale voor VanderEijk Racing met de Mini opleverde. In de finale wist Leo als tweede de eerste bocht in te gaan maar strandde in de eerste ronde met een lekke band, uitein delijk finishte Leo als zesde in de finale. "We hebben gezien dat we mee kunnen doen, de volgende keer moeten we het alleen nog af maken" zei Leo glimlachend na zijn top weekend. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Openbare Bibliotheek besteedt in de periode van woensdag 6 tot en met zaterdag 16 oktober op diverse manieren aan dacht aan de kinderboekenweek, welke dit jaar als thema heeft meegekregen 'De Grote Tekententoonstelling - beeldtaal in kinderboeken'. Petersen, Giulia Rolloos en Esther Versteeg met een verdienstelijke veertiende plaats in het overall klassement tijdens de Nationale kampioenschappen te Drachten. Na een matige start op de 4x100 m wisselslag wisten de dames met veel persoonlijke records de nodige punten te scoren. Leerlingen van Jenaplanschool de Terp zijn momenteel hard aan het werk om de bibliotheek om te tove ren in een ware kunsthal. Op woens dag 6 oktober komen alle leerlingen van De Terp naar de bibliotheek om de Kinderboekenweek te openen. De kunstwerken zijn tot eind oktober tijdens openingsuren te bewonde ren. Ideeën opdoen Hoe krijg je wat je in je hoofd hebt nu mooi op papier? Informatieve boeken hierover liggen apart uit gestald. De kinderen kunnen ook de 'Kinderboekenmolen' mee naar huis nemen, boordevol tips over leuke boeken. Illustratoren op bezoek Geen schrijvers dit jaar, maar illu- Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De spelers van WSG Nie Mo-Van Vliet hebben hun eerste nederlaag in het district geleden. In het Polderbad moest de ploeg van coach Sander Boer met 8-10 buigen voor het Wassenaarse WZK, dat tot de belangrijkste titelkandi daten in de afdeling behoort. De Nieuwerkerkse/Moordrechtse combinatie liet in verdedigend opzicht in de beginfase de nodige steken vallen en daarvan profiteer de WZK via sterk midvoorspel. Van de eerste zes Wassenaarse treffers kwamen er vijf vanaf de midvoor- positie. NieMo wist aanvankelijk goed bij te blijven, maar liep in het tweede kwart goed averij op door de ene na de andere grote kans te missen. Omdat WZK wel lustig door ging met scoren, keek NieMo aan het begin van de derde periode tegen een 8-3 achterstand aan. Vanaf dat moment begonnen de gastheren wel hun kansen te benutten. Met Sander Boer op de stratoren die uitleg over hun werk komen geven aan basisschoolleer lingen. Op donderdag 7 oktober ver telt Aby A. Hartog hoe zijn verhalen tot stand komen. Vrijdag 8 oktober is Ted van Lieshout te gast in de bi bliotheek en op donderdag 14 okto ber maken de kinderen samen met Peter Brouwers een illustratie bij een nieuw verhaal. Voorstelling Op woensdag 13 oktober vindt van 14.00 tot 15.15 uur de voorstelling 'Striptekenaars gezocht!' plaats. De voorstelling is bestemd voor kinde ren in de leeftijd van vier tot en met elf jaar. De toegang bedraagt 2,- euro in de voorverkoop en 3,- euro op de dag zelf. Voor meer informatie: www.biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl. midvoorplaats kwam NieMo drie minuten voor tijd op 7-8 en wan kelde WZK nadrukkelijk. De ver diende gelijkmaker viel uiteindelijk niet. Een doelpunt van Harold Fi scher werd afgekeurd en een coun ter met Sander Boer werd afgebla zen. "Onnodig", aldus Boer over de nederlaag. "We waren absoluut niet minder.dan WZK, alleen gaven we de tweede periode niet thuis. Dat heeft ons de kop gekost." Nieuwerkerk aan den IJssel - Cobie Schoneveld verzorgt tweemaal een cursus beeldhouwen in atelier de Motorloods aan de Westringdijk 8. Ingeschreven kan worden voor een cursus op maandag 4, 11, 18 en 25 oktober en 1 november van 19.00 tot 22.00 uur of voor de cursus op vrijdag 1, 8, 15, 22 en 29 oktober van 13.30 tot 16.30 uur. Informatie: www.cobieschoneveld.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Be langstellenden kunnen in de week van maandag 4 tot en met vrijdag 8 oktober sfeer komen proeven bij peuterspeelzaal Pippeloentje aan het Slangekruid 1. Men is op deze dagen welkom tussen 8.30 en 11.30 uur. Informatie: 0180-311005 of ad ministratie® klavertjevier.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok worden zaterdag 2 oktober om 13.00 uur de decks op tafel gelegd voor Magic-the Gathering, een 'col lectible card game' bedacht door wiskunde leraar Richard Garfield. Ongeveer zes miljoen spelers in meer dan zeventig landen spelen dit spel. Magie kan gespeeld worden 4 door twee of door meerdere spelers. Elk spel vertegenwoordigt een ge vecht tussen krachtige tovenaars, de 'planeswalkers', die magische spreu ken, voorwerpen, en fantastische wezens die op de kaarten staan, gebruiken om de tegenstander te verslaan. Een tournement spelen of het spel leren kennen? Kom tussen 13.00 en 18.00 uur naar 't Blok aan het IJsermanpad 1. Moordrecht - De Nieuwerkerkse kunstenaar Jenny Olde Monnikhof exposeert in de maand oktober haar kleurrijke werk in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen. Bij het vervaardigen van haar kunstwerken maakt Olde Monnikhof gebruik van materialen als glas, gips, mozaïek en kunststof. Kunstenaar Marco de Keijzer ex poseert de hele maand oktober in de bibliotheek zijn 'Kinderachtige kunst'; originele kindertekeningen tovert hij om tot een echt schilderij. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - In de grote kerk vindt op zaterdag 8 oktober om 19.30 uur een psalmenzangavond plaats met medewerking van het Bethelkoor uit Moordrecht en het Singelkoor uit Ridderkerk, beiden onder leiding van Kees uit den Boogerd. Ook kin derkoor de Bethelzangertjes zal een optreden verzorgen. Het orgel wordt bespeeld door Nico Stam. De stuk ken die gezongen worden zijn on der meer van Pieter Stolk en Johan Bredewoud. Muzikale medewerking wordt verleend door een blokflui tensemble. De toegang is vrij; er is wel een collecte voor de onkosten. En geregend heeft het.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37