t Driemaal goud voor Laury Vogelzang Nieuwerkerk verliest van DCV Wind speelt IJsselvogels parten Moerkapelle koploper CKV verliest kansloos IJsselvogels pakt winst in Ouderkerk Groeneweg overklast ESTO NK Estafette IJssel haalt eerste punt binnen in de eerste klasse IJssel verspeelt puriten HART VAN HOLLAND SPORT 29 SEPTEMBER 2010 39 C Karate Voetbal Ml Kijk voor meer uitslagen en de stand op www.hartvanholland-online.nl Korfbal Tafeltennis Zwemmen Hockey Berlijn/Nesselande - Laury Vogel zang van Unlty99 heeft tijdens het EK kwalificatie toernooi in Berlijn drie gouden plakken veroverd. De 16-jarige Vogelzang wist in haar ei gen klasse +59kg én in de Open klas se haar opponenten af te troeven. Ook tijdens de teamwedstrijden werd goud gewonnen door het team van Unity99 waar Vogelzang deel van uitmaakte, samen met Kathy Melsen en Muilwijk karateka Sharon van Gendt. In de finale van de +59kg klasse versloeg zij clubgenoot Kathy Melsen die hiermee weer aansluiting maakt met de Internationale top! Het team van Unity99 boekte nog meer succes in de Duitse hoofdstad. Het meisjesteam onder 16 jaar wist Unitty99 sleepte in Berlijn veel prijzen in de wacht. ook goud te veroveren. Dit team bestond uit: Bobbi Been, Michelle Kunst, Estelle Waltz en Manon Bak ker. In de individuele klassen ver overde Manon Bakker in de catego rie -54kg een zilveren plak en brons was er voor Esther van Schaik, Oniell Zuiverloon en Elmarvan Kleef. Het volgende kwalificatietoernooi is de Grand Prix van België in no vember. Eerste regenboogtoernooi Kata bij Unity99 In de dojo van Unity99 vond zater dag 25 september voor de eerste keer sinds haar bestaan een regen boogtoernooi Kata plaats. Het on derdeel Kata is op wedstrijdniveau niet de specialiteit van Unity99, maar de kata's zijn een belang- Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk verloor met 2-1 van DCV. Wie kansen krijgt, maar niet scoort, krijgt tegendoelpunten. Dat is een oude voetbalwet die voor deze wedstrijd opging. Nieuwerkerk be gon goed en aanvallend, maar het doelpunt viel maar niet. Tegen de verhouding in scoorde DCV wel: 1-0. In de tweede helft was het van hetzelfde laken een pak en kwam Moordrecht - IJsselvogels verloor met 12-10 van TOP (A), waarbij de gelukkigste ploeg won. Bij rust was het 4-4 en in de tweede helft ging het gelijk op. Vijf minuten voor het einde nam TOP een voorsprong van drie punten. De dames van TOP ga ven de doorslag, zij maakten 10 van de 12 doelpunten. "We waren ge lijkwaardige tegenstanders, maar met windkracht 10 spelen valt niet mee. Zeker niet als je dan ook nog in Zeeland bent", reageerde coach Rob Berreboom. DCV zelfs op 2-0. Na de nodige mis sers en mislukte aanvallen, was het Remco Langerveld die een vrije trap in het doel krulde in de vijfenzeven tigste minuut? 2-1. Dezelfde Lan gerveld liet even later zijn irritaties,, de vrije loop toen de spelhervatting door DCV nogal traag ging, wat hem een rode kaart opleverde. Lastig voor Nieuwerkerk, dat op dit mo ment geen speler kan missen. Moerkapelle - Moerkapelle won za terdag met 2-3 bij Oude Maas en gaat nu aan kop in de derde klasse B. Oude Maas startte sterk en in de tweede minuut was het al 0-1. Dit schudde Moerkapelle nog niet vol doende wakker want in de tiende minuut kwam Oude Maas op 2-0. Even later kreeg Moerkapelle een vrije trap op de rand van de zestien meter waaruit Menno Verschoor scoorde: 2-1Na een half uur spelen Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk verloor met 9-14 van HKC(U). Het aanvallen lukte wel maar het afmaken van de kansen was het grote probleem. Binnen twee minuten was het 0-2 voor HKC. Nieuwerkerk creëerde kans op kans, maar de bal moest wel door de korf en dat lukte moeizaam. Nieu werkerk herpakte zich en halverwe ge de wedstrijd was de stand 6-6. In de tweede helft ging Nieuwerkerk door, maar nadat een paar goals van Kores Punt om onduidelijke redenen werden afgekeurd, liep het voor de thuisploeg steeds moeizamer. Deze onverwachte nederlaag kwam bij Nieuwerkerk hard aan. kwam Moerkapelle op 2-2 door Ka- mal Boutasgount die de bal op het middenveld onderschepte en op Ja- ron van Dommele passte die.de bal voorgaf. Harmen Verwey maakte de aanval keurig af. In de tweede helft begon Moerkapelle scherper, maar pas een kwartier voor het einde viel het beslissende doelpunt. Brend Hoogma schoot een afgeslagen cor ner van vijfentwintig meter het doel in: 2-3. rijk onderdeel voor de kyu-graden examens. Het deelnemen aan deze wedstrijden heeft een grote waarde voor alle karateka's, want om een kata ofwel schijngevecht te durven uitvoeren voor publiek vereist het nodige zelfvertrouwen. Het toernooi begon met een demon stratie van Unity's eigen Kata top pers Wouter Deijl en Balazs Halmai. Zij voerden de kata's uit zoals zij die op de grote Internationale toernooi en doen en lieten het publiek genie ten van een geweldig optreden. Vervolgens kwamen alle deelnemers volgens een poulesysteem meerdere keren in actie op de tatami. Voor meer informatie: www.unity99.nl. Moordrecht - IJsselvogels speelde deze week haar tweede wedstrijd in de najaarscompetitie in Ouderkerk aan den IJssel tegen OTTV1. Rins Beelen en Marcel Streefland wisten hun eerste partij van de avond niet in winst om te zetten, zodat OTTV een 2-0 voorsprong nam. Door overwinningen van Marcel de Vogel en het dubbel Marcel de Vo gel/Marcel Streefland werd de-stand weer gelijk getrokken: 2-2. Hierna nam OTTV de leiding door van Rins Beelen te winnen en zorgde Marcel de Vogel voor het derde winstpunt: 3-3. Na een spannende partij moest Marcel Streefland de winst aan OTTV laten: 3-4. In de laatste drie partijen van de avond zorgden Marcel Streefland, Rins Beelen en Marcel de Vogel voor overwinningen waardoor IJsselvo gels met een 4-6 overwinning terug naar Moordrecht gingen. Zevenhuizen - Groeneweg overklas te ESTO en won met 8-1. Met der tien speelsters was de selectie van de thuisploeg weer compleet. De nederlaag van vorige week zat nog vers in het geheugen en ESTO werd meteen onder druk gezet. Na acht minuten bracht Tansu Ygit Groene weg op voorsprong en Patricia van der Hoek scoorde de 2-0 met een mooie kopbal in de veertiende mi nuut. Een lichte verslapping zorgde Nieuwerkerk aan den IJssel/Drach- ten - Het dames wedstrijdzwem- team van van Vliet/Barracuda is het seizoen goed gestart. Zondag opende de tienkoppige formatie bestaande uit Merel en Iris Baren- dregt, Denise Boereboom, Melissa ervoor dat ESTO terugkwam in de wedstrijd kwam: 2-1. Tien minuten voor de rust werd het 3-1 door Can- su Ygit. Na rust ging Groeneweg op dezelfde voet verder. Van der Hoek scoorde haar tweede doelpunt: 4-1. Tansu Ygit maakte ook haar twee de doelpunt en Van der Hoek zelfs haar derde: 6-1. Simone de Jonge en Linda de Koster zorgden voor de 7-1 en 8-1. Een prima wedstrijd van Groeneweg. van der Heijden, Linda Janssen, Marijke en Saskia Kommers, Anne Petersen, Giulia Rolloos en Esther Versteeg met een verdienstelijke veertiende plaats in het overall klassement tijdens de Nationale kampioenschappen te Drachten. Na een matige start op de 4x100 m wisselslag wisten de dames met veel persoonlijke records de nodige punten te scoren. Nieuwerkerk aan den IJssel - IJssel dames speelde gelijk tegen Leonidas met 2-2. Leonidas was de betere ploeg in de eerste helft en kwam terecht op voorsprong. Anne Koes tering zette IJssel op gelijke hoogte en na de rust kwam IJssel op een 1-2 voorsprong door een doelpunt- van opnieuw Anne Koestering. Even later kwam Leonidas weer op gelijke hoogte. De rest van de wedstrijd liep redelijk gelijk op met veel kansen aan beide kanten, maar het bleef 2-2. Nieuwerkerk aan den IJssel - IJssel heren speelde gelijk tegen Pollux met 3-3, pas in de laatste minuten ging het fout. Bij rust stond IJssel 2-1 voor door doelpunten van Jel- mer Jakobs en Daan van der Vlis. In de tweede helft kwam Pollux al snel op gelijke hoogte. Gijsen maakte de 3-2 vanuit een strafbal. Drie mi nuten voor tijd had IJssel de wed strijd volledig onder controle. Pollux speelde met een man minder en IJs sel had alle kans om de drie punten mee naar huis te nemen, toen Pol lux een strafbal kreeg en daaruit de gelijkmaker scoorde. "Ik ben er goed ziek van", reageerde coach Robin van der Waart na afloop.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39