|iTl| Schuifkasten op maat Moordrechtboog moet aansluiten op Vredenburghlaan Nederland Leest Brandweerwedstrijd Hollands- Midden Provincie anticipeert op bezuinigingen NS Publieks prijs 2010 advocaten Km www.open-maatwerk.nl KNAAP de Haij van derWende Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND REGIO 29 SEPTEMBER 2010 3 Provincie doet nog geen enkele toezegging bouwen om te wonen zoats dat wilt 5: - Grote beurt nu van 69,- voor 50,-'** fietsklciar.i^ OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande I Waddinxveen Waddinxveen - De gemeenteraadsleden willen dat de Moordrechtboog aan sluit op de toekomstige Vredenburghlaan in Waddinxveen. Dit maakten zij kenbaar tijdens een ingelaste hoorzitting over het Inpassingsplan Gouwe- knoop, waarbij gedeputeerde Govert Veldhuijzen de wensen en bezwaren aanhoorde. "Ik begrijp dat u de voorkeur geeft aan deze variant, maar eerst gaan we discussie voeren naar aanleiding van de MER en kijken naar de fi nanciële consequenties van dit plan", reageerde Veldhuijzen. Door Marianne Vermaat Dit betekent dat zowel de noorde lijke als de zuidelijke variant van het plan om een weg tussen de A12 en A20 te maken open blijven staan. Distripark Een ander punt van de raad ging over de ontwikkeling van Distripark. "Is het mogelijk om bedrijvigheid bij de boog te realiseren", vroeg Jan Beek man namens alle raadsleden. "For meel is de omvang van het bedrij venterrein zoals het nu is en buiten deze contouren is geen bedrijvigheid bestemd. Maar vanuit ruimtelijk oogpunt is deze wens begrijpelijk. In een later stadium kunnen we hier best een discussie over hebben met elkaar; wij als provincie, u als raad en de ondernemers", zo antwoordde de gedeputeerde. De doorrijdhoogte van de tunnel on der de A12, die bij het plan hoort, is vastgesteld op 3,5 meter. De raadsle- De Provincie wil haast maken met de zogenaamde Parallelstructuur A12, waaronder de Moordrecht boog, Extra Gouwekruising en Rot- telaan vallen. Plet doel is om de problemen bij het Gouweaquaduct op te lossen en het onderliggende wegennet te ontlasten. De Moordrechtboog valt deels op Waddinxveens gebied en de pro den zouden liever de hoogte op 4,20 meter zien. Maar Veldhuijzen zei dat dit voor de bereikbaarheid van de bedrijven niet nodig is. "We zijn nog wel bezig met de hulpdiensten, wat zij nodig achten. Maar er zitten kos ten vast aan het hoogteverschil." vincie besloot de gemeenteraad te horen over hun zienswijze over de aanleg van de weg. Het gaat daarbij om twee keer twee rijbanen tussen de A20 en de A12, die hun aanslui ting vinden in de Zuidplaspolder. Overigens heeft de gemeente ook al een zienswijze gestuurd naar de provincie, welke 5 oktober door Gedeputeerde Staten behandeld zal worden. Uitgesloten Omdat de Provincie de weg aanlegt, wordt de bevoegdheid van de ge meente Waddinxveen in het gebied uitgesloten totdat de weg is aange legd. Regio - Tijdens 'Nederland leest', van vrijdag 22 oktober tot en met vrijdag 19 november, staat het boek 'De grote zaal' van Jacoba van Velde centraal. Alle leden van bibliotheek De Groene Venen kunnen in deze periode, zolang de voorraad strekt, een gratis exemplaar ophalen in een plaatselijke vestiging van de biblio theek. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Regio - De provincie Zuid-Holland houdt bij haar laatste begroting tijdens de collegeperiode rekening met forse kortingen op het provinciefonds. In de Be groting 2011 reserveert de provincie twaalf miljoen euro. Er zijn geen nieuwe investeringen begroot; het tarief voor motorrijtuigenbelasting in Zuid-Hol land (heffing provinciale opcenten) blijft volgend jaar gelijk. Gouda/Regio - Traditiegetrouw vin den jaarlijks op de laatste zaterdag van september, dit jaar op de 25e, de 'Tien Gemeenten Brandweer wedstrijden plaats, waar ook de drie korpsen uit gemeente Zuidpias aan mee doen. Dit jaar was de organi satie in handen van het korps uit Gouda. Als locatie diende het be drijventerrein van de firma Stubbe bv aan de Edisonstraat. Opdracht Het scenario was dat er bij het over laden van de inhoud van een tank lekkage was ontstaan. Deze che mische stof had twee slachtoffers De provincies worden met ingang van 1 januari 2011 geconfronteerd met een korting op het provincie fonds van jaarlijks 300 miljoen euro. Het aandeel van de provincie Zuid- Holland hierin is twaalf miljoen euro. Een verdere korting op het provinciefonds is waarschijnlijk, net zoals bezuinigingen op de zogehe ten doeluitkeringen, zoals het Inves teringsbudget Landelijk Gebied (ILG) en de Brede Doeluitkeringen Verkeer en Vervoer (BDU). De provincie Zuid-Holland heeft in de afgelopen collegeperiode al maatregelen genomen om de be groting gezond te houden. Als eerste provincie in Nederland heeft Zuid- Holland zich de afgelopen jaren met het programma Provincie Nieuwe Stijl (PNS) gericht op haar kerntaken. Diverse subsidies en taken zijn afge bouwd. In de begrotingsjaren 2008 tot en met 2010 heeft PNS twaalf miljoen euro aan besparingen opge leverd. Samen met het programma Organisatie van de Toekomst (OvT) dat een efficiënter, afgeslankt pro vincieapparaat voorstond, is het aantal voltijdbanen sinds 2007 af genomen met ruim driehonderd. In de Begroting 2011 zijn geen nieu we investeringen opgenomen. Hier voor is gekozen met het oog op de eerdergenoemde bezuinigingen en de komst van een nieuw college. De Provinciale Statenverkiezingen wor den gehouden op 2 maart 2011. bsaEnnwa^H MAAtWfVN »NUÏ?N (OIO) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl gemaakt. Taak voor de brandweer korpsen om binnen 30 minuten uit te vinden om welke stof het ging, de beide slachtoffers te redden en óver te dragen aan het ambulanceper soneel en de lekkende slang af te sluiten. Het brandweerkorps uit Reeuwijk won, met 997 punten, de eerste prijs. Van de korpsen van de ge meente Zuidpias eindigde Moor drecht op een vierde plaats met 934 punten, Zevenhuizen-Moerkapelle met 911 punten op de vijfde plaats en Nieuwerkerk met 905 punten op de zevende plaats. Regio - Lezers hebben tot vrijdag 15 oktober de tijd om te stemmen op hun favoriete boek. Een comité van boekverkopers en bibliothecarissen zorgde voor zes nominaties waarop gestemd kan worden, maar zelf een boek aandragen kan ook. De winnaar Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moerka pelle: voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp bui ten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestagen): Huis artsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010- 2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-2229755. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk Moerkapelle Weideplant- soen 20, Moerkapelle, do. 9.00- 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. van de NS Publieksprijs 2010 wordt op maandag 18 oktober bekend ge maakt. Voor degenen die metde.auto reizen en dus niet in de trein kunnen lezen, zijn luisterhoeken misschien een uitkomst. Voor meer informatie: bibliotheekdegroenevenen.nl.. Prijs exclusief eventueel te monteren onderdelen en montage-arbeid. Actie loopt van 26-09-2010 t/m 31-10-2010 -rtV''1 3® I'ooi bij u (huif ui op liet wel k06-30 72 72 12 Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fietsklt1ul.nl Dé mobiele fietsenmaker Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Fr&r'V Kien 06 46 102 334 Jeroen van Amc-jrJe O6 53 564 355

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3