Zuidpias Verqunriinqchetffi r gemeente Vergunnirigvrij (ver)bouweri Wabo-loket Meer weteri over de Wabo als ondernemer? Kortere procedures Vergunning aanvragen: makkelijker en sneller met de nieuwe omgevingsvergunning Wat is de Wabo? Voorafgaand aan aanvraag omgevingsvergunning: het vooroverleg Hoe werkt het aanvragen? Eén loket en één besluit Officiële opening Wabo-loket HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 29 SEPTEMBER 2010 Op www.omgevingsloket.nl kunt u ook controleren of u een vergunning nodig heeft, een mel ding moet doen of geen van beide J De Wabo van start in Zuidpias Wie wil bouwen of verbouwen of iets anders aan zijn omgeving wil ver anderen heeft vaak een vergunning nodig. Bijvoorbeeld voor het bouwen of slopen van een woning, het kap pen van een boom of het aanleggen van een inrit. Vanaf 1 oktober kunt u veel van deze vergunningen in één keer, in één procedure aanvragen. Een eenvoudige verbouwing waar voor u een sloopvergunning, een bouwvergunning en misschien wel een inritvergunning nodig heeft, daar waren zowel u als de gemeente tot nu toe wel even mee bezig. Verschillende afdelingen bogen zich onafhankelijk van elkaar over de werkzaamheden op uw adres, u moest langs bij verschillende loketten van de gemeente en er was sprake van verschillende beroep- en bezwaarprocedures. Dat gaat met ingang van 1 oktober 2010 een stuk gemakkelijker met de invoering van de Wabo. De Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) voegt verschillende vergunningen samen in één: de omge vingsvergunning. Deze omgevingsvergun ning komt bijvoorbeeld in de plaats van de milieuvergunning, de bouwvergunning, vrijstellingen in de ruimtelijke ordening, de kapvergunning en ruim 20 andere gemeentelijke en provinciale vergunnin gen. Met als gevolg betere dienstverle ning en kortere procedures. Met de Wabo wordt de categorie ver- gunningvrije bouw werken groter. Mogelijk heeft u voor uw bouwplan geen vergunning nodig. Het minis terie van VROM heeft 8 brochures gemaakt over veelvoorkomende bouwwerken, zoals dakkapellen, schotelanten nes, erfafscheidin- gen en aanbouwen. In deze brochures leest u wanneer dit soort bouwwerken vergunningvrij is en wanneer niet. De brochures vindt u met ingang van 1 oktober 2010 op de website van de Rijksoverheid: www.rijksoverheid, nl/omgevingsvergunning. 'Een omgevingsvergunning kunt u digitaal of op papier aanvra- 9en- Digitaal doet u dat met één aanvraag bij één digitaal loket, het zogenaamde Omgevingsloket Online. Net als de vergunning- check vindt u dit loket op www. omgevingsloket.nl, zodat u vanuit huis of kantoor digitaal vergunningen aan kunt vragen. 24 uur per dag 7 dagen per week. -Zo wordt het aanvragen van een vergunning een stuk gemakkelij ker, goedkoper en sneller. De omgevingsvergunning vraagt u aan bij één loket, waarop één procedure volgt met één besluit. Voor bezwaar en beroep tegen dat besluit komt ook één procedure. De omgevingsvergunning vraagt u aan met een aanvraagformulier. Digitaal of op papier. Als uw aanvraag wordt goedgekeurd, ontvangt u een omgevingsvergunning. Heeft u hulp nodig met de voorbereiding van uw aanvraag? De gemeente helpt u graag en biedt daarom vooroverleg om samen met u de aanvraag goed voor te bereiden. De medewerkers van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving kun nen u hierover uitge breid informeren. Wilt u meer weten over vooroverleg? Maak dan een afspraak met het secretari aat van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, (0180) 330 300. DigiD Voor het digitaal aanvragen van uw vergunning heeft u een DlgiD-code nodig. Deze kunt u aanvragen op www.digid.nl. Een aanvraag om een omge vingsvergunning kan zowel op papier als digitaal worden ingediend. U krijgt één contact persoon die u gedurende de loop van uw aanvraag over de voortgang op de hoogte zal hou den en waar u met al uw vragen terecht kunt. Meer weten? Ga naar www. omgevingsloket.nl of neem contact op met de afde ling Vergunningverlening en Handhaving van de gemeente Zuidpias op (0180)330 300. Op 25 oktober organiseert de gemeente samen met de Kamer van Koophandel een bijeenkomst voor alle ondernemers in Zuidpias. Wethouder Henk van der Torn opent de bijeenkomst om 16.00 uur. Tevens is er gelegenheid om kennis te maken met burgemees ter Gert-Jan Kats. In de vorm van workshops komen onderwerpen als regelgeving, economisch beleid, werkgelegenheid en ook de wet omgevingsvergunning aan de orde. Het programma duurt tot ongeveer 20.00 uur. Ondernemers ontvangen binnenkort een uitnodiging. Datum: 25 oktober 2010 Tijd: 15.4.5 - 20.00 uur Locatie: Hotel Van der Valk te Nieuwerkerk aan den IJssel Eenvoudige projecten zoals het kappen vaneenboom of verb ou wen van een woning doorlopen een zogenaamde reguliere proce dure waarvoor een termijn geldt van 8 weken die de gemeente nog eens eenmalig met 6 weken kan I verlengen. Weet de gemeente bin nen termijnen geen beslissing te nemen, d?n wordt de vergunning "van rechtswege" toegekend. Voor meer complexe projecten geldt de zogenaamde uitgebreide proce dure onder meer met belangen afweging en inspraak. Hiervoor gelden andere termijnen. Boom kappen? Check of u een vergunning nodig heeft op www.omgevingsloket.nl. In de centrale hal van het raadhuis vindt u het Wabo-loket. Dit loket is op werkdagen (maandag t/m vrijdag) geopend van 9.00 uur tot 12.00 uur. Hier kunt u met at uw vragen die betrekking hebben op uw leef omgeving terecht. Wij streven ernaar uw vragen zoveel mogelijk direct te beant woorden. Soms is dat niet mogelijk, dan spreken we met u af wanneer u antwoord krijgt. Ook na de invoering van de Wabo willen wij u zo goed mogelijk van dienst zijn. De telefonische bereikbaarheid van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving is daarom als volgt geregeld: Op werkdagen (ma t/m vrijdag) tussen 9.00 uur en 12.00 uur wordt u via het callcenter direct naar juiste plaats en de juiste medewerker doorverbonden; Tussen 12.00 uur en 15.00 uur kunt u uw vragen kwijt bij het callcenter. Wij spre ken mét u af wanneer u wordt terugge beld. Tussen 15.00 uur en 17.00 uur kunt u uw boodschap inspreken U wordt dan de volgende ochtend teruggebeld. Op maandag 4 oktober overhandigt wet houder Bosman een prijs aan de winnaars van de woordzoeker uit de Wabokrant. Deze krant is eerder dit jaar onder alle inwoners en ondernemers van Zuidpias verspreid. De woordzoeker is massaal ingevuld! De prijs winnaars krijgen persoonlijk bericht. De officiële opening van het loket vindt plaats met de prijsuitreiking, maar u kunt natuurlijk al op 1 oktober bij het loket terecht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5