Zuidpias Help mee de hooikoortsplarit [Ambrosia te bestrijden gemeente t ft Dorpsstraat Zevenhuizen van 4 t/m 29 oktober 2010 gedeeltelijk afgesloten Afsluiting Noordelijke Dwarsweg Zevenhuizen ter hoogte van chicane/spooronderdoorgang HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 29 SEPTEMBER 2010 WEEK WERK AAN DE WEG Door klimaatverandering komt de hooikoortsplant Ambrosia steeds meer voor in ons land. Dit kan er in de toekomst voor zorgen dat het hooikoortsseizoen tot twee maanden wordt verlengd. Om verdere ver spreiding van Ambrosia in Nederland te voorkomen kan iedereen, van par ticulieren tot aan terreinbeheerders, een bijdrage leveren. De komende tijd is een goed moment om Ambrosia te bestrijden. De plant is nu goed te herkennen en staat veelal nog niet (volledig) in bloei, waardoor er geen pollen loskomen en zaadvor ming niet mogelijk is. Ambrosia komt oorspronkelijk uit Noord-Amerika en is onopzettelijk in Europa geïntroduceerd. In Nederland komt Ambrosia voornamelijk voor in tuinen, op plaatsen waar vogelvoer is gestrooid. Vetbollen en strooivoer, maar ook kippen- of duivenvoer kun nen zaden van Ambrosia bevatten. Heeft u (of wellicht de bewoner voor u) de afgelopen jaren de vogels in uwtuin gevoerd? Dan is het mogelijk dat op die plek Ambrosia voorkomt. Ambrosia wordt hooikoortsplant genoemd, omdat hij hooikoortsklach ten kan veroorzaken. De pollen die tijdens de bloei vrijkomen veroorza ken snel hooikoortsklachten. Daarbij bloeit de plant pas vanaf eind augus- fl <1 li tus tot en met oktober, waardoor het huidige hooikoortsseizoen met 2 maanden verlengd kan worden. Dat willen we voorkomen! Door nü actie te ondernemen, kunt u eraan bijdragen dat de plant zich niet definitief vestigt in Nederland. Wat kunt u doen? De meest effectieve bestrijdingsme- thode van Ambrosia is het handma- tig uittrekken van de planten, met wortel en al. Het is belangrijk om dit te doen voordat de planten bloeien, zodat er geen pollen loskomen en de plant geen zaad kan vormen. Begin augustus is de plant meestal groot genoeg om te herkennen en bloeit dan nog niet. Verwijdert u toch planten in het bloeiseizoen, doe dat dan in de namiddag, omdat de meeste ambro- siapollen vrijkomen in de ochtend. Als het niet gelukt is om de plant met wortel en al te verwijderen, dan kan de plant snel weer uitlopen. Probeer daarom nieuw uitgelopen planten opnieuw in zijn geheel te verwijderen. Heeft u zoveel ambrosiaplanten in de tuin dat handmatig verwijderen echt niet meer mogelijk is, dan kunt u de Ambrosiaplanten ook maaien. Het beste maaimoment is begin september. In een afgesloten zak in de vuilnisbak De planten die u uit de grond hebt getrokken, kunt u het beste in een afgesloten plastic zak stoppen. Doe deze zak bij het huishoudelijk afval of geef deze af op het afvalbrengsta- tion. Doe Ambrosiaplanten niet in de groencontainer, het risico is dan groot dat ambrosiazaden alsnog worden verspreid bijvoorbeeld via compost. Melden Hebt u Ambrosia gezien in uw tuin of ergens anders, dan is het erg waardevol als u deze waarnemingen meldt. Met uw waarnemingen kan de ontwikkeling van Ambrosia in Nederland gevolgd worden. Verder kunnen we met deze waarnemin gen Ambrosia gaan bestrijden. Uw waarnemingen kunt u melden op www.ambrosiavrij.nu. U vindt hier ook meer informatie over de plant en de bestrijdingsmogelijkheden. U kunt uw melding ook doorgeven aan de gemeente door te bellen met het Meldpunt onderhoud openbare ruimte (0180) 639 891 of via het meldingsfor mulier op www.zuidplas.nl. Van A tot en met 29 okto ber vinden werkzaamheden plaats aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Het gaat om het deel van de Dorpsstraat tussen de bebouwde komgrens en de Wethouder Kreftlaan. Om het verkeer zo min mogelijk te hinderen, wordt het werk in fases uitgevoerd. Fase 1 (A t/m 8 oktober): Dorpsstraat tussen bebouwde komgrens en garage Schmidt afgesloten voor al het verkeer Bij de komgrens wordt een versmalling aangebracht. Bij de Kratonlaan wordt de bushalte aangepast. Het verkeer wordt omgeleid via de Zuidplasweg. Garage Schmidt is vanaf de Wethouder Kreftlaan bereikbaar. Fase 2 111 t/m 18 oktober): Dorpsstraat tussen garage Schmidt en Wethouder Kreftlaan afgesloten voor al het verkeer De inritconstructie bij de Wethouder Kreftlaan wordt in deze fase aangebracht. Het ver keer wordt via de Zuidplasweg omgeleid. Garage Schmidt is vanaf het Zuideinde bereikbaar. Fase 3 (20 en 21 oktober): Dorpsstraat tussen bebouwde komgrens en Wethouder Kreftlaan afgesloten voor al het verkeer In deze fase wordt de Dorpsstraat geasfalteerd. Alleen op 20 oktober is garage Schmidt bereikbaar via de Eendrachtsdijk. Fase A (22 t/m 26 oktober): Dorpsstraat tussen bebouwde komgrens en garage Schmidt afgesloten voor al het verkeer Het bestratingsmotief wordt aangebracht. Het verkeer wordt via de Zuidplasweg omgeleid. Garage Schmidt is vanaf de Wethouder Kreftlaan bereikbaar. Fase 5 (27 t/m 29 oktober): Dorpsstraat tussen garage Schmidt en Wethouder Kreftlaan afgesloten voor al het verkeer Het bestratingsmotief wordt aangebracht. Het verkeer wordt via de Zuidplasweg omgeleid. Garage Schmidt is vanaf het Zuideinde bereikbaar. Vanaf 30 oktober is de Dorpsstraat weer bereikbaar. Het weer en onvoorziene omstandigheden kunnen de planning beïnvloeden. Vanaf heden wordt een gestuurde boring van één kilometer voorbereid voor het leggen van een C02-leiding. Hiervoor wordt de gehele rijbaan van de Noordelijke Dwarsweg ter hoogte van de chicane/spooronderdoor gang afgesloten voor gemotoriseerd Het verkeer wordt omgeleid. Langzaam verkeer ondervindt geen hinder. De werkzaamhe den gaan 31/2 tot A weken duren. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met dhr. H. van Erk van de afdeling Openbare werken, tel. (0180) 330 300.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7