IJ. Plannen herinrichting Vrijheidslaan definitief Record aantal inschrijvingen BRAinS Arjen Hazelebach eerste wethouder dierenwelzijn Jongeren kunnen kunst maken Twee miljard euro voor provinciale infrastructuur HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 29 SEPTEMBER 2010 9 Koopregeling 't Gildehuys Beeldende kunst Cultureel erfgoed Muziek Nieuwerkerk aan den IJssel - In november zal de gemeente Zuidpias begin nen met het herinrichten van de Vrijheidslaan. Aanleiding hiervoor zijn de riolering en het asfalt, die aan vervanging toe waren en de hoge snelheid waarmee automobilisten over de straat rijden. Om te zorgen dat er minder hard gereden wordt, is er gekozen voor een inrichting met klinkers en een versmalling van de rijbaan, door de aanleg van parkeervlakken. Door Marlonneke Willemsen André van der Krogt van de ge meente Zuidpias, presenteerde de plannen voor de Vrijheidslaan tij dens de dorpsavond op dinsdag 21 september. "De Vrijheidslaan is een 30 kilometer zone en daar hoort eigenlijk geen asfalt. Verder maakt het, samen met de Parallelweg en de Dorpsstraat, onderdeel uit van de oude lintenstructuur van Nieu werkerk. De andere twee wegen zijn bestraat met rode klinkers en daar willen we de bestrating van de Vrij heidslaan bij aanpassen, door ook voor deze stenen te kiezen, zodat het één geheel wordt." De snelheid van automobilisten op de Vrijheid slaan heeft volgens Van der Korgt ook een rol gespeeld bij de nieuwe inrichting. "We hebben verkeers tellingen gedaan en daarbij lag de snelheid flink hoger dan de toege stane dertig kilometer. We hopen dat de gebakken klinkers en de nieu we parkeervakken, die ervoor zorgen dat de rijbaan smaller wordt, zullen leiden tot minder hoge snelheden. De kruisingsvlakken zullen worden uitgevoerd met gele klinkers, zodat deze beter zichtbaar worden." Zuidpias - Wethouder Arjen Hazelebach heeft er sinds kort een nieuwe taak bij; hij is de nieuwe wethouder dierenwelzijn van de gemeente Zuidpias Door Marlonneke Willemsen Enige tijd geleden heeft de gemeente Zuidpias een brief gekregen van de Partij voor de Dieren met daarin een pleidooi om een wethouder dierenwelzijn aan te stellen. Het college heeft hier gehoor aan gegeven en dit onderwerp toege voegd aan de portefeuille van wethou der Hazelebach. Tijdens de dorpsavond in Nieuwerkerk presenteerde hij zijn nieuwe portefeuille. "Ik heb dit er van ochtend nog bij laten zetten. Ik ben erg trots op deze portefeuille, al heb ik er nog geen invulling aan kunnen geven, want ik ben het pas net. Het -contact met dieren is soms net zo belangrijk als het contact met mensen. Tot nu toe be staan mijn werkzaamheden alleen nog maar uit het verschaffen van de subsi die aan de dierenambulance, dus daar mag nog.wel wat bij." Zuidpias - Stichting Jeugdwerk Zuidpias is in samenwerking met Kunstgebouw van start gegaan met een nieuw project: Arts Factor. Bin nen dit project gaan jongeren, on der leiding van beeldend kunstenaar Agnes den Hartogh, zelf aan de slag <"n samen één groot kunstwerk te realiseren. De eerste brainstorm sessie heeft al plaatsgevonden en zaterdag 2 oktober brengen de kun stenaars in spé ter oriëntatie een bezoek aan het Belgische museum 'de Verbeke Foundation'. Het streven is om nog voor het eind van dit jaar een kunstwerk bij 't Blok gereali seerd te hebben. Hoe dit kunstwerk eruit gaat zien is nog een verrassing. Jongeren in de leeftijd van 14 tot en met 22 jaar die zich aan willen slui ten bij dit project kunnen zaterdag mee naar België. Voor meer informatieen aanmelden: marije@jeugdwerkzuidplas.nl. Zuidpias - Na het verschijnen van de nieuwe BRAinS brochure zijn er inmiddels 1.874 aanmeldingen van kinderen bij de organisatie binnen gekomen; een record. In de vorige periode waren dit er namelijk 1.500. Favoriete activiteiten blijken on der meer te zijn de kinderkookclub, danslessen van Fabia Dance Center, zandkaarten maken, volleybal, golf en schilderen op doek. In de bro chure was dit keer een prijsvraag opgenomen om te raden hoeveel aanmeldingen er binnen zouden komen. De 7-jarige Sarah Schou ten uit Nieuwerkerk aan den IJssel van groep 4 van De Terp gokte op 1.880 aanmeldingen en zat er daar mee het dichtste bij in de buurt. Aan alle activiteiten waar zij zich voor heeft aangemeld, mag zij gratis deelnemen. Vrijdag 1 oktober gaat de eerste activiteit van dit seizoen van start: het badminton in de Park- zoomhal. Met deze activiteit wordt het BRAinS seizoen officieel ge opend door wethouder Jan Verbeek en Sarah krijgt deze dag haar waar debon overhandigd. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Bewoners bekijken de plannen voorde Vrijheidslaan. Een van de belangrijke kenmerken van de Vrijheidslaan zijn de mooie bomen die lang de weg staan. Deze zullen worden behouden. Van der Korgt: "De platanen staan in een ruim profiel, waardoor ze nog jaren lang genoeg ruimte hebben om te groeien. De laan is alleen langer dan het aantal bomen, dus er zal een aantal platanen worden bijgeplant. Een van de bomen langs de Vrijheid slaan is een berk. Deze zal worden weggehaald en vervangen door een plataan." In oktober zal het project worden aanbesteed, waardoor er in no vember begonnen kan worden met de werkzaamheden. Het riool en de verharding zullen, als alles volgens planning verloopt, in de zomer van 2011 gereed zijn en de beplanting zal voor eind 2011 worden voltooid. Zevenhuizen - Woonpartners Midden-Holland biedt woning zoekenden de kans om een appar tement te kopen met Koopgarant in het project Groot Swanla. Ko pers krijgen tien procent korting op de marktwaarde. Wanneer de eigenaar de woning weer wil verkopen, dan koopt Woonpart ners het appartement weer terug. Het gaat om appartementen van complex 't Gildehuys. Het is voor het eerst dat de woningcorporatie de regeling aanbiedt. "Veel starters hebben moeite met het vinden van een geschikte en betaalbare koop woning. Koopgarant kan daarbij een uitkomst bieden", aldus René Mascini van Woonpartners. De gemeente Zuidpias heeft de regeling goedgekeurd. Daarnaast biedt de gemeente woningzoe kenden die een appartement in dit project willen kopen een star- terslening aan. Er moet wel wor den voldaan aan bepaalde eisen: de eerste dertien weken komen alleen starters en senioren die een binding hebben met Zevenhuizen of Moerkapelle in aanmerking voor deze woningen. Regio - De Provincie Zuid-Holland heeft samen met de begroting voor 2011 ook het Meerjarenprogramma Provinciale Infrastructuur (MPI) door Gede puteerde Staten vastgesteld. Een deel van het geld gaat naar de N207 Zuid westelijke Randweg en het is de bedoeling om na 2014 onder andere de in frastructuur in de Zuidplaspolder voorrang te geven met het nog beschikbare budget. Het MPI is een financieel plannings instrument voor vier jaar. Die peri ode loopt parallel met de provinci ale begroting, waarin de uitgaven en inkomsten voor aanleg van nieuwe provinciale infrastructuur staan weergegeven. Daarnaast geeft het MPI een doorkijk voor een periode tot vijftien jaar vooruit. Hierin wor den duidelijk hoe de ambities uit het provinciaal verkeer en vervoerplan en beschikbare middelen zich tot elkaar verhouden. Opnieuw verdeeld Tot en met 2014 is er - inclusief al uitgegeven bedragen op lopende projecten - ruim twee miljard euro begroot voor infrastructurele pro jecten, waarvan ongeveer zestig procent door de provincie zelf wordt betaald en veertig procent door an dere partijen. In dit MPI tot en met 2014 is 6,8 miljoen euro aan financi ële meevallers opnieuw verdeeld. De helft van dit bedrag gaat naar brug gen die omgebouwd worden om op afstand bediend te worden en naar de N207 Zuidwestelijke Randweg Gouda en de N210 Krimpenerwaard. De andere helft is toegevoegd aan het beschikbare budget voor de RijnlandRoute. Voor de periode na 2014 is per jaar een investeringsplafond vastgesteld op 45,5 miljoen euro. Binnen dit be drag kunnen bij lange na niet alle gewenste projecten worden gedekt. Prioriteit is daarom vooral gegeven aan de infrastructuur in de Zuid plaspolder en aan de RijnGouwelijn. Donderdag 30 september tot zaterdag 30 oktober Expositie schilderijen van Piet Franken in bibliotheek de Groene Venen aan de Dorpsstraat 87 te Zevenhuizen. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl Dinsdag 5 oktober 20.00 uur Films van de Historische Vereni ging Nieuwerkerk aan den IJssel over Burgemeestersjubileum 1963 en Oudheidkamer 2010; in Openbare Bibliotheek Nieuwer kerk aan den IJssel. Zaterdag 2 oktober van 06.00 tot 16.00 uur Paardenmarkt (vanaf 6.00 uur) en Braderie (vanaf 10.00 uur) in om geving van Winkelcentrum Dor- restein. Zaterdag 2 oktober 20.00 uur Orgel-en saxofoonconcert van Ze ven Muzen en Commissie Kerkmu ziek in de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen. M.m.v. organist Bert Kooiman en saxofonist Marijke Kroon. De toe gang bedraagt 7,- euro.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9