Raad neemt afscheid van raadsleden en verwelkomt hun vervangers J SP vraagt opheldering helihaven natuurgebied Zuidpias ii Muzikale estafette Zuidpias ZMF 2010 m m HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 OKTOBER 2010 11 msm De eerste 100 dagen! Omroep Zuidpias experimenteert met live internet cm-mrwr Muziek 'Mi Burgemeester Kats feliciteert de nieuwe raadsleden. I Zuidpias - "Ik sta hier met gemengde gevoelens." Met deze zin verwoordde I nestor van de raad, Martien Zijderhand, op een goede manier het gevoel van I veel van zijn collega's. De gemeenteraad nam op dinsdag 18 september af- I scheid van Piet Pols (PvdA) en Evert Knoester (SP), die vanwege gezondheids problemen noodgedwongen moeten stoppen met hun werkzaamheden als raadslid. Ook werd er afscheid genomen van Diny Borrmann (SP), die haar collega tijdelijk vervangen heeft. Pols en Knoester worden vervangen door Mogens Domela Nieuwenhuis Nijëgaard (PvdA) en André Muller (SP). Door Marlonneke Willemsen De vertrekkende raadsleden waren alle drie aanwezig en werden voor hun inzet bedankt met een bos bloemen. Zij wilden ook graag nog iets zeggen tegen hun collega's en de andere aanwezigen. Piet I Pols vertelde over zijn ziekte en de consequenties hiervan. Hierbij werd regelmatig een traantje weg gepinkt. Evert Knoester wilde zijn collega's nog een aantal dingen meegeven, voordat hij vertrok als raadslid. "Nu moet ik er een eind aan breien, want anders lijken het wel de algemene beschouwingen." Diny Borrmann wilde vooral ieder een bedanken, die haar geholpen heeft tijdens haar vervanging van Knoester. "Er kwam inderdaad op eens veel op me af. Ik wil mijn col lega's in de raad bedanken voor de prettige samenwerking en in het bijzonder griffier Peter van Vugt en Evert (Knoester) voor al hun hulp." Na dit afscheid, werden de nieu we raadsleden, Mogens Domela Nieuwenhuis Nijëgaard en André Muller, beëdigd. Nadat hun ge loofsbrieven waren goedgekeurd, konden zij de eed afleggen. Daarna gingen zij meteen aan de slag tij dens de rest van de vergadering. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Daar stond ik dan. Gekozen tot volks vertegenwoordiger in de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Met alle warme woorden van mijn afscheid als wethou der van Zuidpias nog in gedachten. Be- 1 pakt en bezakt om mijn nieuwe werkplek in te richten. Én verdwaald, in de lange gangen van dit onnavolgbare gebouw. Dat verdwalen, heb ik de eerste we- I ken vaak gedaan. Er zijn zoveel gebouwen aan elkaar geplakt dat je met de i ene lift op een andere tweede verdieping uitkomt dan met een andere lift vlak om de hoek van dezelfde gang. Overigens 'kom je zo wel op bijzondere plekken in dit historische complex. Zo is er de Koffiekamer, die ik trouwens deze week pas ontdekte. Dat blijkt een sjieke ontvangstruimte met histori sche attributen te zijn. Mooi ook is de Handelingenkamer. Eigenlijk is deze hoge bibliotheek de voormalige centrale zaal van het oude Ministerie van Justitie, waar vroeger de salarissen van de ambtenaren werden uitbetaald op vrijdag. Nu staan er dikke boeken met alle verslagen van alles wat er gezegd wordt tijdens de vergaderingen sinds het bestaan van de Tweede Kamer. Het is overigens grappig te zien dat de Tweede Kamerleden zich bij de begrotingsbehandeling van 1919 druk maakten over onder meer speel- plaatsjes voorde jeugd, dijkverhoging en het gemeentefonds. Some things never change...De meest bijzondere ruimte vind ik toch de plenaire zaal, het hart van de democratie. Daar worden debatten gevoerd en wetten gemaakt, daar wordt de toekomst van ons land bepaald. Veel mensen vragen hoe het me nu vergaat, in Den Haag (vaak gaat de vraag vergezeld van advies over de gang van zaken. Het gaat heel goed, of het gaat absoluut de verkeerde kant op, het ligt er maar aan wie je spreekt). Daarom vind ik het ontzettend leuk om deze column te gaan schrijven, zo dat ik wat kan vertellen over hoe het gaat, daar op en rond het Binnenhof. En wat is er al veel gebeurd! Prinsjesdag, debatten van de fractievoorzitters met de informateur en met elkaar, de aanbieding van de Miljoenennota, fractievergaderingen, de eerste keer zelf naar die microfoon... Natuurlijk was het extra bijzonder dat er in het gebouw naast ons onder handeld werd over het te vormen kabinet. Wat je overdag op je werk ziet, is 's avonds in het journaal. In elk geval is geen dag hetzelfde, het dagrooster (3 wordt constant veranderd en het is altijd hectisch. Vorige week, met het uitkomen van het concept regeerakkoord, stond natuurlijk alles op zijn kop. Voor mijn portefeuille, de zorg, staat er veel op stapel. Dat wordt dus han den uit de mouwen! Inmiddels heb ik genoeg gesnuffeld, gelezen, gesproken en gekeken en ben ik kortom ingewerkt. Het wordt tijd om aan de slag te gaan! Reacties? Graag een email sturen aan t.venrooy-vanark@tweedekamer.nl. Zuidpias - Omroep Zuidpias experi menteerde zaterdag 2 oktober in het programma Zuidpias Actueel met live internetTV. Via video streaming was het door de programmama kers georganiseerde "politieke debat met zes raadsleden "live" te volgen. Technisch gezien een uitdagende stap voor de radiomakers. Raadsle den: Mogens Domela Nieuwenhuis (PvdA), Harm Lamberts (Gemeen tebelangen Zuidpias), John Ooms (Trots op Nederland), Wybe Zijlstra (CDA), André Muller (SP), Jan-Willem Schuurman (CU/SGP) debatteerden in het restaurant van Zorgcentrum de Meander in Nieuwerkerk aan den IJssel over bezuinigen in de Ge meente Zuidpias. Het resultaat was een goed beeld, maar een te zacht geluid van matige kwaliteit via in ternet, het debat was wel goed te beluisteren via de radio. Bekijk het debat'op www.omroepzuidplas.nl. Zuidpias - De SP in Zuid-Holland heeft het provinciebestuur gevraagd een privé-helikopterhaven in een natuurgebied in Zuidpias tegen te houden. De hoeveelheid overlast en uitstoot, die helikoptervluchten veroorzaken, staan in schril contrast met de winst die het oplevert voor de mensen die het kunnen betalen een privé-helihaven aan te leggen. Volgens de SP ligt deze helihaven in een stiltegebied en veel te dicht bij woningen. Daarnaast is de komst van de helihaven voor een nabij gelegen ooievaarsnest geen goede zaak. Als het aan de SP had gelegen zou den er in Zuid-Holland ook geen commerciële helihavens komen. SP- statenlid Lies van Aelst: "Helaas zijn de meeste partijen wel voor com merciële helihavens. Maar we kun nen omwonenden en de natuur nog wel beschermen tegen privé-heliha- vens, dus doen we dat ook." Eerder protesteerde de SP met suc ces tegen een geplande privé-heli- haven in Wassenaar en hielp de par tij bij protesten van inwoners in Den Haag Ypenburg tegen de komst van een commerciële helihaven naast hun woonwijk. Vrijdag 8 oktober 19.30 uur Psalmen zingen in Dorpskerk Moordrecht m.m.v. Chr. Gemengd Bethelkoor, Herv. Singelkoor, Herv. Kinderkoor de Bethelzangertjes, blokfluiten semble o.l.v. Magda de Jong, Nico Stam op orgel en Arjen Uitbeijerse op piano. Toegang vrij. Vrijdag 8 oktober 19.30 uur Voorspeelavond jeugd Muziekver eniging De Kleine Trompetter in theaterzaal dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Extra aandacht voor nieuwe samenwerking met Zeven Muzen. Zaterdag 9 oktober 12.00, 15.00 en 20.00 uur Zuidpias Muziek Festival 2010 Een muzikale estafette: 12.00 Korenfestival in Dorpskerk Moor drecht, 15.00 uur Klassiek concert in Ger. Kerk Zevenhuizen en 20.00 uur Orkestenavond in Ontmoe tingscentrum in Nieuwerkerk aan den IJssel. De toegang bedraagt 2,- euro per concert. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Zuidpias - De eerste editie van het Zuidpias Muziek Festival, voorheen het Nieuwerkerks Muziek Festival, vindt plaats op zaterdag 9 oktober. Het festival heeft het thema 'Een Muzikale Estafette' meegekregen, omdat het uit drie onderdelen be staat die na elkaar plaatsvinden: een Korenfestival met zeven koren in Moordrecht, een Klassiek Concert met 40 deelnemers van alle leeftij den in Zevenhuizen en een Orkes tenavond met alle orkesten uit de gemeente Zuidpias in Nieuwerkerk. In totaal doen circa 400 enthousi aste amateurs aan het festival mee. Programma Aan het korenfestival, van 12.00 tot 17.00 uur in de Dorpskerk van Moordrecht op het Kerkplein 12 wordt medewerking verleend door De Zingerij, Euterpe, Intermezzo, Nieuwerkerks Vrouwenkoor, Sootje Visch, St. Choice en Sursum Corda. Tijdens het Klassiek Concert, van 15.00 tot 17.30 uur in de Gerefor meerde Kerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen wordt opgetreden door diverse solisten en kleine en sembles uit Zuidpias. Aan de orkestenavond, van 20.00 tot 22.30 uur in het Ontmoetings centrum in de Bospolderstraat 10 te Nieuwerkerk wordt muzikale me dewerking verleend door Da Capo, DKV, DKT, KndA en orkest Muziek school Nieuwerkerk. De toegang bedraagt 2,- euro per concert. Kaarverkoop aan de zaal. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11